Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Odpovědět
Evil

Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od Evil »

cau lidi, vcera jsem vymenil olej v prevodovce, ale prptoze nesel povolit kontrolni sroub tak jsem tam olej natlacil tim odvetranim, dneska jsem jel cca20km a nekde mi z prevodovky tece olej, mam celej spodek od oleje, je mozna ze jsem dal do prevodovky vice oleje a ze tim odvetranim vylital ven???? nalil jsem tam ca 3,5-4l oleje :(
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Oleje trochu moc

Příspěvek od Slaava »

Tlačit to tam odvětráním je mazec. Máš dvounáplňovou převodovku? Pokud ano, tak v hlavní komoře maj bejt tři litry oleje a v rozvodové části litr a půl.
Evil

Příspěvek od Evil »

opravdu to jinak neslo, mam dvounapnovou prevodovku, vse uz je ok, mel jsem relitej transferbox, tak jsem to zase vypustil a nalil vse jak ma byt, tak uz je to dobry, diky za radu mej se
Uživatelský avatar
EVIL
Začínající diskutér
Příspěvky: 181
Registrován: 10 srp 2006 20:47

Re: Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od EVIL »

Tak jsem znovu menil olej v prevodovce a tentokrat se mi povedlo povolit nalivaci sroub.... 2m trubka + pevnostni orech + 5kg palice a ma cela vaha a cca po 30 mins velikou slavou povoleno. NEJAKEJ DEBIL TO ZALEPIL NEJAKOU CERVENOU SRACKOU !
Frontera A 2,3TD int. r.v. 95.......má bývalá laska
Chrysler Grand Voyager 3,8i LE AWD r.v.00
Audi A4 1,8T 20V 132kW r.v.96
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od Janeš Petr »

takovejdle fašizmus už je pomalu na vytržení závitu. lidi nevědi, kam by ty lepidla všude namatlali, když už si je za drahej peníz koupili :roll:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od farmář »

jj pak poznáš jakej opravdu kolosální kokot to měl před tebou.Stejný jak natřít a vystříkat rám rezistinem...a pak ho ještě zavřít ...zalepit ty díry....a shnije na sračku.Kua.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
EVIL
Začínající diskutér
Příspěvky: 181
Registrován: 10 srp 2006 20:47

Re: Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od EVIL »

sem si na tu trubku lehnul a kolega do ni bouchal kladivem a najednou to luplo a byl jsem na zemi... myslel jsem ze se neco utrhlo a ono se to povolilo, stejne to bylo pri povolovani kardanu kdyz jsem menil gufero - take zalepeno, ale tyhle srouby bylo mozne ohrat takze to slo opoznani lepe nez prevodovka tac se ohriva spatne
Frontera A 2,3TD int. r.v. 95.......má bývalá laska
Chrysler Grand Voyager 3,8i LE AWD r.v.00
Audi A4 1,8T 20V 132kW r.v.96
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od Slaava »

EVIL píše:sem si na tu trubku lehnul a kolega do ni bouchal kladivem a najednou to luplo a byl jsem na zemi... myslel jsem ze se neco utrhlo a ono se to povolilo, stejne to bylo pri povolovani kardanu kdyz jsem menil gufero - take zalepeno, ale tyhle srouby bylo mozne ohrat takze to slo opoznani lepe nez prevodovka tac se ohriva spatne
Stejně prasácky jsem to měl utažený i já. Povolit se mi to podařilo až když byla převodovka venku, byl k tomu přístup a mohl jsem máchat lešenářskou trubkou. Hnus.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od farmář »

stejný jako datažení šroubu olejové vany. Co maj všichni dojem, že když to nedorvou jak kurvy tak že snad sám vypadne??? :shock:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od Slaava »

farmář píše:stejný jako datažení šroubu olejové vany. Co maj všichni dojem, že když to nedorvou jak kurvy tak že snad sám vypadne??? :shock:
To víš, každej druhej čurák v servisu machruje "heč, já mám pneumatickej šroubováček a ten umí 300nM, to jsme dobrej, že jo!" :roll:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nejde povolit plnicí šroub + nepřeplňovat převodovku!!!

Příspěvek od Janeš Petr »

já bych si dovolil k tématu olejem přeplněné převodovky, a to hlavně redukční, poznamenat, že při těch výměnách oleje není od věci, nejdřív zkontrolovat vejšku hladin v obou skříních. může se stát, že odejde simerink mezi skříněma a vy jezdíte s velkou skříní na sucho, protože všechen olej proteče do redukční :wink:
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“