Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

BRZDY

Příspěvek od Cobra 1. »

Člověčě taky jsem se divil, ale vyndal jsem válečky z manžet brzdičů a nebylo nic vidět.Po podrobnějším ohledání válečku a prac. prostoru válečku jsem zjistil hrubší kroužky, vytlačené válečkem do stěn a také vrypy do samotného válečku. Na první pohled, ani na druhý nic vidět nebylo.Tak smirek2000 a přebrousil jsem to pod troškou brzdovky. Vyčistil a namontoval zpátky. Po odvzdušnění brzd a následně i zátěžáku to zničeho nic přestalo, jen tu a tam občas to zašusti, ale to jen než dosednou destičky. Brzdí to jak čert, jen budu muset nechat přelíznout kotouče - jsou nějaký divný, asi přehřátý od těch destiček. Tak to asi tak ve zkratce.

A Slaavo,co říkáš mému autíčku :roll:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Janeš Petr »

:grin: jen mi nějak nedochází souvislost s tvrdnutím pedálu a to, že jsi ten bordel na pístcích neobjevil už při první demontáži... teď tě čeká to co Mildu. rýhované, byť přešmirglované pístky nemusej dělat zrovna dobrotu :wink: uvidíš, třeba budeš mít štěstí
Naposledy upravil(a) Janeš Petr dne 18 lis 2008 18:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Janeš Petr »

Cobra 1 píše:Právě že není,taky chodí,měl jsem ho venku,vyčistil jsem manžetu,vše uvnitř pístku i pístek samotný,ale po smontování opět stejné.Tak ti nevím.
z tohodle jsem usoudil, že pístek a manžetu máš OK :wink: hezký auto, jako kdyby ti ho Sláva trošku ještě trošku přikrášlil :lol:
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Cobra 1. »

Jen mu ořízl hrany,aby se sem vešlo. Tak asi bude teď pístek i váleček v pohodě. Asi s největší pravděpodobností zůstával viset na těch drážkách.Tak snad to bude ok.Zítra jedu delší cestu.
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY

Příspěvek od Milda »

Cobra 1 píše: ........
-- po mé opravě to prostě už není rozbitý. Taková blbina,ale zamotá to hlavu.
-- vyndal jsem válečky z manžet brzdičů a nebylo nic vidět.Po podrobnějším ohledání válečku a prac. prostoru válečku jsem zjistil hrubší kroužky, vytlačené válečkem do stěn a také vrypy do samotného válečku. Na první pohled, ani na druhý nic vidět nebylo......
Protože se mně v této chvíli také týká oprava př. brzd, tak jsem si velmi podrobně přečetl celé toto vlákno. Ale asi jsem to také vůbec nepochopil, (tak jako asi i Petr J.), co bylo zjevnou příčinou tvrdnoucího brzd-pedálu a přibrzďování jednoho př.kola. Rád bych to měl nějak lépe podané. "Blbnoucí" brzdy jsou vo hubu a nejen o tu naší. Z výšeuvedených článků jsem vyrozuměl, že se ti snad vzpřičoval píst v čelisti? A žes to vyřešil smirkem? No toto ! :shock: To čumim jak havran :shock: A tvrdnutí pedálu byla dle mého pohledu jen zcela nesouvisící další závada. A tu jsi odstranil jak? Odvzdušněním zátěž-ventilu? Upřesni prosim trochu detailněji co jsi vlastně opravil. Díky...
P.S.: Zítra budu mít 2 opravné sady gumiček , tak doufám, že snad podobný průsery nebudu muset řešit. Písnu o tom ve svém tématu.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: zasekávání brzd Frontera A 2.0 Sport, 1996

Příspěvek od Petas480 »

myšákmartin píše:Zdravím, pánové. Měl bych dotaz. Když brzdím, tak mi zůstane na pravém zadním kole zaseklá brzda a brzdí to pořád, zkrátka to neodskočí pryč od kotouče. Pokud brzdím jen lehce a asi do poloviny chodu pedálu, tak je to bez problémů, pokud na to šlápnu prudce (i pomalu) až na podlahu, tak to zůstane "viset". Na druhém kole to nedělá. Když se mi to takhle stane, vezmu kladívko, poklepu to, pak to odskočí a jedu v poho dál. Přiznám se, že zatím nemám vůbec čas to rozebrat a kouknout se na to :( , navíc tomu moc nerozumím, tak bych se chtěl nejdříve zeptat, jestli jste se s tím někdo setkal nebo nebo víte čím by to mohlo být a případně mi poradit, že bych se do toho potom zkusil pustit a opravit to sám nebo to třeba radši někomu dám udělat. Dík.

Zdar, tak s tím skušenost mam, sice u omegy na předku a nevim jak jsou řešený třmeny na fronteře, ale já měl vyběhaný ty vodící čepy a pouzdra v třmenu a dělalo to přesně to, co popisuješ, při lehkém přibržďování v poho, ale jakmile jsem víc přišláp, tak se ten třmen zkřížil a už se po těch čepech neuvolnil, ale stačilo jen klepnout, pak to odskočilo a bylo to ok. Neopravoval jsem to, páč jsm si dovez jiný auto na přestavbu, ale myslim, že by se ta díra nechala vystružit, aby byla kulatá a vyrobit nové vodící čepy, ale asi by chtěly nějak tepelně upravit, nebo je alespoň vyrobit ze šroubu o pevnosti 12.9 a povrch brousit., ale je možný, že v tvém případě to bude stačit rozebrat, vyčistit a namazat. Tak hodně štěstí.
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Oživíme. :-)
Kucí, všimnul jsem si, že mám na zadní brzdě prasklý těsnění. Resp. tu manžetu, co překrývá píst co tlačí na brzdový obložení. Je to tam taky jenom nacvaknutý na tý drátový pružině? Nebo se to musí celý nějak rozebrat? A neválí se to těsnění někomu doma? Frontera B V6...

děkuji
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Goauld_cz »

Je tam nacvaknuty na drátové pružině zevnitř třmenu. Kup opravnou sadu http://autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjh ... HbdhY4t+0=
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Dle toho kódu by to mělo být toto, za polovinu jak kelly :-) Ju?

http://goo.gl/XskhVg
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
jirkat111
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 17 led 2011 16:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od jirkat111 »

V kelly nic nekupovat pokud možno Maj i 110% marži
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1992 už jen zdroj ND :-(
Opel Frontera A 2.3TD r.v.1993, CB - tátovo auto moje starost:-)
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1994, CB, světelná rampa, navyják 5.4t
Opel Tigra 1.4 16V r.v.1997
Automechanik(Škoda,WV,Seat,Audi)
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Goauld_cz »

Marži mají ještě víc, ale většinou normálního smrtelníka vyjde levněji si to koupit někde přímo v obchodě, než za poloviční cenu na netu, protože za poštovny dáš kilo navíc a je to stejny. Navíc v případě nějaké neshody se to nepoužity dá vrátit a ne to zase posílat bůh ví kam a platit dalši poštovny.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“