Demontáž hlavního spojkového válce

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Demontáž hlavního spojkového válce

Příspěvek od Igino »

Nazdar
dával už niekto dole hlavný spojkový valec ? Momentálne mám dole brzdový a zistil som že chštie aj spojkový. Pozeral som sa na to a asi to len tak rozobrať nepôjde (nedostanem tam klúč (horný šrób úchytu)). Treba asi zhodiť celý ten mechanizmus . Druhá vec že sa nezmestím klúčom do priestore pre vyšrobovanie trubky z valca. Treba zhodiť posilovač bŕzd ?
Jak ste to dávali dole ostatní (nech zbytočne všetko nerozoberám.

Díky
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Válec

Příspěvek od Slaava »

Tak koukám, že brzo navšívíš asi všechny sekce tohodle fóra. Sorry, už si odpustím tyhle sarkasmy - spíš tě lituju. 2,3TD Frontera je jednoduchý auto, jenže bez servisu je to těžký. Jiný, takhle starý auto, by s přístupem předchozího majitele tvého vozu by už ale odteklo do kanálu.

Na hlavní válec sem nešahal, zatím byl v poho. Kouknu se ti ale zejtra, jak to tam vypadá a pokud něco zjistím, tak napíšu.
Zdeněk

spojkový válec

Příspěvek od Zdeněk »

Mě taky prolínal do auta a pokud si vzpomínám tak sem jeho úplnou demontáž zavrhnul ,koupil sem opravnou sadu manžet a vyměnil to jak to je.Trochu sem se pak trápil se zpětnou montáží,ale jestli máš tři ruce a jednu z toho úplně malinkou tak budeš v pohodě.
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Igino »

Takže už ho mám vonku.
Tu je zopár bodov :

1. Demontoať zásobník podtlaku (zlepší sa prístup)
2. Povoliť sťahovačku nádobky a nádobku vytiahnuť (samozrejme odčerpať čo najviac kvapaliny lebo keď vytečie je to prevít)
3. povoliť matku trubky a trubku vytiahnuť
4. Demontovať celý mechanizmus spojkového pedála (štyri šróby (myslím že M8))
5. Vytiahnuť závlačku čo zabraňuje vypadnutiu čapu o ktorý drží rameno tlačiace do spojkového piestu a tento čap vytiahnuť) Takto sa nám uvolní celý rám spojkového pedála a môžme ho dať von.
6. Povoliť 2 matky čo držia spojkový valec a môžeme ho dať veselo von.

Ja som valec rozobral poriadne vyčistill a asi 3 cm dovnútra od okraja som našiel asi 2-3 mm dlhý vryp (po šírke). takže teraz neviem ale asi mi nepomôže vymeniť gumičky lebo pravdepodobne cez tento vryp sa dostáva kvapalina von (gumička ju z neho nezmyje a keď prejde poza spätným pohybom jeho obsah nanesie von z valca.
Myslíte že by pomohlo vybrúsiť toto miesto nejakou 1000 šmirklom (napr. vodným) ? že by sa tento vryp resp. material vedla neho zrovnal s ním a pri väčšej ploche by už gumička mohla poddať. Bojím sa akurát že to doškriabem tým smirklom a bude to ešte horšie.
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“