Porucha řazení u manuální převodovky - poškození synchronů?

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Porucha řazení u manuální převodovky - poškození synchronů?

Příspěvek od Slaava »

Pepe píše:Nazdárek všichni, díky moc za rady, snad to bude jen špatým druhem oleje a každopádně budu muset změnit mechoše. Pepe
Zkus ještě takovou drobnost: rozdělej kryty středovýho tunelu a vyndej takovou tu velkou gumovou manžetu, co je přidělaná ke kastli. Za určitejch podmínek puchří a tuhne. Protože je z asi 5mm gumy, tak potom brání vonýmu řazení kvaltů a nejhůř je na tom právě "dvojka". Nejspíš to podle popisu asi nebude vono ale je to asi tak všechno, co můžeš na převodovce udělat než ji začneš kuchat.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Porucha řazení u manuální převodovky - poškození synchronů?

Příspěvek od farmář »

hele tak mám opraveno. Závada vypadala takhle, vypadávaly zadní kvalty, někdy tam vůbec nešly, nešla zařadit Low redukce. Závada? shnilej držák/nosník/profilovanej plech převodofky!!!! oprava? Jekl 4x6cm, na konci uřízlej na šikmo a zaslepenej,aby do něj neteklo, původní nosník kousek od kastle odříznout a tohle tam na patky navařit. Samo že se to musí vyheverovat nahoru, před odříznutím vy podložit převodovka, zanechat silentblok! Řadí to samo, kvalty drží, 4x4 low jde skvěle!!!! jekl mě stál 120 kaček, COčko mne vypeklo, když jsemměl navařenou pravou stranu, došel kurva drát. Dnes s hengrem 2,2 tuny Žatec, práznej zpět.Pohoda, luxus. Zase řídím oběma rukama!!!!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
palto111
Začínající diskutér
Příspěvky: 400
Registrován: 12 lis 2010 11:26
Bydliště: furt v garáži pod autom inak Banska Bystrica- frontera 2,3td 1996

Re: Porucha řazení u manuální převodovky - poškození synchro

Příspěvek od palto111 »

podobný problém mám asi aj ja.predvčerom som išiel na chalupu.50cm snehu,stúpanie tak okolo 100m cez lúku.vždy tam musím zakvaltovať malú dvojku,ale mi začalo vyhadzovať redukciu.musel som ju držať a bolo to o držku.cez leto som ju nepoužíval a teraz toto.spomínam si že mi v lete švagor robil niečo okolo šaltrpáky a mal tie manžety,dekle a gumy celé vybraté a asi to nedal naspäť ako mal.vydí sa mi že je tam ešte miesto na zakvaltovanie ale akoby tam niečo zavadzalo.asi to bude tým.musím to pozrieť.
farmáři ten zhnitý nosník bol na froni či na campe.
Palo Banska Bystrica Opel Frontera 2,3TD 1996
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“