Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Spojka a její součásti, všechny modifikace Frontera.
Dandy

Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od Dandy »

Je tady někdo, komu praskly pérka na spojkové lamele ? Mě něco cinká a chřestí u převodovky a už jsem vypustil olej z převodovky a v oleji nejsou žádné kovové části, tak to není v převodovce.Nastartuji a v lezu pod PePeho a zní to někde od spojky, tak jediné co mě napadlo jsou pérka.
Jaké máte zkušenosti. Dííííky
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Prasklé pérka lamely

Příspěvek od Slaava »

Dandy píše:Je tady někdo, komu praskly pérka na spojkové lamele ? Mě něco cinká a chřestí u převodovky a už jsem vypustil olej z převodovky a v oleji nejsou žádné kovové části, tak to není v převodovce.Nastartuji a v lezu pod PePeho a zní to někde od spojky, tak jediné co mě napadlo jsou pérka.
Jaké máte zkušenosti. Dííííky
No hele Dandy, mění se nějak zvuk když máš sešlápnutou/vyšlápnutou spojku?

Kravál může dělat jak rozpojovací ložisko od vypínací vidle, tak malý ložisko, který je na špičce vstupní hřádele převodovky v díře od kliky. Opel tam dává jehličkový ložisko bez vnitřního kroužku, oboustranně zalisovaný s plastovou klecí. Životnost dva dny. Čuráci. Jehličky se pak nachmoustaj do díry v klice, pár jich zařve, klec na kaši a mrkev převodovky se pak při sešlápnutí spojky vaklá. Kulantní řešení. Celoocelový ložisko seženeš za cca 105,- Kč, akorát musí ven převodovka.
Dandy

Příspěvek od Dandy »

Ať sešlápnu nebo ne, tak zvuk je stejný, rolničky cinkají dál. Když je v záběru,tak utichne.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Divočina

Příspěvek od Slaava »

Dandy píše:Ať sešlápnu nebo ne, tak zvuk je stejný, rolničky cinkají dál. Když je v záběru,tak utichne.
Takže to přestane jenom když se rozjede převodovka ale na neutrál je jedno jestli je spojka septnutá nebo rozpojená? Toje divočina. Co když za jízdy dáš neutrál, taky to začně cinkat?

Napadá mě jenom nějaká vůle v převodovce, která se vzepře když je převodovky v záběru. Nebo vodicí ložisko kliky - po připojení převodovky by se klika připlácla na jednu strany ložiska. Jenže tahle šála by nezvonila.

Pokud by to byla vůle někde v převodovce, která utichne když se převodovka roztočí, tak by při vyřazení za jízdy mělo bejt taky ticho.
Dandy

Příspěvek od Dandy »

Zejtra jde převodovka dolů, tak dám vědět až budu chytřejší.
Dandy

Příspěvek od Dandy »

Tak jsem omrkl lamelu, zdáse ok, ale nemá klasické pérka jako lamely co znám(průžinky).
To bude cinkat něco v převodovce.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Převodovka vs. spojka

Příspěvek od Slaava »

Dandy píše:Tak jsem omrkl lamelu, zdáse ok, ale nemá klasické pérka jako lamely co znám(průžinky).
To bude cinkat něco v převodovce.
Je tam plochá talířová pružina, teda měla by tam bejt. Za tu převodovku mám bod... je mi teda hovno platnej ale mám ho.
Uživatelský avatar
EVIL
Začínající diskutér
Příspěvky: 181
Registrován: 10 srp 2006 20:47

cinkani

Příspěvek od EVIL »

takhle cinka i me je to vule na zadni casti setrvacniku - spatne pruziny
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

pánové,opět je vidno,že se řeší stejné věci na mnoha místech. :!:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Klasika

Příspěvek od Slaava »

farmář píše:pánové,opět je vidno,že se řeší stejné věci na mnoha místech. :!:
Klasika.
Uživatelský avatar
EVIL
Začínající diskutér
Příspěvky: 181
Registrován: 10 srp 2006 20:47

re

Příspěvek od EVIL »

proste jsem to cinkani zaclů resit a jak je vidno nejsem sam alespon to myslel jsem ze tento problem mam jen ja pokud jste to nekdo vyresil a vymenoval pruziny dejte sem kde jste je sehnal at to vime i my ostatni co mame cinkajici setrvak diky
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Že by poslední zvonění? 8)
Uživatelský avatar
EVIL
Začínající diskutér
Příspěvky: 181
Registrován: 10 srp 2006 20:47

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od EVIL »

Je to vule v setrvacniku, u tohoto vozu je montovan dvouhmoty strvacnik tzn. ze setrvacnik pohlcuje vibrce z motoru sam o sobe jsou v nem pruziny a ty se vymackaji a potom to cinka mam ten sami problem uz cca 30000km resil jsem to s mechanikem jestli ma cenu to vymenovat nebo jestli na to kaslat rekl ze tento zpusob se pouziva u nakladaku a ze vule je normalni staci trochu prehrat spojku a je to hned pokud se pruziny nerozlamou uplne a je to OK pokud by doslo k rozlamani tak by se auto pri rozjezdu a jizde v nizkych otackach klepalo jak osika pokud se neklepe jsou jen vyhrate pruziny a maji vuli.... jinak setrvacnik od ADAMA O. stoji cca 55000kč
Frontera A 2,3TD int. r.v. 95.......má bývalá laska
Chrysler Grand Voyager 3,8i LE AWD r.v.00
Audi A4 1,8T 20V 132kW r.v.96
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Milda »

farmář píše:pánové,opět je vidno,že se řeší stejné věci na mnoha místech. :!:
Taky se mi zdá, že by se tazatel měl nejdříve podívat do již starších a pracně vypisovaných příspěvků i s fotkama, než založí nový blok v technické diskusi :twisted: :twisted: :twisted: . Např.sem :arrow: viewtopic.php?f=18&t=969
A spešl for EVIL :arrow: viewtopic.php?f=15&t=1355 :!: :!:
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
EVIL
Začínající diskutér
Příspěvky: 181
Registrován: 10 srp 2006 20:47

Re: Cinkání z oblasti spojky nebo převodovky

Příspěvek od EVIL »

To Milda: Bylo to jen shrnuti, mych poznatku, ktere jinde sic jsou psane a ode me, jen to zde doplnil o zkusenosti mimo diskuzi se nezlob :!: .....
Frontera A 2,3TD int. r.v. 95.......má bývalá laska
Chrysler Grand Voyager 3,8i LE AWD r.v.00
Audi A4 1,8T 20V 132kW r.v.96
Odpovědět

Zpět na „SPOJKA“