Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Dini

Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Dini »

Čau, mám půjčenou Fronteru rv2002 2,2DTI. Přijíždím k přejezdu, zrovna se spuští šraňky, brzdím, vypínám motor ještě za jízdy a z toho se z přední nápravy ozval fakt hooooodně divnej zvuk...těžko popsat. Frontera nesmí jezdit s vypnutým motorem? Já jsem jel docela rychle, nějak mi to celý zapálilo, takže jsem rychle nastartoval a bylo to dobrý....síla :-o
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Tichý chod

Příspěvek od Slaava »

Těžko říct, mám áčko, kde po vypnutí motoru samozřejmě menůžeš počítat se servem a vývěvou brzd ale žádná překážka mě nenapadá. Béčkový Frontery maj maj teda jiný přiřazování předku, pneumaticky, takže tam by možná motor potřeba byl - fakt nevím. Párkrát sem jel bez motoru, vždy to ale bylo jen pojíždění krokem pár metrů ze svahu, kdy sem byl línej zapínat motor a chlácholil sem se tím, že na těch dvaceti metrech ušetřím alespoň tak pět korun za naftu. :wink:
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Zapnutý motor

Příspěvek od Nimrod »

U B frontery, je, jak zmiňuje sláva, pneumaticky odpojován a připojován předek, takže pokud je motor vypnut dojde k připojení přední náhonu, což je dost drastický zásah do celého systému. Tomuto se dá zabránit uplným vypnutím předního náhonu.[/list]
David
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 31 srp 2005 23:24
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od David »

Já mám obdobnou zkušenost v okamžiku, kdy mi na křižovatce chcípne motor (to se někdy stane). V okamžiku, kdy auto úplně nestojí a nastartuji, dějí se vepředu divné věci. Vysvětluji si to tak, že po obnovení startovacího povelu pro palubní počítač dojde k nějakému nastavení v přední nápravě, které nesnáší pohyb kol. Po naběhnutí motoru je všechno OK. Tak mi řekněte co to je?
David
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Janeš Petr »

jen bych trošku oživil a doplnil tohle polozapadlé ale důležité téma. ježdění s vypnutým motorem nese svoje rizika, jak už je psáno v předešlejch příspěvcích ale mimo to, nesvědčí ani převodovce ( resp. ,,tříhřídelové převodovce ). hnací hřídel stojí, protože motor se netočí, tudíž stojí i hřídel předlohová, která zajišťuje rozstřik oleje ale hnaná se točí, protože ji pohání kardan . problém je v tom, že jehlové ložisko, ve kterem se obě hřídele potkávaj, neni na takovou zátěž bez mazání stavěné, takže po čase se rozpadne. prvotní znak, že se s ním něco děje je, že nám začne vyskakovat a blbě řadit čtyřka - přímej záběr.
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od myslivec »

Takže na podval sviňu, když začne trucovat :wink: 8)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Janeš Petr »

tak na větší vzdálenosti schodit kardanku, na krátké to asi risknout, že to vydrží. trošku masnoty tam vždycky zbyde ale dobře to určitě ložisku nedělá.
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od myslivec »

Janeš Petr píše:tak na větší vzdálenosti schodit kardanku, na krátké to asi risknout, že to vydrží. trošku masnoty tam vždycky zbyde ale dobře to určitě ložisku nedělá.
A co zatížit spojku cihlou? To je vlastně blbost, ta rozpojí motor a převodovku, takže to vliv nemá :roll: :roll:
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od václav »

To bys tam Myslivče k té cihle ještě musel vrazit kvalt, ale chudák spojka a její ložisko... :mrgreen:
Jinak jak je zde již popsáno , po vvypnutí motoru se přiřadí předek a jelikož se kola točí , jde to přez zuby. :wink:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Janeš Petr »

a přiřadí se hned, přerušením dodávky elektriky k cívkám, nebo se přiřadí až díky netěsnostem, když uteče z obvodu podtlak ?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od farmář »

myslivec píše:
Janeš Petr píše:tak na větší vzdálenosti schodit kardanku, na krátké to asi risknout, že to vydrží. trošku masnoty tam vždycky zbyde ale dobře to určitě ložisku nedělá.
A co zatížit spojku cihlou? To je vlastně blbost, ta rozpojí motor a převodovku, takže to vliv nemá :roll: :roll:

na fukci rostlináře určitě ne :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od václav »

Zařadí se ihned jak vypneš klíček po přerušení proudu do cívky. :mrgreen:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od Janeš Petr »

se mi to opravdu moc nezdá, tak jsem trošku pohledal -
řazení 4x4 u Béčka se děje ve dvou fázích
1. servomotor na převodovce přesune řadičku s objímkou a připojí přední kardan
(zároveň se odjistí kolík bránící zařazení redukce - takže od této chvíle je možné používat redukci)
2. otevře se jeden z podtlakových ventilů v motorovém prostoru (tuším, že modrý) a "propustí" podtlak k přestavné objímce umístěné na přední nápravě, čímž dojde ke spojení do té doby rozdělené poloosy.
viewtopic.php?f=17&t=1553&st=0&sk=t&sd= ... dku#p19982
... že by ty ventily byly pod proudem zavřené a bez proudu průchozí ???
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od václav »

Jo jo jsou to ty těsně před řidičem u motoru , modrá a hnědá. jakmile zapneš klíček tak v ní lupne a pustí podtlak, pokud tam nějakej zbyl. Dokud nerozpojí předek bliká kontrolka předního náhonu , pokud není podtlak, rozpojí až po naskočení motoru a vytvoření nového podtlaku. :wink:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Nesmí jezdit s vypnutým motorem?

Příspěvek od václav »

Samozřejmě se mohu mýlit, ale jakmile vypnu klíček, hned se ten předek přiřadí, a to je poznat pokud auto jaště třeba pomalu jede, flákne to tam přes zuby, až se člověk lekne, že je něco v háji. Počkáme co na to jiný Béčkař, nebo Nimrod.
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“