Zasekávání spojky 2.3 td

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
whizzbang
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 11 říj 2014 11:57

Zasekávání spojky 2.3 td

Příspěvek od whizzbang »

Není to pravidlo, ale už se mi nekolikrát stalo, že spojka zustala vyšlápnutá. Všimnul jsem si toho, když nešla zařadit rychlost. Pokaždé za klidu. Za jízdy zatím ani jednou. Stačí ji nohou trochu pomoct a vše je zase OK. Spojka je už horší. Hodně gumová a tupá - asi mizernej přítlačák. Taky od spoda občas na volnoběh zaslechnu cinkání. Ještě na ni chci ale chvíli jezdit. Čim to je? Může se mi stát že najednou přestane fungovat úplně?
2.3td rv95

Okres Teplice
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Zasekávání spojky 2.3 td

Příspěvek od vlado007 »

Dvojhmotny zotrvacnik.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zasekávání spojky 2.3 td

Příspěvek od Janeš Petr »

motáš deset věcí dohromady. kdyby ti zůstala spojka vyšlápnutá, šlo by řadit naprosto normálně, jen by se to nerozjelo. Pokud tomu stačí pomoct nohou pedálem směrem dolu a pak rychle pustit , vázne ti pístek ve spojkovém válečku. V klidu šlápneš spojku víc na podlhu, takže nacpeš pístek ve válečku do míst plnejch sraček a rzi, takže se tam prostě šprajcne. má to jednou za měsíc taky tak. jestli musíš zvedat pedál směrem nahoru, vázne ti to někde v mechanice pedálu ( třeba na čepu )
pojem tupá a gumová spojka je mi po pětadvaceti letech praxe zatim neznámej - spojka buď jde, nejde, klouže, nevystavuje nebo škube. nic víc. nic míň.
cinkání na volnoběh je dvojhmoťák, jak píše Vlado. neni třeba ho řešit tady, je to posané dopodrobna v jiném vlákně, jen trošku pohledat
whizzbang
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 11 říj 2014 11:57

Re: Zasekávání spojky 2.3 td

Příspěvek od whizzbang »

Musim jí pomoct zpátky. O dvouhmotě vím. Dík za radu
2.3td rv95

Okres Teplice
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“