po zařazení rychlosti auto jede jako když klouže spojka

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

po zařazení rychlosti auto jede jako když klouže spojka

Příspěvek od burdaivan »

Ahojte............................. Při rozjezdu cosi chřastí či šustí od převodovky a drží mě to u země nejde se mě rozjet, lamelu jsem taky dělal, ale jako by mě něco přidržovalo????? myslím, že to má souvislost s převodovkou, či řazením, náprav.... tak opět prosím o tip co by to mohlo být.Zdá se mě , že normální rychlosti jdou vpoho ,ale řazení náprav tedy nic moc, pán mě tedy tvrdil když jsem to kupoval, že je vše redy,ale???? ale,,,, jo oleje jsem dle zde posanýho návodu vyměnil.... prosím tedy o tip, kudy pokračovat.. díky moc Váńa
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: řazení A frontera

Příspěvek od Janeš Petr »

kamaráde zlatej, budeš se muset asi víc rozepsat, tím ale nemyslím psát kraviny, jako že tě něco drží při zemi a podobně. z takovejch přirovnání nikdo žádnou diagnozu neurčí, takže začni znova. kdy to vydává zvuky? co to dělá při silničních rychlostech ? co při redukci ? proč do toho motáš řazení předku, když to nemá s ježděním z garáže nic společného ? čemu vůbec říkáš ,, řazení náprav ,, a co je na něm ,, nic moc ,, ? jestli ti spojka vystavuje a jestli zas spíná ? jak jsi přišel na to, že normální rychlosti fungují ? co si máme představit pod pojmem , že tě něco ,, přidržuje ,, a že tě něco ,, drží u země ,, ( fronteru lítat totiž nenaučíš ), jak jsi tam nandal lamelu ? čemu vlastně říkáš ,, normální rychlosti ,, na fronteře žádné nenormální nejsou, jen 1,2,3,4,5 a R . prostě se vykašli na různé básnické obraty a piš k věci
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: řazení A frontera

Příspěvek od Slaava »

To bude gravitace. Stěžuj si u Newtona.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: řazení A frontera

Příspěvek od burdaivan »

jo,jo když jsem si to teď znovu četl po sobě znělo to fakt blbě.... a nic se z toho nedá poznat...píšu taky jako neznalej toho auta,tak to se omlouvám. Polepším se tedy. No a včer ajsem psal plný emocí a nasraní. A teď jsem s klidnou hlavou šel k tomu, a je zřejmé, že jsem udělal nějakou chybu.u spojky.Měl jsem ju dole měnil gufero na klice , protože to teklo, jako kráva. Nechal jsem obložit lamelu a vše poskládal zpět,a teď když se chci rozjet a pouštím spojku po vymáčknutí drnčí a šustí něco u spojky, a samo že to prokluzuje, tak že jsem pak přilepenej k zemi a motor jde do otáček, navíc protože to stálo v u pána co jsem to koupil dlouho venku a ještě u mě na dílně nějakej měsíc, tak byly nalepený zadní pakny, to už je v poho. Na zpátečku se to i rozjede,ale jak chci do předu jde to do otáček a chřastí něco u ty spojky... no tolik jednodušší popis,ale je zřejmý , že jsem tam něco domrvil, ještě ji ovdzdušním,ale tam asi chyba nebude... tak mě čeká opět převodovka ven.Váňa
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: řazení A frontera

Příspěvek od Janeš Petr »

jestli to ty zvuky dělá při sešlápnutí spojky,tak máš obráceně lamelu. jak má být správně najdeš v sekci spojka
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: řazení A frontera

Příspěvek od burdaivan »

ono to dělá , když tu spojku pouštím a chci se rozjet. Lamelu jsem dával právě podle tady uvedenýho návodu.Váňa
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: řazení A frontera

Příspěvek od Slaava »

Teda delší částí náboje lamely směrem k motoru?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: řazení A frontera

Příspěvek od burdaivan »

Ano tak ju mám nasazenou, delší částí k motoru. Při výměně lamely jsem ještě měnil to malé ložisko v klice. Dost mě pomohlo si o tom tady přečíst. Jsem sám zvědavej co to bude, dnes ráno to jdu rozdělat,a budu moudřejší... napadlo mě , že je to podobnej zvuk jako když chrastí pružiny a dřou o plech, tak mám tušení... uvidím,a dám určitě vědět co se přihodilo. Díky zatím za pomoc.Váňa
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: řazení A frontera

Příspěvek od burdaivan »

tak jsem to měl za 3hodky vyndaný a koukám, přítlačák dobrej, lamela dobrá,ale setrvák rachotí jako kráva a s tou přední tenčí částí otačím a fest to tam drhne a hroutí a ta silnější strana co je na klice stojí.. Chápu já to že to vlastně není schopnou přenést pohyb , tak že setrvák k.o???????? a co tedy s tím? to je dobrý do šrotu,ne? nebo se to dá repasovat ,a vyplatís e to?Koupit z vrakáče? Tak teď nevím?... máte prosím s tímto nějakou zkušenost?
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: řazení A frontera

Příspěvek od burdaivan »

No zkouknul jsem tady to téma už bylo, tak s toho moc štastnej nejsem,.... no jdu shánět setrvák, a nepasovalo by to ze starý omegy 2,3 d?
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: řazení A frontera

Příspěvek od burdaivan »

Tak jsem ten setrvák rozdělal a mám dočista ohulený to ozubení... ted k.o. nafotil jsem to tak to sem zítra vložim, aby ostatní věděli jak to se setrvákem může v 265tis.km dopadnout.. hrůza pohled. Tak to do zítra rozmyslím jestli toto předělat na pevno s tím , že bych tam vložil lamelu s pružinama, jak jsem skoukl Kelly tak tam sedí z A2.2i, je stejná průměrem, zubama a delkou .Akutare kurňa, že stojí taky pěknou tatranku! Už to tady někdo léčil sešroubováním... tak fakt nevím, mám pocit když seženu jinej setrvák může mít taky zeměkouli několikráte za sebou a byl bych znovu před stejným problémem.No veselej teda s toho nejsem,ale to je život. zatím díky a zítra sem nadělím to foto.Váňa :oops:
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: řazení A frontera

Příspěvek od vlado007 »

burdaivan píše:No zkouknul jsem tady to téma už bylo, tak s toho moc štastnej nejsem,.... no jdu shánět setrvák, a nepasovalo by to ze starý omegy 2,3 d?
Z omegy nepasuje. Tam je jednohmotny a uplne inych rozmerov. Jedine co pasuje z omegy je pritlacak. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: řazení A frontera

Příspěvek od Slaava »

burdaivan píše:No zkouknul jsem tady to téma už bylo, tak s toho moc štastnej nejsem,.... no jdu shánět setrvák, a nepasovalo by to ze starý omegy 2,3 d?
No než jsem se sem k tomu dostal, tak si si odpověděl sám. Můžeš shnánět po vrakáčích nestřihnutej nebo oslovit tady kolegu: viewtopic.php?f=35&t=4950
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: po zařazení rychlosti auto jede jako když klouže spojka

Příspěvek od burdaivan »

Díky moc jdu mu volat at se to hýbe, až já jednou vyjedu to bude na oslavu. Díky Váňa
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
burdaivan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 01 kvě 2012 10:08

Re: po zařazení rychlosti auto jede jako když klouže spojka

Příspěvek od burdaivan »

pro Vlado 007.Prosímtě Vlado, seš si jistej, že tam nepasuje ten setrvák? Protože mě teď volali z jednoho vrakáče , že rozebíraj omegu 2.3 TD a že tam maji ten setrvak. Tak jsem jim odpověděl dle tvý info, že je tam jednohmota,a on mě zpět psali, že je to dvouhmoťák, v pátek to rozdělali, tak bych na tuti potřeboval vědět jestli to tam sedí... než se tam vydám, to by mě fakt zajímalo. Díky moc za info Váňa
Váňa Znojmák, frontera dlouhá ,r.v.94, 2.3TD,A6,
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“