Hluk převodovky - výměna vnějších ložisek ze strany motoru

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Petr

Příspěvek od Petr »

Sundanou převodovku sem měl za den,pak jsem objednal díly a mezitím jsem měl dost času vše očistit a připravit. Na díly jsem čekal pátek - úterý a ve středu jsem to dal zas dohromady. Ložisko stálo 1100.- dvě papírová těsnění do převodovky á200.- a pojistný kroužek 60.- Pak jsem ještě koupil obyčejný olej na propláchnutí za 200.- a na závěr sem tam nalil CASTROL EP 80W,API GL4 5litrů za 960.- Ani si neumim představit kolik bych vypláznul v servisu! :twisted:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Šikulka

Příspěvek od Slaava »

Seš šikulka... a rychlík. Já bych se s tím sral měsíc.
Petr

Příspěvek od Petr »

Převodovky sem se bál :shock: ,myslel jsem že se na mě vysypaj kolečka a že už to nedám dohromady,ale k mému údivu vše drží pohromadě v takové středové ,,kazetě" takže vše dopadlo dobře. :P
Uživatelský avatar
andre
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 srp 2007 11:20
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

převodovka

Příspěvek od andre »

a kolik stálo to ložisko??
Rosta

Re: převodovka

Příspěvek od Rosta »

andre píše:a kolik stálo to ložisko??
... cti poradne :lol: pise 1100,-
Lukáš

Příspěvek od Lukáš »

Udělals to sice rychle, ale nalils tam převodovej olej!!!!!!!!!! Do převodovky na Fronteře patří motorovej!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

petre ty loziska byla nejaka specialka nebo sou tam nejaky normalni typy.Jdu do prevodovky ve ctvrtek a vubec netusim co me tam ceka za loziska.Mam tady na loziska specialku tak jestli se mam chystat na objednavku u opla nebo to koupim normalne.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

jj nápisy fill engine oil only nelžou....
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Petr Nespor
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 04 lis 2005 22:48
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr Nespor »

patas píše:petre ty loziska byla nejaka specialka nebo sou tam nejaky normalni typy.Jdu do prevodovky ve ctvrtek a vubec netusim co me tam ceka za loziska.Mam tady na loziska specialku tak jestli se mam chystat na objednavku u opla nebo to koupim normalne.
Já jsem šel pro ložiska rovnou do opla,dnes už bych asi hledal náhradu.
2.5TDS
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

aha a menil si je proc?Hucela prevodovka nebo se to prehrivalo?Jestli sou tam nejaky normalni kulickovy loziska tak by asi nemusel byt problem sehnat nahradu.Nu coz zitra se uvidi.
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

Tak mam ji venku to je masakr nechapu ze se to da vytahnout jak popisujou vsichni pomalu na parkovisti.U me 2,5TDS je to docela porod.Uz ji mam celou rozhazenou do kolecek po stole.Loziska jsou kulickova a jeno valeckove.4 gufera.Az to budu mit na fakture napisu seznam jaka loziska to obsahuje.Tedy nejaka ukazka jak to vypada.
http://www.repair.cz/patrik/offroad/fro ... odovka.jpg
http://www.repair.cz/patrik/offroad/fro ... odovka.jpg
http://www.repair.cz/patrik/offroad/fro ... rozvod.jpg
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re:

Příspěvek od palo frontera »

[qu
ta prevodovka vypada byt masivne robena hlavne tie siroke ozubene kolesa. a je aj jednoducho poriesena ked sa na to tak pozeram. a zasuvacie vidlice masivne ako na Tatre 815 :mrgreen: :shock:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Hluk převodovky - výměna vnějších ložisek ze strany motoru

Příspěvek od jaspy318 »

Zdravím,
měl bych jeden dotaz. Jde o to, že mi něco klepe u převodovky. Původně jsem to měl za výfuk, který když se v určitých otáčkách rozvibruje tak klepne o převodovku (jsou těsně vedle sebe). Jenže výfuk se nehýbe a pro jistotu jsem do mezery mezi převodovku nacpal kus gumy.
Dělá to zhruba kolem 80-90ky s lehkou nohou na plynu. Jakmile přidám tak klepání zmizí. Je to něco jako když poskakuje poklička na hrnci, jen ne tak zvonivé a dělá to už celkem dlouho, jen poslední dobou mi přijde, že je to víc.
Má otázka tedy zní: Může to být nějaké ložisko v převodovce nebo mám hledat něco jiného? Popřípadě jde výměna ložiska provézt doma v garáži a co je k tomu potřeba? Na Fronteře jsem zvládl dodnes vše sám, ale v převodovce jsem zatím nikdy nebyl... A nebo to mám nechat než auto přestane jezdit? Nechci do toho cpát zbytečný peníze a práci, koneckonců za chvíli může odejít něco jiného ;)
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Hluk převodovky - výměna vnějších ložisek ze strany motoru

Příspěvek od vlado007 »

Pozri este kríze na kardane, a podľa mňa sa urcite neoplatí ani len rozoberať ta prevodovka. Dnes uz kúpiš druhu jazdenu za cenu srotu pomaly.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Hluk převodovky - výměna vnějších ložisek ze strany motoru

Příspěvek od jaspy318 »

Díky za tip, to mě nenapadlo.
Našel jsem v diskuzi o křížkách kardanu toto:
HUJER 4x4 píše: 25 čer 2007 14:58 pak to utichne a je klid a dále strašným pazvukem jako když o sebe klepnou dvě kovový roury nebo tak podobně a to kdykoliv při přidání plynu (asi jak to dostane štos), při ubrání to není nijak znatelné
to by celkem odpovídalo tomu mému. Zkusím to pod autem prověřit.
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“