Gufero na výstupu z převodovky

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od David.hub »

chtěl bych se optat, zda je normální, když jsem při demontáži kardanu (nejdříve povolení 4 šroubů vzadu) pak kardanku vpředu volně vytáhl a vytíká olej?? je tam gufero?ví někdo jaké? no a stejný dotaz mám k zadní části.diky Dave
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Gufera na uložení kardanu

Příspěvek od Janeš Petr »

gufero ti těsní k tomu unašeči, co jsi z převodovky vytáhl, takže na tom, že to začlo tect nic divného není. spíš je mi divné, že máš ve skříni tolik oleje, že ti hladina stojí až ke guferu. mám dojem, že normálně je hladina o něco níž a po vytažení unašeče vyteče jen minimum , co je nateklé kolem gufera. zkontroluj si hladinu v hlavní převodovce. pokud je nízká, přetejká ti olej z hlavní skříně do redukční a je třeba to přetěsnit
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od Slaava »

To je špatně. Pokud je převodovka vodorovně, tak z ní po vytažení kardanu olej chcát nemá. Plnicí šroub, který slouží jako olejoznak je níž, koukni sem: viewtopic.php?f=17&t=85
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Petr Nespor
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 04 lis 2005 22:48
Bydliště: Praha

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od Petr Nespor »

Dostanu se k tomu guferu jen tím že vytáhnu kardan? Teče mi to a kardan to rozhazuje kolem sebe. Je to 2.5TDS Diky
2.5TDS
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od David.hub »

jo dostaneš. sundáš kardanku (na čtyřech šroubech) no a pak když povolíš matici která přitahuje hrušku do ložisek,tak pak ho vypreparuješ. Stojí cca 2tis kč (svině opel náhradní díly).Ale narovinu já t o měl celý rozhozený a postupně jsem to skládal,takže šlo všechno ve a pak zpet. No ale myslím si , že by to mělo jít i takhle jak jsem popsal. Chlapci jsou zde mnohem zkušenější, tak počkej i na jejich verdikt.Hodně štěstí (samozřejmě nejdřív to chce vypustit olej) :grin:
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Petr Nespor
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 04 lis 2005 22:48
Bydliště: Praha

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od Petr Nespor »

David.hub píše:jo dostaneš. sundáš kardanku (na čtyřech šroubech) no a pak když povolíš matici která přitahuje hrušku do ložisek,tak pak ho vypreparuješ. Stojí cca 2tis kč (svině opel náhradní díly).Ale narovinu já t o měl celý rozhozený a postupně jsem to skládal,takže šlo všechno ve a pak zpet. No ale myslím si , že by to mělo jít i takhle jak jsem popsal. Chlapci jsou zde mnohem zkušenější, tak počkej i na jejich verdikt.Hodně štěstí (samozřejmě nejdřív to chce vypustit olej) :grin:
Asi popisuješ stranu u diferencialu,me to teče od převodovky. Včera sem vlez pod auto s tim že sundám kardan,pak nějakou pořírubu ve které by mohlo být to gufero,ale tam na pohled nic není,skoro to vypadá na rozpůlení přídavný převodovky.
2.5TDS
Uživatelský avatar
33.petrd
Začínající diskutér
Příspěvky: 278
Registrován: 13 črc 2011 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od 33.petrd »

nevíte někdo,kde sehnat (krom Opla za 600) gufero na výstupu z převodovky(na kardan),nebo ještě líp jeho rozměry,KOMA bude asi nejlepčí...
Petr
Ostrava,Opel Frontera A Sport 2,5TDs
opelcampo
Příspěvky: 9
Registrován: 20 říj 2011 12:27
Bydliště: Zvolen,SK

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od opelcampo »

Pozdravujem priatelia,
chcel by som tiez poprosit o info,budem menit olej v prevodovke a chcem vymenit aj toto gufero (prepusta olej)
nevie niekto rozmer,prip. da sa kupit mimo OPEL?
Dakujem
Opel Campo 2,5 TD Sportscab
Uživatelský avatar
33.petrd
Začínající diskutér
Příspěvky: 278
Registrován: 13 črc 2011 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od 33.petrd »

opelcampo píše:Pozdravujem priatelia,
chcel by som tiez poprosit o info,budem menit olej v prevodovke a chcem vymenit aj toto gufero (prepusta olej)
nevie niekto rozmer,prip. da sa kupit mimo OPEL?
Dakujem
jo...už sem se ptal,nikdo nic neví...
Petr
Ostrava,Opel Frontera A Sport 2,5TDs
Uživatelský avatar
kadoch
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 06 led 2010 22:30
Bydliště: Kousek za Prahou

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od kadoch »

Taky sem to řešil ale nbyl čas tak tam padlo z opela za 600
FRONTERA 2.8TDI Dlouhé A
opelcampo
Příspěvky: 9
Registrován: 20 říj 2011 12:27
Bydliště: Zvolen,SK

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od opelcampo »

Vdaka za info,nevies prosim rozmer?
Opel Campo 2,5 TD Sportscab
Uživatelský avatar
kadoch
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 06 led 2010 22:30
Bydliště: Kousek za Prahou

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od kadoch »

Bohužel byla to rychlá akce starý ven nový tam a jel sem na dovolenou.
FRONTERA 2.8TDI Dlouhé A
opelcampo
Příspěvky: 9
Registrován: 20 říj 2011 12:27
Bydliště: Zvolen,SK

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od opelcampo »

Pozdravujem priatelia,chcel by som este poprosit ak ma niekto info,mam tu Campo 2,5 D,rok 1997.menil som olej v prevodovke (spolocna olejova napln,typ prevodovky teraz neviem)bol tam prevodovy,dal som samoz. motorovy,asi po 10 km v terene zacalo prepustat gufero z prid.prevodovky na predny kardan.Teraz to uz kvapka stale,aj pri vypnutom predku a odomk. volnobezkach.Neviete prosim rozmer,prip. ci sa da nahradit?myslim ze vymena by nemala byt zlozita.
Dakujem
Opel Campo 2,5 TD Sportscab
Uživatelský avatar
lukas.musial
Začínající diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: 25 bře 2011 20:05
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od lukas.musial »

Zdravim Pánové.Tak mě začalo pouštět gufero na výstupu na zadní kardan.Stále nikdo neobjevil rozměry toho gufera? A opravdu může za průsak přetíkající olej ze skříně do skříně,nebo to může bej i méně nákladná oprava?Díky za info
EX-Frontera A 2.2i, 5dv, r.v.96, zvednuto + 5cm, Bodylift 40mm, mangels 10x15 pneu MT 31´´,samosvor, NEW LPG, vyvařeno, přestříkáno, dale zatím bez uprav ale určo nějaké budou :-D Tel:733341467
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Gufero na výstupu z převodovky

Příspěvek od Janeš Petr »

lukas.musial píše: A opravdu může za průsak přetíkající olej ze skříně do skříně,nebo to může bej i méně nákladná oprava?Díky za info
to my ti opravdu říct od klávesnice nemůžem. musíš vlézt pod auto a vytočit kontrolní šrouby na obou skříních - hned budeš vědět, jestli je nějaký púroblém
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“