Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
drobek
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2007 10:14
Bydliště: Pardubice

Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od drobek »

Chlapi, vrže mi pedál spojky při sešlápnutí a opětovném puštění. Dá se to nějak namazat? Auto mám chvíli a zatím jsem to tam nezkoumal. Dík za radu.
Drobek
Frontera B-čko 2,2 DTI-Limited 2001
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Pedál spojky

Příspěvek od Slaava »

drobek píše:Chlapi, vrže mi pedál spojky při sešlápnutí a opětovném puštění. Dá se to nějak namazat? Auto mám chvíli a zatím jsem to tam nezkoumal. Dík za radu.
Drobek
Frontera B-čko 2,2 DTI-Limited 2001
To musí vrzat v čepu pedálu nebo na tlačný osičce hlavního válce, takže by mělo stačit tam kouknout a stříknout trochou WéDéčka.
Rosta

Příspěvek od Rosta »

...to stejny mi jakysi auto delalo. Byla tam vratna pruzina (nahore na pedalu) a ani WDko nepomohlo. Tak jsem to cely oplacal vazelinou a bylo ticho :shock:
Pavel M
Začínající diskutér
Příspěvky: 306
Registrován: 21 čer 2006 06:59

Příspěvek od Pavel M »

Hele, to je kterej pedál ?
Já tam mám jenom brzdu a plyn :roll: .......... :D :D
FRONTERA B SPORT RS r.99´ 2,2DTI-16V automat;
5cm podložky +2,5cm bodylift, 2x4cm rozšíření, pneu 255/70/16", xenon lights . . . . SKYPE: pavelmed
Rosta

Příspěvek od Rosta »

Pavel M píše:Hele, to je kterej pedál ?
Já tam mám jenom brzdu a plyn :roll: .......... :D :D
...to je ten, co ti cer*y kur*y ukradli :wink:
Uživatelský avatar
Carnas
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: 19 úno 2007 15:17
Bydliště: Brno Ačko 97 2,2i dloooouhá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carnas »

Pavel M píše:Hele, to je kterej pedál ?
Já tam mám jenom brzdu a plyn :roll: .......... :D :D
a to víš že máš štěstí že jseš v ČR tady ti auto řadí samo, to na slovensku jenom radí
Áčko 97 2,2i arizona
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, tak stímto mám stejný problém, je to slyšet vyloženě někde od pedálu, tak jsme zvědav jestli když to namažu tak to bude ok, dostal jsem od Laskyho super nějaký grafitový mazadlo tak ho poprvé vyzkouším :)
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od Slaava »

Po grafitový vazelíně si pak do auta neber bílý kalhoty :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od majo »

Ja som to namazal olejom !Nasadil infúznu hadičku na striekačku a nastriekal ! Potrebuješ,aby to zatieklo do čapu pedálu a gumky hlavn.spojkového válca! Vrch čapu, pružinu a tyčku som namazal vazelínou A00,aby olej navytekal. Od vtedy mám kľud! A čo volant? Ten nevrže? Aj ten som riešil ! Ale nepoviem,až kým sa niekto neopíta!! :twisted:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od DJ.Tom »

nene volant nevrže ale vrzaly zadní opěradla v úchytech na sklopení, tak sem ty úchyty (očka ovinul iloační textilní páskou a je klid :)
Taky jsme sundal kryt rezervy a odhlučnil střechu (sundal tapec, nařezal karimatku nalepil na střechu vrátil tapec a je to docela znát, teď už jen 5ti komorový okýnka z trojskel a bude to pasivní auto :)
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od majo »

:lol: :lol: Aj zámky zadných operadiel som namazal vazelínkou,tiež vŕzali a pomohlo! Tá izolačka mi však pripadá trvácnejšia,pretože ja tie zámky musím sem tam máznuť! Čiže prechádzam na izolačku ! :lol: Aj kryt rezervy som zoskrutkoval po obvode maličkými samorezkami! Trošku babračky pri odnímaní,ale.... ale nevŕzga! :lol:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od sherpa »

majo píše::lol: :lol: Aj zámky zadných operadiel som namazal vazelínkou,tiež vŕzali a pomohlo! Tá izolačka mi však pripadá trvácnejšia,pretože ja tie zámky musím sem tam máznuť! Čiže prechádzam na izolačku ! :lol: Aj kryt rezervy som zoskrutkoval po obvode maličkými samorezkami! Trošku babračky pri odnímaní,ale.... ale nevŕzga! :lol:
kolko kusov samoreziek si pouzil? mas teraz pirsingovu rezervu :?: :mrgreen:
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od sherpa »

DJ.Tom píše:nene volant nevrže ale vrzaly zadní opěradla v úchytech na sklopení, tak sem ty úchyty (očka ovinul iloační textilní páskou a je klid :)
Taky jsme sundal kryt rezervy a odhlučnil střechu (sundal tapec, nařezal karimatku nalepil na střechu vrátil tapec a je to docela znát, teď už jen 5ti komorový okýnka z trojskel a bude to pasivní auto :)
delas si "stealth technology" do traktoru :?: :P
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od Slaava »

Se divíš? Nechce bejt vidět na policejních radarech. Budou na něj muset vytáhnout Tamaru! :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Vrže mi pedál spojky - jak ho namazat?

Příspěvek od majo »

sherpa píše:kolko kusov samoreziek si pouzil? mas teraz pirsingovu rezervu :?: :mrgreen:
:lol: :lol: Áno! Mám tam len 6 kúskov skrutiek s čiernymi hlavičkami! Ale poteší,to dávať dole! :roll:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“