Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Vokoun »

No hoši, já to nezkoušel a ani nebudu :!: :grin:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od myslivec »

Vokoun píše:No hoši, já to nezkoušel a ani nebudu :!: :grin:
A za hodně dlouho :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od kresta »

Dini píše:Čau, mám půjčenou Fronteru rv2002 2,2DTI. Přijíždím k přejezdu, zrovna se spuští šraňky, brzdím, vypínám motor ještě za jízdy a z toho se z přední nápravy ozval fakt hooooodně divnej zvuk...těžko popsat. Frontera nesmí jezdit s vypnutým motorem? Já jsem jel docela rychle, nějak mi to celý zapálilo, takže jsem rychle nastartoval a bylo to dobrý....síla :-o
No nevim :roll: ,ale takovíhle blbosti se dělat rozhodně nemaj 8)
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Slaava »

kresta píše:
Dini píše:Čau, mám půjčenou Fronteru rv2002 2,2DTI. Přijíždím k přejezdu, zrovna se spuští šraňky, brzdím, vypínám motor ještě za jízdy a z toho se z přední nápravy ozval fakt hooooodně divnej zvuk...těžko popsat. Frontera nesmí jezdit s vypnutým motorem? Já jsem jel docela rychle, nějak mi to celý zapálilo, takže jsem rychle nastartoval a bylo to dobrý....síla :-o
No nevim :roll: ,ale takovíhle blbosti se dělat rozhodně nemaj 8)
To bylo něco jako když mi kdysi kámoš s mokrejma papírama v serpentinách na Prachaticema ukazoval na svojí zánovní Š105 jak z kopce šetří palivo tím, že votočí klíčkama na VYP... když má člověk zamčenej volant, vložka zámku je na heslo a za váma jede stará Karosa, tak je každá rovinka krátká :roll:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od kresta »

tomu se řiká adrenalin :lol:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Slaava »

Tomu se říká debilita :roll:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od myslivec »

Slaava píše:Tomu se říká debilita :roll:
Takhle skončila spolužačka i s malou dcerkou a ten ožralej hajzl vyvázl s úplně směšným trestem, čurák :( . Taky jel bez motoru v serpentinách, se zamčeným volantem, je na vozejku :|
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Slaava »

My sme naštěstí dojeli dobře, protože hned poté co to zamknul sem se ho lakonicky zeptal "a co volant, vole?". Lidi šetří tam kde nic neušetří a jindej vyhazujou peníze voknem.

DEBILITA RULEZZZZZ!
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od tirlin »

Chcete tím naznačit, že při poruše motoru nebo elektřiny (prostě motor z nějakého důvodu nejede) se frontera nedá táhnout? Řešení je tedy odtahovka? Nad tím už zůstává rozum stát, navrhovali to auto opravdu konstruktéři nebo to splácali brigádníci v dílně podle návodu v ABC?
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Janeš Petr »

když to nejede, nic jiného ti nezbejvá, než to táhnout ( pokud nemáš automat ). jde jen o to, nejezdit s vypnutým motorem ( nebo vyřazeným kvaltem ) zbytečně. to ale platí o všech tříhřídelových převodovkách, ne jen o fronteře
deseptikon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 22 črc 2010 22:49
Bydliště: Trhový Štěpánov, okres Benešov

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od deseptikon »

To tedy znamená že jízda na neutrál z kopce s běžícím motorem na volnoběh převodovce Frontery také vadí ?
Jezdím s náklaďákem, nějakou pětitunou a tedy měl jsem za to, že když jedu z dlouhého kopce např. na dálnici a vyhodím rychlost aby mi neřval motor a v pohodě a klídku si ho sjíždím na volnoběh tak je všechno oukej (bavme se o technickém hledisku)
Dlouhá TDS 2,5 - 1997
608120800
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Janeš Petr »

v okamžiku, kdy vyhodíš rychlost a auto dál pokračuje původní rychlostí , je rozdíl otáček hnací hřídele ( ta co jde od motoru ) a hnané hřídele ( ta co jde ke kardanu ) největší. tím, že je hnaná hřídel na svém konci uložená ( podepřená ) v hřídeli hnací jen v jehlovém ložisku, nijak moc mu tenhle styl jízdy neprospívá. k podobnému rozdílu otáček hřídelí dochází i při jízdě na nejnižší rychlostní stupně, kdy má motor - vstupní hřídel, otáčky někde kolem 2500 - 4000 ot/min ( podle typu použitého motoru ) ale kardan - výstupní hřídel, se točí jen 100-200 otáčkama za minutu. jelikož se ale předpokládá, že brzo po vytočení motoru přeřadíš, jde jen o krátkodobé zatížení ložiska, takže na to je i konstruováno. některé převodovky si vyšších rychlostních stupňů za svuj život moc neužijou , například traktory, nebo vozidla s poddimenzovaným motorem ( avia :grin: ) a tam se pak jedná o docela běžnou závadu, že se jehlové ložisko poškodí a za životnost skříně se několikrát musí měnit, mnohdy i s hřídelema, které jsou pod jehlama ložiska vydřené. poškozené ložisko se projevuje vypadáváním zařazeného přímého záběru za jízdy - hřídele neběží v jedné ose :wink:
to je ale technické hledisko, pokud nechceš živit fronteru z rodinného rozpočtu, vyhazuj kvalt i nadále :lol:

436_4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od fronterman »

deseptikon píše:Jezdím s náklaďákem, nějakou pětitunou a tedy měl jsem za to, že když jedu z dlouhého kopce např. na dálnici a vyhodím rychlost aby mi neřval motor a v pohodě a klídku ( :shock: ) si ho sjíždím na volnoběh tak je všechno oukej
...tak toto asi "oukej" nie je
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
deseptikon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 22 črc 2010 22:49
Bydliště: Trhový Štěpánov, okres Benešov

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od deseptikon »

Děkuji Petru Janešovi za kvalifikované vysvětlení problematiky mazání jehlových ložisek tříhřídelových převodovek při nestandartních provozních režimech a neméně kvalifikovaný odhad z toho vyplývajících ekonomických souvislostí. :wink:
Dlouhá TDS 2,5 - 1997
608120800
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od George 3D »

Není náhodou jízda s náklaďákem a vyřazeným kvaltem zakázaná? Mám ten pocit že nás tohle na autoškole učili, hlavně kvůli možnosti brždění motorem a tím odlehčení brzdám.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“