Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Příspěvek od kout.jk »

Já taky doufám, že mi ten hlavní válec teď nějakou chvíly vydrží- práce pod přístrojovkou mezi pedálama vůbec neasperuje se stát mojim hobby. Ten dole nechám udělat Evu až se mě zeptá jestli nechci nějak pomoc :grin:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Příspěvek od Slaava »

Když to Eva zmákne, tak bude potom moc měnit hlavní válec spojky všem - není nad specializaci :grin:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Příspěvek od farmář »

jj vzpomínám si na brzdovej Ducata, říkal jsem si kua co tě uvnitř drží...a ona asi kapalina :wink: tak jsem ho opřel o ponk a párkráte zapumpoval...zatlačil na něj a byl venku...
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Medved 009
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 10 bře 2008 19:01
Bydliště: Louny

Spojka nevypíná

Příspěvek od Medved 009 »

Zdravím ,
nějakou dobu jsem tady pročítal forum , ale nikde jsem nenašel odpovědi.
Proto se ptám , na mojí fronteře mi začala špatně vystavovat spojka , když stojím , tak mám problém zařadit jedničku a nebo zpátečku ,
ale pokud už se rozjedu , tak jde řazení bez problémů.
Napadá někoho něco co by se stím dalo udělat. zkoušel jsem odvzdušnit hydraulický válec spojky , vyměnit kapalinu .
Děkuji za jakýkoliv nápad nebo radu.
Opel frontera A Sport 2,0i, motor X20SE r.v. 97 zatim jen zaklad, ale pracuje se na tom
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Spojka nevypíná

Příspěvek od Janeš Petr »

Přesunuto, pročti si to tu.
Medved 009
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 10 bře 2008 19:01
Bydliště: Louny

Re: Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Příspěvek od Medved 009 »

Děkuji
Opel frontera A Sport 2,0i, motor X20SE r.v. 97 zatim jen zaklad, ale pracuje se na tom
Medved 009
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 10 bře 2008 19:01
Bydliště: Louny

Re: Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Příspěvek od Medved 009 »

Tak jsem vyměnil O kroužky a těsnící gumičky v obou válcích jak v pracovním tak v hlavním, ale po výměně jsem nepoznal nijak velký rozdíl.
Spojky i tak nevystavovala tak jak měla, neustále byl problém u stojícího vozidla zařadit 1nebo zpátečku,
tak jsem dle návodu , co jsem tady našel na fóru , vypodložil ten spodní pracovní válec cca o 4 mm a potom už spojka chodila jak švýcary,
jen se bojím jak dlouho to vydrží , než ta spojka půjde ůplně do kopru.
Již jsem koukal co stojí nová a moc radosti jsem u toho neměl. Ale co pokud chci jezdit , tak do něj budu muset něco zainvestovat.
Opel frontera A Sport 2,0i, motor X20SE r.v. 97 zatim jen zaklad, ale pracuje se na tom
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nejde řadit - zavzdušněné hydraulické ovládání spojky

Příspěvek od Janeš Petr »

vypodkládáním válečku jsi pouze nahnal délku kroku pedálu, kterej máš díky vzduchu v soustavě krátkej. odvzdušni to tlakovým vzduchem a nemusíš nic podkládat. ten pístek ve spodním válečku funguje jako automatické nastavení vůle na vypínací páce ložiska, takže pokud jsi podložil váleček, opravdu ta spojka pujde brzo do háje, protože pístek sedí na dně válečku a s ubývajícím obložením nemá už kam ve válečku couvat, takže spojka začne postupně klouzat a to je její smrt
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“