Automatická převodovka

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Jan Fried
Začínající diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: 11 led 2006 14:35
Bydliště: Č. Budějovice 11 CZ

Příspěvek od Jan Fried »

Tak jste zde psali o funkci "snow". Mám krátkou Fronťu B 2.2 DTi automat a včera jsem zapadl v hlubokém sněhu a při vyprošťování jsem samozřejmě použil funkci 4x4 a tlačítko snow. Pohon předku svítí a funguje, ovšem po odházení sněhu jsem náhodně zjistil, že LP kolo vůbec nezabírá. Tak jsem zkusil tlačítko snow přidržet zatlačené a Opel vypochodoval až jsem čuměl. Tak teď nevím, kdy a s čím se tato funkce zapíná. Kontrolka na přístroji svítí jen před startem motoru při otočení klíčku. Tzn. že kontrolka je funkční. Ovšem ani při přidržení a vypochodování mi nesvítila. Tak co vy na to?
Čaudy-krátké béčko 99/2.2 dTi 85 kW/X22DTH/automat
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Příspěvek od *pt* »

Ja neviem, mne ked ho zatlacim tak sa rozsvieti a svieti presne ako sa tu pise cca do 30 km/h. Ze je ozaj zapnute to je normalne citit, auto sa rozbieha ovela opatrnejsie, povedal by som akoby "s rozumom" :)
Ale s plynom musis opatrnejsie, akonahle ho prudsie zoslapnes funkcia SNOW sa vypne a auto presmykne!
Skus si to este viac otestovat, z jednej prihody sa to tazko da posudit, nie?
mfg

*pt*

Lexus NX200t
MTZracing
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 27 dub 2005 15:58
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MTZracing »

Aj ja som zvedavy na dalsie zistenia - u mna je to presne tak ako to napisal "pt".
Uživatelský avatar
Jan Fried
Začínající diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: 11 led 2006 14:35
Bydliště: Č. Budějovice 11 CZ

Příspěvek od Jan Fried »

Tak Vám "pěkně děkuju". Ujistili jste mě, že mám v tomto systému poruchu. Mě to skutečně při zatlačení spínače nesvítí. Kontrolka ale funguje, jak jsem již zmiňoval. Tak a mohu jet tak akorát do servisu a připravit si pár tisícovek - to jsou radosti. Zatím díky chlapi.
Čaudy-krátké béčko 99/2.2 dTi 85 kW/X22DTH/automat
MTZracing
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 27 dub 2005 15:58
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MTZracing »

Ja som mal asi pred polrokom nieco ine - kontrolka mi blikala pocas jazdy aj pri vypnutom tlacitku 4x4.
Chyba bola v podtlakovej hadicke - nebolo to az take strasne, ale vydesilo ma to dost...
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Ahoj, mám taky 2,2 DTI Limited.

Verze Limited je širší, delší a vyššní než verze základní.
K tomu tlačítku SNOW - je to zimní program aut. převodovky.
Jak píše můj český manuál -když máš problém při rozjezdu stiskneš tlačítko SNOW ,rozsvítí se kontrolka a auto se rozjíždí na třetí rychlostní stupeň.Pokud dosáhneš 30km/hod tak se to automaticky vypne, nebo to můžeš vypnout zase tlačítkem.
Uživatelský avatar
Jan Fried
Začínající diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: 11 led 2006 14:35
Bydliště: Č. Budějovice 11 CZ

Příspěvek od Jan Fried »

Franta píše:Ahoj, mám taky 2,2 DTI Limited.

Verze Limited je širší, delší a vyššní než verze základní.
K tomu tlačítku SNOW - je to zimní program aut. převodovky.
Jak píše můj český manuál -když máš problém při rozjezdu stiskneš tlačítko SNOW ,rozsvítí se kontrolka a auto se rozjíždí na třetí rychlostní stupeň.Pokud dosáhneš 30km/hod tak se to automaticky vypne, nebo to můžeš vypnout zase tlačítkem.
Z toho co píšeš jsem pochopil, že se dá snow použít pouze s "D",nebo "3". Pokud se má automat rozjíždět na třetí rychlostní stupeň, nemohu snow kombinovat s "1" nebo "2". A to je právě to, na co jsem se zde ptal: s čím se tato funkce připíná. Skutečně jsem to dnes zkusil a byl jsem mile překvapen - ejhle kontrolka svítila, auťák se skutečně rozjížděl jako by se mu nechtělo a samo se to deaktivovalo asi v 35Km/h. To je ta ohromná výhoda českého manuálu. Mám Fronťu koupenou v SRN a k ní i německy psaný manuál. Moc a moc díky.
Čaudy-krátké béčko 99/2.2 dTi 85 kW/X22DTH/automat
Uživatelský avatar
Jan Fried
Začínající diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: 11 led 2006 14:35
Bydliště: Č. Budějovice 11 CZ

Příspěvek od Jan Fried »

Ještě se chci zeptat na jednu věc. Vždy když projíždím hlubokým sněhem, kde většinou zapadnu (jako opět včera), tak se mi rozsvítí porucha ABS. Asi se zanesou čidla u kol. Při vyprošťování mi pak zřejmě nefunguje ASR. Hrabe mi třeba pouze jen pravá strana. To je docela dost důležité pro vyjetí, aby hrábly všechny kola. To je normální??? Řekl bych že offroad ztrácí smysl!!!
Čaudy-krátké béčko 99/2.2 dTi 85 kW/X22DTH/automat
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

ABS;

Příspěvek od Nimrod »

Toto je nevýhoda elektronických systému. Pokud dojde k zanesení čidel ABS tak pak vše postrádá smysl. Proto není nad manuální uzávěrku a MT gumy. Ještě jednou variantou je že nekteré čidlo je načnuté a může tím pádem docházet k nesprávné funkci. Občas se stává že kabely vedoucí k čidlu jsou nekde narušeny a ve vlhkosti to pak dělá neplechu.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Viz. také

Příspěvek od Slaava »

Něco je o automatické převodovce řečeno také na viewtopic.php?t=1208
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Klucííí, víte někdo něco bližšího o olejovém filtru na automatické převodovce u Béčka ?? Snažím se ho sehnat, ale ještě jsem ho ani neviděl. Nebo aspoň oplácké katalogové číslo, sím sím.....
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Rosta

Příspěvek od Rosta »

premek_k píše:Klucííí, víte někdo něco bližšího o olejovém filtru na automatické převodovce u Béčka ?? Snažím se ho sehnat, ale ještě jsem ho ani neviděl. Nebo aspoň oplácké katalogové číslo, sím sím.....
...teda nejsem si moc jistej a pripada mi to divny, ale jak koukam do EPC, tak tam zadnej filtr nemuzu najit. Je mozny, ze by to bylo bez nej?
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

Musí tam být, bude nějaký maličký asi papírový, protože jsem teď zjistil cenu u opela a "jen" 5104,- Kč, takže to nebude nic extra.... :? :? :?

:!: :!: :!: Kurva kurva to jsou zmrdi kurva :!: :!: :!:
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Chvilku si lehni a vydejchávej! Ty sis na ty ceny od Opla ještě nezvykl ty kluku šikovná ?????????????????????????????? :twisted:
Rosta

Příspěvek od Rosta »

... hmm, jsem ho v tom EPC fakt nenasel, kazdopadne mozna to bude podobny jako v bmw, kde se clovek k filtru dostal az kdyz oddelal olejovou vanu prevodovky. Ten filtr byl schovanej uvnitr. On se taky ma menit jednou za 80k (v bmw) a spolu s olejem, takze toto "nablble" umisteni vlastne az tak nevadi

ale moznost ze adam to vymyslel nejak kreativneji je samozrejme nemala :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“