Kříže předního kardanu Frontera B - Sport

Vše co se bude týkat jen a pouze kardanu, křížků, atd. na všech modifikacích Frontera.
Odpovědět
ferinek146
Příspěvky: 3
Registrován: 25 říj 2013 22:06

Kříže předního kardanu Frontera B - Sport

Příspěvek od ferinek146 »

Ahojte. Tak jsem skrze neustálé chroustání při přiřazení předku zvedl Fronteru, a kříže na předním kardanu to mají za sebou. Soudruzi z Oplu tam nedali mazničky a tak to taky dopadlo. Já nechápu, proč do zadních křížů maznice dají a do předních ne... No ale k věci. Problém je, že mám třídvéřáka 2.2 benzín a je tam takový kravský dvojkloub (na fotce vpravo). Zatímco v kloubu, co je na fotce vlevo je křížek 27 x 76 úplně v klidu sehnatelný, tak zrovna ty vychemlané v tom dvojkloubu (na fotce vpravo) jsou 27 x 62. A to nejde sehnat, kdyby se člověk posral. Nějaké tipy, je to zprovoznit? Kde sehnat ? Nebo to mám zrovna žduchnout do lomu ? Díky za rady....
ab2627554f898852cb7ce3b58c15.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Kříže předního kardanu Frontera B - Sport

Příspěvek od vlado007 »

To je ten kardan na 2,2i az tak zalomeny ze tam treba dvojkriz ? Ci by sa tam nedal dat z inej motorizacie alebo typu frontery. Pomerat jedine a skusit ci by nesadol.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
ferinek146
Příspěvky: 3
Registrován: 25 říj 2013 22:06

Re: Kříže předního kardanu Frontera B - Sport

Příspěvek od ferinek146 »

No právě mi nepřijde zalomený skoro vůbec. Bohužel, jiný jsem zkoušel a nepasoval by tam... Nicméně jsem našel náhradu. Je to sice na Hyundai Galoper II, ale rozměry sedí, tak ho tam prostě narvu a nazdar...... Volal jsem do Oplu, kolik stojí kříž, tak prý cca 3000 a když mi paní řekla částku za celý přední kardan, tak jsem slušně poděkoval, že chci jenom kardan a ne druhé auto :lol: :lol: :lol: ... Takže tak. Jo a ještě jedno plus navíc - náhrada na Galopera má mazničky. Originál Opel malý křížek mazničky nemá...
ferinek146
Příspěvky: 3
Registrován: 25 říj 2013 22:06

Re: Kříže předního kardanu Frontera B - Sport

Příspěvek od ferinek146 »

Mimochodem - paní tu poznámku o ceně toho kardanu s humorem moc nebrala :lol: :lol: :lol: ... Asi neměla svůj den.... nebo naopak svoje dny měla :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „KARDAN“