Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Odpovědět
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Goauld_cz »

stavitel1 píše:neviem odkial si zobral tie obrázky a informáciu ,ale vec sa má tak že na náprave sa pripája polos len pod tlakom a priradovanie v prevodovke je elektromotorom u všetkých Béčok, overené v praxi na vlastné oči a tie borázky prvý je schéma v prevodovke a druhý v náprave ...
Seš si jistej, že si viděl Fronteru B novější 2001 ? Já to na vlastní oči u Frontery ověřeny nemám, ale mohl by to potvrdit, nebo vyvrátit někdo s Fronterou 2002 nebo 2003

Tohle říká servisní manuál, obrázky sou z něho :!:
frontera 2000 axle.jpg
frontera 2001 axle.jpg
A ještě doplním poznámku, že já mám Rodeo rok výroby 2000, model 2001 a podle servisního manuálu Rodea je to ještě o rok dřív, než Frontera, takže Opel měl zpoždění. A já tam mám elektrickej motorek jak v převodovce, tak na nápravě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Karel Krátký
Příspěvky: 11
Registrován: 09 zář 2014 18:14
Bydliště: Protivanov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Karel Krátký »

závada se našla zhulený tisicihran na levé poloose NÁHODOU NELEŽÍ VÁM DOMA NIKOMU TA LEVÁ POLOOSA NUTNĚ POTŘEBUJI NEBO KDE SEHNAT DÍKY :?:
Frontera 2.2 dti rv.99
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od stavitel1 »

cca pred mesiacom som mal s jednej 88kw (presný ročnik neviem 2003alebo4) vonku ten bazmek na náprave a viedli do toho len dve podtlakové hadičky ako na mojej (r.v.2000) hod foto lebo tomu neverím že na naprave by bol motorček ...
prípadne hod foto motorového priestoru pred šoferom či su tam spinače podtlaku ak ano tak načo by tam boli???

ešte pripájam link frontera 99-04 http://www.partsbase.org/opel/frontera- ... uspension/
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Karel Krátký
Příspěvky: 11
Registrován: 09 zář 2014 18:14
Bydliště: Protivanov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Karel Krátký »

díky všem za nějakou tu radu těžko bych jinak hledal problém
Frontera 2.2 dti rv.99
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Goauld_cz »

Tady je vidět jak to je u mě.
200820133033.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od vlado007 »

Vsetky frontery B maju pripajanie a odpajanie prednej poloosi podtlakom + je tam cidlo polohy vydlice. Od 98-04. To rodeo je vo vela veciach odlisne od frontery.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Goauld_cz »

Že má Rodeo něco jinak není až tak překvapující, spíš mě zaráží, proč ten servisní manuál pro Fronteru popisuje dva systémy, když to tam nikdy nemontovali. Pravda, ten manuál je tak trochu divnej, jelikož je pro pravostrany řízení. Ale krom věcí co sou pro pravou stranu, tam je všechno stejně. Teda jak se zdá, tak všechno ne :)
Možná, že anglicky odvětví Vauxhall to montovalo stejně jak Isuzu a v německu se na to vyprdli.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Tonda_agronom
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 zář 2012 16:30
Bydliště: Prostějov, Blansko Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Tonda_agronom »

Tak pánové jak jsem si to tu pročetl, měl jsem podobný problémy.
Teď jsem ale zjistil, že mi to dělá ten servomotorek řazení na převodovce. V servise ho vymontovali a došli na to, že tam jsou odlepený kontakty - uhlíky, nebo něco tak. Dalo se to do dílny, kde takový věci lepí a nepodařilo se. Verdikt - nový motorek...
Potřebuji sehnat tento motorek třeba z bourané Fontery B. Neporadí mi někdo, na koho a kam se obrátit?
30tis za origo se mi dávat fakt nechce - ani nemůžu.
Díky Tonda
Frontera B, 2,2 DTI 2004
Podvozek zvednutý o 7 cm, současné pneu Hancook Dynapro 245/70/16
připravuje se rampa... :) jinak žádné větší úpravy
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Goauld_cz »

Na ebay zrovna jeden někdo prodává. Cena vychází i s proclením na 4500kč, ale určitě by se s prodejcem dalo domluvit, že by na balíku cenu udal jenom 25 dolarů a cenu poštovnyho neudával vůbec, pak bys daň neplatil, takže asi o 1000kč levněji. Pokud máš ten svůj motorek vymontovanej, tak to srovnej jestli je to stejny.
http://www.ebay.com/itm/2001-ISUZU-RODE ... 53&vxp=mtr

Nevím teda co tam měli lepit a chtěl bych tady fotku. Pokud mechanik není tvůj kamarád a nejsi si na 100% jistej, že dělá věci pořádně, tak je možny, že tě chce jenom oškubat. Takových případů sem bohužel zažil a slyšel tolik, že už málokomu věřím.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Janeš Petr »

vlado007 píše:Vsetky frontery B maju pripajanie a odpajanie prednej poloosi podtlakom + je tam cidlo polohy vydlice. Od 98-04. To rodeo je vo vela veciach odlisne od frontery.
myslel jsem si to, takže nebudem ostatní děsit :grin:
Karel Krátký
Příspěvky: 11
Registrován: 09 zář 2014 18:14
Bydliště: Protivanov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Karel Krátký »

Tondo zavolej na 777153474 je to někdo s Kladna má asi frontery na nd už jsem tam bral nápravu a tu poloosu taky a bylo to bez problémů poslal mi to na dobírku
Frontera 2.2 dti rv.99
Uživatelský avatar
Tonda_agronom
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 zář 2012 16:30
Bydliště: Prostějov, Blansko Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Tonda_agronom »

Díky pánové za rady a tipy.
Pro upřesnění, co tam upadlo. Byl jsem se na to podívat a byly to magnety na statoru. Ty se sice nalepily, ale motorek 1x jede a 10x ne. Seká se a prý je to v tom - nevím. Servisák není přímo kamoš, ale dělá mi jiný auta a známe se.V tomto určitě není záměr mě nějak škubat.Přes E-Bay jsem ještě nic nepořizoval - nemám s tím zkušenosti. Na druhou stranu to mám do práce a tak nevím, jak by to bylo s proplácením...
Jak jsem tady brouzdal, našel jsem tip na vrakoviště ve Slušticích u Prahy. Volal jsem jim a že to mají. Dneska jim posílám raději ještě fotku a že mi to pošlou na dobírku. Cena prý 3 tis...
Uvidíme - zatím díky T.
Frontera B, 2,2 DTI 2004
Podvozek zvednutý o 7 cm, současné pneu Hancook Dynapro 245/70/16
připravuje se rampa... :) jinak žádné větší úpravy
Uživatelský avatar
lukas.musial
Začínající diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: 25 bře 2011 20:05
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od lukas.musial »

Zdravím pánové. Dovezl mi tchán své Bčko že mu nejde předek.Tak jsem se do toho pustil a závěr je takový , že vše šlape jak má. Předek přiřazuje vymíná,redukce jde taky jen při zapnutí 4X4 kontrolka nesvítí ale blika rychle.Podotýkám že předek je přitom zaplý.Nemůže byl v háji to čidlo u přední obímky?
EX-Frontera A 2.2i, 5dv, r.v.96, zvednuto + 5cm, Bodylift 40mm, mangels 10x15 pneu MT 31´´,samosvor, NEW LPG, vyvařeno, přestříkáno, dale zatím bez uprav ale určo nějaké budou :-D Tel:733341467
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od vlado007 »

Ano moze byt aj to spatne. Odmeraj merakom ci je zopnute.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
lukas.musial
Začínající diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: 25 bře 2011 20:05
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od lukas.musial »

Tak jsem to dnes zkusil odpojit a přemostit drátem a beze změny.
EX-Frontera A 2.2i, 5dv, r.v.96, zvednuto + 5cm, Bodylift 40mm, mangels 10x15 pneu MT 31´´,samosvor, NEW LPG, vyvařeno, přestříkáno, dale zatím bez uprav ale určo nějaké budou :-D Tel:733341467
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“