skučení převodovky

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Zdravím fronteráci,neumíte někdo poradit?Skučí mi převodovka mimo čtyřky na všechny kvalty a i když je vyřazeno a pustím spojku.Měl jsem převodovku venku, rozdělanou a jediné ložisko , co se mi nezdálo bylo jehlové klecové pod kolem 4. kvaltu na hlavní hřídeli v místě dělení.Ale i po jeho výměně je to stejné.Po příspěvcích , co jsem si tu přečetl a i logicky by to ještě mohlo být i přední ložisko na předloze, to od strany spojky?Předloha nebere axiálně vlastně jen při 4, ta je napřímo.Nevím kudy kam, protože to ložisko je na pohled i omak dobré, mohlo by skučet při axiálním zatížení?Je to lož. č. 050524VHNS, jak vypisoval patas? jedná se o převodovku na 2,4i.Ještě bych měl podotknout, že kola-zuby, to je vše ok.Než to budu znovu vyndávat , rád bych si sehnal věci předem,ale zase všechny ložiska se mi měnit nechce, to by se už nerentovalo.Díky za odpovědi.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Slaava »

Hmm, tak tohle je vysoká škola. Sem zvědavej, co ti sem kdo napíše, protože už si do toho zabředl dost hluboko a málokdo se dostal dál. K vnitřku převodovky ti asi žádnej poznatek neporadím ale takhle z patra mě napadá jenom vodicí ložisko vstupní mrkve co je strčený v konci kliky - to tam kvičelo mě a taky sem nepoznal, že je to vlastně mimo převodovku. Ale to je taková banalitka, kterou si určitě vyloučil. Navíc mi to kvičelo jenom při manipulaci se spojkou a jenom svátečně a zcela náhodně.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Díky za odpověď,po tom co jsi o tom ložisku napsal, tak jsem ho hned kontroloval,bylo naprosto ok a v tuku.Tohlke navíc dělá to, že kňučí v zátahu, sundám nohu z plynu a je klid.Napadlo mě to přední ložisko předlohy proto, že díky hypoidním zubům jde na něj axiální tlak a to sice při všech kvaltech mimo čtyřky.Je válečkové a hrany těch válečků mohou být špatné, i když ložisko je na první pohled v poho.Nebo už fakt nevím, nic jinýho mě nenapadá.Vím že ten samý problém problém, tedy příznaky už tu někdo měl, ale v tom příspěvkum se to nějak zamluvilo a jasná odpověď tam nebyla.Věřím ale, že nejsem sám , kdo už to řešil.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: skučení převodovky

Příspěvek od farmář »

napadá mne už jen ten dvouhmotovej setrvák.... hele to bude něco, co by tě nenapadlo.Nějaké ložisko vývodu kardanu....čert ví... :?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Žanek »

Zdravím fronteráci,neumíte někdo poradit?Skučí mi převodovka mimo čtyřky na všechny kvalty a i když je vyřazeno a pustím spojku.

Vyřazeno za jízdy nebo když auto stojí ?????? Pokud je to za jízdy tak bych to hádal na přední kříž kardanu.Tam dovedou suchý zarezlý a polámaný jehličky pěkně kvičet. Pokud auto stojí a kňučí to tak to musí jít identifikovat odkud to jde.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Janeš Petr »

viita píše:Zdravím fronteráci,neumíte někdo poradit?Skučí mi převodovka mimo čtyřky na všechny kvalty a i když je vyřazeno a pustím spojku.Měl jsem převodovku venku, rozdělanou a jediné ložisko , co se mi nezdálo bylo jehlové klecové pod kolem 4. kvaltu na hlavní hřídeli v místě dělení.Ale i po jeho výměně je to stejné.Po příspěvcích , co jsem si tu přečetl a i logicky by to ještě mohlo být i přední ložisko na předloze, to od strany spojky?Předloha nebere axiálně vlastně jen při 4, ta je napřímo.Nevím kudy kam, protože to ložisko je na pohled i omak dobré, mohlo by skučet při axiálním zatížení?Je to lož. č. 050524VHNS, jak vypisoval patas? jedná se o převodovku na 2,4i.Ještě bych měl podotknout, že kola-zuby, to je vše ok.Než to budu znovu vyndávat , rád bych si sehnal věci předem,ale zase všechny ložiska se mi měnit nechce, to by se už nerentovalo.Díky za odpovědi.
hele, Budějčáku , napiš si to bydliště někam do podpisu, ať to nemusím příště pracně hledat, od kud jsi - že bych si třeba poslechl tu převodoku, jestli nám skučí stejně .....

jestli jsem tě dobře pochopil, skučení se ozejvá i na neutrál ( nebo jen v tom zátahu, jak píšeš vejš ? ) jestli i na neutrál, muj typ je čtyřkovej sinchron. natoč motor a bez šlapání spojky posuň páku do čtyřky tak, aby sinchron začal brát . jestli to v tom okamžiku ztichne, je to on a můžem si podat ruce. mám ten samej problém. jedná se o stejnej zvuk, jako umí vydávat třeba volné, suché ložisko větráku topení( na škodovkách je ten zvuk slyšet nejčastěji ) ( mám dojem, že jsme spolu mluvili, jak se do skříně dostat, nebo se pletu ? 603 75 12 87 )
Lukáš

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Lukáš »

Takhle se většinou projevujou vadný ložiska na předloze. Jednou jsem ale měl případ, kdy se stejně ozývalo ložisko výstupní hřídele na zadní kardan.
Koukal jsem na fotky cos dal k jinému tématu. Jak drží hřídele v tý středový desce, nemůže být problém tam?
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Začne to kňučet i když auto stojí,jakmile pustím spojku,-jde to s otáčkama, když motor vytočím ,pustím plyn a vymáčknu spojku je pěkně slyčet jak se dotáčí některý ložisko?? až se přestane točit převodovka tak to ztichne.Pro Petra Janeše-ano mluvili jsme spolu, s tím sinchronem to hned zítra zkusím , ale měl jsme všechno rozdělaný do posledního klečka a viditelné nebylo nic,jenže, není vidět může být slyšet.A ještě- stejný pazvuk na normální kvalty i na redukce.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Pro Lukáše-od zadu ten zvuk nejde je to někde v přední v hlavní převodovce,spíš bych hádal v její přední části-směrem k motoru.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Janeš Petr »

zkus to a uvidíš. když to nebude ono, asi to bude fakt na té předloze. já to mám na sinchronu. když jsem ho nacpal při montáži plnej mazacího tuku, bylo to 3 hodiny zticha, než to olej vypláchl a pak to začlo na novo. ječí mi ten sinchronní kroužek, jak se v něm točí ta kuželová protiplocha. když ho ustředím lehkým dotlačením páky do záběru, ztichne . neřád jeden
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

zkusím a dám vědět, není to něco s čím by se nedalo jezdit,ale....minimálně je to nepříjemný zvuk ,nehledě na to , že nevím co se mi kdy kde rozsype.Taky to může bez následků kvičet ještě hodně dlouho.Už jsem to s tím koupil, bylo málo oleje v převodovce, myslel jsem si původně že půjde o spojkový ložisko, ale spojku jsem teď dělal.Ale zase mít rozdělanou převodovku taky nebylo na škodu,přeci jenom mám větší přehled a líp se to snad bude řešit.Nakonec na to snad přijdu.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: skučení převodovky

Příspěvek od Janeš Petr »

jo, dej vědět. já na to u mojí přišel ale řešení jsem stejně nevymyslel, takže si v klidu ječí už třetím rokem :evil: novej sinchron jí kupovat nebudu, to ho radši vyprasknu a budu řadit jako v tatře
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Ještě-co se táká ložisek nejen do převodovky, ložiska NTN,kterýma je Frontera bohatě vybavena,dělá firma Troma ze Žďáru nad Sázavou(http://www.troma.cz),vedou kompletní sortiment,Sice speciálky jako je např. i zmiňované přední ložisko předlohy jsem zatím u nich nezkoušel poptávat,ale je předpoklad, že i toto se tam bude dát sehnat.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Sehnat se dá v koncích všechno, jde o to , co se u těch našich stařečků vyplatí,Frontera byla pro mě trošku výzva,dřív jsem o autech něco dělal, od doby co mám Passata, tak jsem stagnoval :grin: Ale tady se nenudím, to , co jsem koupil, byl vrak na náhradní díly,dneska mám na ní najeto cca 20 000, a dělal jsem snad už skoro všechno,svépomocí, za pár kaček a to i díky tomuto fóru, za což jsem opravdu moc vděčný.
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: skučení převodovky

Příspěvek od viita »

Tak ten čtverkovej sinchron to není.Nemáte ještě někdo nějakou radu???
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“