Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Mata.rc »

takže tou hardispojkou to neni??..taky sem myslel že to bude to uložení v půli..a jak to nastavit??..nemáte na to někdo nějakej fígl jak to nastavit???
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

pod tím uložením je taková pásovina,nezůstala ti někde pod autem?je tam aby to bylo v ose se skříní. stejně mrkni i na ty kříže a silentbloky na motoru a skříni
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Mata.rc »

ne nezustala...mě zaráží že to začalo až po výměně tý hardispojky..tak mě napadlo co ji otočit??
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Milda »

Mata.rc píše:.....vibrace při rozjíždění ........při hodně malé rychlosti. ...........a pak při spomalování kolem šedesátky..... Při 130km/hod přešli po 6km......Musel jsem sundat kardan z toho gumovýho kolečka ... Dal jsem ho tam zpátky přibližně stejně podle otlačení šroubu.....
Kdysi dávno jsem měl podobný problém na kardanu u F125p. Při výměně opěrného ložiska jsem si taky neoznačil původní pozici kardanu a musel jsem to pak najít zukusmo. U tebe máš celkem 3x3 možností, pokud jsi nerozebral nic jiného, než tu hardyspojku. Jinak je to z 90% nevyvážený kardan po jiném sešroubování, než byl orig. Věřím, že to během zítřka nějak zmákneš. Vibrující kardan ti může vysypat veškerá uložení (v předu, uprostřed i vzadu v kříži). :(
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Mata.rc »

musim to dát do kupy :(
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Rosta

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Rosta »

...nebo nechat vsechno zvlast vyvazit :?: To by mozna mohlo pomoct :?: A nebo vcelku vyvazit :?:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Slaava »

Rosta píše:...nebo nechat vsechno zvlast vyvazit :?: To by mozna mohlo pomoct :?: A nebo vcelku vyvazit :?:
Znám řešení: viewtopic.php?f=19&t=719 - zadní dvojdílnej kardan je hrozná chujovina :roll:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Mata.rc »

ještě mě napadlo nemuže bejt nějak hnutá ta hardispojka..jako třeba jestli se ji po utažení neudělá 8?
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

tak už jsi byl pod autem?
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Mata.rc »

byl dneska cel 2 hodky..otočil jsem tu hardispojku a sešteloval to gum.ložisko..a už je to v celku dobrý..jen při spomalování tam jsou malinký vybrace ale jen kolem 60 a při 150 trochu vybruje ale to bude protektorama...dlouho ta hardispojka nejela a vysel na ni ten trn z převodovky tak asi se potřebovala oběhat..a le možná jsem stratiljeden plíšek z kardanu..nevím to na 100% ale jako by tam něco bylo..kdo mi vyváží kardan???
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Milda »

Mata.rc píše:....v celku dobrý..jen při spomalování tam jsou malinký vybrace ..
To znamená, že když ti za kardanku tahá převodovka(motor) při akceleraci, tak je to lepší, než když ti za ni kroutí zadní náprava a dif při deceleraci (spomalování). Můj mechcanik ti vzkazuje, že jsi to z 90% jen špatně sesadil. Tohle laborování ti, Martine, nezávidím. Asi bych to nechal někde odborně na měřákách vystředit a vyvážit. Dělá to RENOCAR v Jablonném v Podještědí
P.S.: To bys ale asi do rána už nestih, pokud chceš jet taky na Sraz. Budeš muset vyjet jako my v rozumný čas a né nás stíhat se startem v 8h. 8) Tak v 6:30 !!!!! na D8 benz. za Lovosicemi :!:
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Mata.rc »

asi za 5 dní to jde na výměnu rozvodáku tak mu řeknu at se na to číhne..ale do tý doby to musí jezdit..a vydržet..jsou to nepatrný vybrace ale mám ten dojem že mi to vybrovalo už i předtim.
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od václav »

Napadlo mě ještě že by jsi to mohl promazat, pokud jsi to ještě neudělal. Dřív jsem jezdi s T 815 a tahal podvalník a vždy po 5 tkm jsem musel namazat kardan protože docházelo v určitých otáčkách motoru k znatelnému chvění. Tam však je kardan mezi motorem a převodovkou. Zkus promáznout kříže a na drážkách ale necpi tam toho moc nebo se poškodí prachovky na křížích a potom bude vazelina rychleji myzet a ty budeš muset mazat častěji. Hodně zdaru a Ahojda. :grin: :mrgreen:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Janeš Petr »

ale u frontery se nedá kardan blbě sesadit,to lze jen u kardanů ,kde se dáj přesadit kříže vůči sobě na drážkování.v Buďejcích to vyvažuje kardan servis ,ale to ti asi moc nepomůže
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vibrace kardanu (od hardyspojky?)

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:...v Buďejcích to vyvažuje kardan servis...
Petře prosím kde je najdu? Tuhle jsem to hledal a nějak se mi nezadařilo. Dík.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“