přítlačák - odvzdušnění spojky

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

přítlačák - odvzdušnění spojky

Příspěvek od Michal Havelka »

ahoj kluci,tak se mi na moji oblude objevil dalsi problemek.Spojka se mi odebrala do vecnych lovist :cry: Coz o to,lamelu jsem poslal na repas,lozisko je celkem dobre,ale pri blizsim ohledani jsem zjistil,ze mam mazly pritlacak od nytu ..... Nevite nekdo,kde by se nechal sehnat treba starsi,ale dobry?Do noveho se mi zbytecne nechce a druhovyroba asi neni,co?Nechavat tam ten mazly a s minimem masa by bylo nejspis k brzke smrti te repasovane lamely ...... Predem dekuji za nazor a radu :wink:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: přítlačák

Příspěvek od vlado007 »

Druhovyroba urcite je
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: přítlačák

Příspěvek od kout.jk »

.. a ani neni moc složitý to zjistit:

http://obchod.autokelly.cz/#PATH=376180 ... ST=0|LNG=0|
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Sergio
Začínající diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: 10 srp 2009 18:16
Bydliště: Lovosice-Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: přítlačák

Příspěvek od Sergio »

Zrovna včera jsem odeslal jednomu klukovi přítlačák s lamelou za 1kč+poštovný :roll:
Roman, Frontera dlouhá 2,5Tds, r.v. 97, zvedlá +5cm zadek a 4cm předek, 31x10,5 R15
Ve 190 tkm smrt motoru. Nyní BMW :-)
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: přítlačák

Příspěvek od Michal Havelka »

tak to je skoda,ze jsi se sem podival takhle pozde :( Ale vzhledem k tomu,ze se mi nechtelo zbytecne vyndavat tolik penez z prasatka,tak se podarilo,byt pomalu a opatrne,vylestit pritlacak,takze uz je tam s repasovanou lamelou zpet.Je sice pravda,ze jsem musel upravit krok na pedalu,ale je to dobry :P V kazdem pripade diky moc :grin:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: přítlačák

Příspěvek od Janeš Petr »

ty na fronteře 2.0i upravuješ krok pedálu ? tam neleží spojkové ložisko na pružině pořád a krok se neladí automaticky pístkem spodního válečku ?
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: přítlačák

Příspěvek od Michal Havelka »

je to tam presne jak pises,ale musel jsem kousek vytocit tycku mezi pedalem a spojkovym valcem,protoze i po dokonalem odvzdusneni,spojka nevystavovala jak mela a slo hure radit :( Vysvetluji se to tim,ze jde do vecnych lovist prave valec,protoze se mi uz predtim obcas trochu zavzdusnovala.Pistek u paky loziska chodi spravne.Valec jsem sice mel venku,vycistil,ted po par desitkach km mam pocit,ze by jsem mohl tycku zase asi vratit do puvodni pozice,ale funguje to tak jak ma.Co si o tom myslis?Rad si prectu nazor a dam na radu zkusenych lidicek od Fronter :oops:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: přítlačák

Příspěvek od Janeš Petr »

no pokud jsi měl velký krok mezi tyčkou pedálu a pístkem hlavního válce, určitě jsi zmenšením vůle nic nezkazil. jestli jsi ale vůli zlikvidoval uplně, začne ti v dohledné době spojka klouzat ( kapalina se nemůže vracet do nádobky )
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: přítlačák

Příspěvek od Michal Havelka »

to zase ne.Vuli kterou mas na mysli jsem nechal,preci jen jsem uz tech spojek udelal pomerne hodne.Par let jsem auta opravoval a delam to i ted,ale osobaky.Predtim tam byla vule vetsi,ale krok nestacil lamelu uplne odlacit.Jen mne to zarazilo,ze pri nove lamele jsem tu vuli musel zmensit,cekal bych,ze to bude stejne nebo ze ji budu muset zvetsit
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: přítlačák

Příspěvek od Janeš Petr »

jo, v pohodě. nějak tě ještě nemám v paměti, tak nevím, jak na tom jsi s opravárenstvím jsi. no pokud je lamela moc vysoká, může se stát, že se musí zkrátit tyčka na pracovním válečku, protože pístek je už uplně zalezlej a spojka je ještě vystavená. obráceně je to ale divné. spíš bych hledal pořád chybu v odvzdušnění. protlačit to přes nádobku, nebo přes odvzdušňovák tlakem.s odvzdušněním šlapáním je to o ničem a s odsavačkou nemám dobré zkušenosti, když jsou volnější manžety, hltá to vzduch z okolí, místo kapalinu z nádobky
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: přítlačák

Příspěvek od Michal Havelka »

v pohode,vzdyt jsem tu novy a moc jsem toho o sobe nenapsal :oops: Vzduch bylo prvni po cem jsem sel,takze radne odvzdusneno a i tak jsem musel udelat jiz zminene.Take mi to nejde do hlavy,proto jsem to sem hodil :idea: Pak jsem sel na valec,nechtelo se mi - kvuli pristupu - ale musel jsem.Valec byl zasr... Driv se mi trochu zavzdusnovala,ted to vypada dobre,ale nejak mi to stejne nevyresilo ten hlavolam :roll: V kazdem pripade je dulezite,ze to funguje jak ma :grin: To byl jen takovy namet k proskoleni nasich mozkovych zavitu :lol:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: přítlačák

Příspěvek od Janeš Petr »

jen se zeptám, odvzdušňoval jsi to tlakem , nebo pedálem ? nemáš třeba na spojkovém vedení také ten tlumič o kterém tu byla nedavno řeč ? jestli jo, má vlastní odvzdušňovák !
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: přítlačák

Příspěvek od Michal Havelka »

odvzdusneni probehlo obema zpusoby a co se tlumice tyka,o nem vim a byl soucasti odvzdusnovani .... Proste obluda mi nachystava jen same spicky :lol: Co oprava,to vzdy nejaky hlavolam a neschopnost byvaleho majitele a jeho servisaka ......
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“