Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od Slaava »

Žanek píše:Mě spíš není jasný jak ty fotky vznikly 6.1.2008 a frontera je vyrobená 99. :shock:
:lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Pavel Mirtl
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 729
Registrován: 15 srp 2006 21:44
Bydliště: Plzeň,Frontera B2.2DTI/99 sport RS

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od Pavel Mirtl »

:roll: :mrgreen:
B 2.2 DTI sport RS 99-je minulost,nyní Suzuki grand vitara 2006 2.0 benzin.Mé moto:suzuki intruder VS800černá/chrom,příští GOLDWING 1500-1800.
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od marfusak »

No doslo mi uz driv, ze se tady asi hodne chlasta, ale ze az takhle... :lol:
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
Tankan
Začínající diskutér
Příspěvky: 443
Registrován: 20 dub 2008 20:23
Bydliště: Lysovice, Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od Tankan »

Tak pánové asi patřím k vyjímkám já tam mazničky mám :grin: , a co jsem měnil kříže na předním kardanu tak jsou tam mazničky taky :grin:
Mazda B 2,5D ,udělá spoustu práce, a terénu se nebojíme. Neustálou údržbou k dalším kilometrům. Motorová pila a další udělátka. (fšecko enem na prácu)"Pojedeme zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta!"
Uživatelský avatar
liborabrit
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 12 srp 2011 16:13
Bydliště: Telč,okres Jihlava

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od liborabrit »

Já tam mám maznice také a taky nemyslím,že by to bylo měněné... :wink:
Frontera B 2,2 DTi,Sport,r.v.2000,Chip 107kW,péra Maxík+7cm,naviják 5,4t,šnorchl,rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,světel.rampa
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od marfusak »

Toz ogari a cim to tedy mazete, kdyz uz mazete?..;) ...na offroadforu pyskovali jak na grafitku tak i na A00, tady zase ze grafitka jako ze jo...tak jsem z toho nejak nesvuj... :roll: ...po poslednim brodeni se mi zacal ozyvat chroupavy zvuk nekde od prostredka predni napravy, tak to chci o vikendu omrknout a pripadne promastit, jestli teda sezenu jamu...a jestli uz neni pozde... :oops:
Mimochodem na zadnim kardanu maznice nejsou, ale kdyz jsem sundal dekl, tak na prednim jsou...:)
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od Slaava »

Já teď vypatlal pixlu Mogul LV 2-3 a teď patlám Mogul LA 2. Mogul A 00 tu mám taky ale nějak se mi nelíbí a nenapadá mě, na co by byl použitelnej (je to takovej divnej šlem):

http://www.mogul.cz/produkty/Katalogovy ... tu=V591201
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od Janeš Petr »

A00 je na mazání kluzných ložisek a čepů. má výhodu, že se málo vyplavuje a hodně drží pohromadě, takže vydrží i na spodku auta - čepy per, spojovačky a rejdové čepy... do valivých ložisek moc vhodná neni ale zrovna do kardanových jehlových ložisek, která se moc netočí bych ji asi klidně dal, když ji už máš. přece ji nevyhodíš
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od marfusak »

No koupil jsem ve finale Mogul LA2 a promastil to, ujel cca 70km, ale bud to uz bylo opravdu pozde, nebo tam drhne neco jinyho...kazdopadne urcite jsem tomu promazanim neuskodil...:) ...krome tech strizenejch sroubu na prichytech krytu... :twisted:
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od vlado007 »

Este je aj taka moznost ze si tam tu vazelinu sice nacpal, ale ne vsade sa dostala lebo stara vazelina lubi v tych krizoch zaschnut a nepusti novu. To je casty pripad
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od marfusak »

Muze bejt...muze bejt...akorat je divny, ze to ted dela jenom mezi cca 50-110kmh a jeste ne vzdy (tak 50:50). Osobne bych to tedy vzhledem k pravidelnosti ktera se v chroustani objevila aktualne prehodnotil na nejake otacejici se ulozeni, cili asi diferencial, nebo loziska. Vzhledem k rytmu mozna spis diferencial. Ale to je uz na jine vlakno...;) ...nicmene vzdycky me ucili brat zivot z te lepsi stranky, takze asi necham nekde omrknout dif a pri te prilezitosti do nej necham fouknout speru...kdyz uz to bude otevreny... :lol:
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od palo frontera »

ja na moje ackovej mam tiez maznice na krizoch. mazem to dvakrat rocne na jar a na jesen. mazivo davam klasicku mogul vazelinu a pohoda.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od Janeš Petr »

vlado007 píše:Este je aj taka moznost ze si tam tu vazelinu sice nacpal, ale ne vsade sa dostala lebo stara vazelina lubi v tych krizoch zaschnut a nepusti novu. To je casty pripad
přesně tak. poslední pokus je, nahřát ucpanou stranu kříže horkovzduškou, tak aby ale nevyhořela prachovka a zkoušet to tam mazacím lisem tlačit. když se to povede, je třeba omrknout manžety ostatních domečků, jestli to vydrželi, nebo je mazací tuk vyrazil ven
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od marfusak »

Diky, to jeste omrknu. Taky me napada, ze je mozny, ze jsem poradne nepromazal prostredni dil, protoze mi prislo ze furt pumpuju jak chuj a ze uz je tam minimalne pul pixle tuku...:) ...krize jsem zase myslim promazal az moc...byl jsem sice jemnej, jak vsichni pisete, ale ve finale mi to zaclo trisicku uz saknout bokem.... :oops: ...holt jsem to drzel poprvy v prackach... :mrgreen: ...mimochodem asi blba otazka a asi budu za pitomce, ale jak poznate ze uz jste tam toho natlacili dost? Davate tam toho primerene od oka, nebo tlacite dokud to nezacne slintat druhym koncem?
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Promazání kardanu u Opelu Frontera B

Příspěvek od Janeš Petr »

no měl by se tuk oběvit na manžetách všech čtyř misek. jde o to, tlačit to tam pomalu, aby to stihlo pod manžetama unikat, aniž by je to vymáčklo z osazení v misce ven. pokud ti z některé misky tuk nejde, je to problém. vždycky se to tlačí cestou nejmenšího odporu, takže když některý kanál zaschne, zůstane miska nenamazaná
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“