Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

BRZDY

Příspěvek od Slaava »

Cobra 1 píše:Tak že,při jízdě a hlavně při brždění z kopce tak po druhém sešlápnutí brzdy mám pocit tvrdého pedálu. Pak tak třikrát šlápnu do tvrda a povolí opět do volné polohy.Tak i tak to brzdí skvěle.Připadá mi to jako by ta kapalina neměla kam jít,pak něco propustí a zase tak 20km- možná více je klid.
To nezní moc hezky protože to nevypadá jako nedostatek podtlaku v okruhu vývěvy. Leda že by si pak ten přetlak z posilovače někam promáčknul. Hnus. :|
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: BRZDY

Příspěvek od Janeš Petr »

Slaava píše:
Cobra 1 píše:Tak že,při jízdě a hlavně při brždění z kopce tak po druhém sešlápnutí brzdy mám pocit tvrdého pedálu. Pak tak třikrát šlápnu do tvrda a povolí opět do volné polohy.Tak i tak to brzdí skvěle.Připadá mi to jako by ta kapalina neměla kam jít,pak něco propustí a zase tak 20km- možná více je klid.
To nezní moc hezky protože to nevypadá jako nedostatek podtlaku v okruhu vývěvy. Leda že by si pak ten přetlak z posilovače někam promáčknul. Hnus. :|
no, nebo mu drží právě tlak v soustavě našlapaná kapalina která po uvolnění pedálu z nějakého důvodu nemůže zpět do bandasky. záleží, jestli mu to,když to ztvrdne, brzdí normálně , jen to nemá mrtvej krok, nebo jestli mu to jen neposiluje a má tvrdej pedál ale s normálním mrtvým krokem - to nenapsal
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Cobra 1. »

Tak jen rychle,mám to rozdělaný.Ten pedál je tvrdej,ale brzdí to.Žádná vůle a pak opět volný krok.Tak zatím.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Janeš Petr »

Cobra 1 píše:Tak jen rychle,mám to rozdělaný.Ten pedál je tvrdej,ale brzdí to.Žádná vůle a pak opět volný krok.Tak zatím.
no tak když se ti tohle stane, musíš zjistit, jestli je to v tom hl. br. válci, posilovači nebo v pedálu. na pedálu musí bejt pár mm vůle než se dotkne posilovače a totéž v posilovači, než se dotkne pístku hl.br. válce. když povolíš ty matky co ti drží válec k posilovači, vyloučíš tím možnost špatného seřízení jak v pedálu tak v posilovači, tudíž pokud je to pořád natlakované, drží ti to hl.br. v. schoď ho uplně( trubky nepovoluj ) a podívej se, jestli se vrací pístek až do krajní polohy a tím otevře průchod kapalině zpátky do bandasky. a co jsi zjistil dneska ? když párkrát našlapeš a pustíš pedál, zůstává ti tlak v tom brzdiči ? z odvzdušňováku to po povolení odstříkne ?
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od kresta »

hele zkus kapalinu protlačit zpátky několikrát třeba to dá pokoj :shock:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

BRZDY

Příspěvek od Cobra 1. »

Tak jsem už tady. koukal jsem na brzdové válečky a třmeny.Vyndal jsem válečky z manžet a děs. Tak jsem je projel papírem 2000 a vše vyčistil a dal do hromady.projel jsem to asi 3km, šustí to jen minimálně,ale ten pedál je neustále dinej.Nejdříve měkký a najedou ztvrdne a pak opět povolí.Při první verzi kola flokují skoro na místě, verze 2-plynulé až táhlé zabrždění.
Tak že zítra jdu na posilovač a hlavní brzdový válec.Někde ta závada bude, ale kde :cry:
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Cobra 1. »

Jo a Petře, tlak v brzdiči nezůstává a nevystříkla kapalina po povolení odvz. Tak ti nevím,ale bude to asi nekde nahoře.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Janeš Petr »

tak víc ti asi na dálku nepomůžu, musíš hledat, je to jen skládačka... :wink:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od farmář »

nemám vás moc načtený,ale jestli tam máš přibrždění tlakovej přeposun, věz, že ti přepouštěj okruhy v posilovači.Další etapa je vychcanej posilovač uvnitř.....jak sudnáš válec vtom hrnci je toho hafo.Zkrátka válec.Vyměňoval jsem jen gumičky několikrát a řeknu ti, je to na prd, lepší jinej co drží.Nikdy mi to dlouho nevydrželo po výměně gumiček.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

BRZDY

Příspěvek od Cobra 1. »

Také jsem dostal podobnou radu. Já se na to podívám to abych zjistil, zda je to posilovač a nebo brzd.válec.Někde je ten zakopanej pes,ale již dlouho nevím kde. Hele mám tady celej komplet z laguny.Asi to přehodím a bude to.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

BRZDY

Příspěvek od Janeš Petr »

Cobra 1 píše:Také jsem dostal podobnou radu. Já se na to podívám to abych zjistil, zda je to posilovač a nebo brzd.válec.Někde je ten zakopanej pes,ale již dlouho nevím kde. Hele mám tady celej komplet z laguny.Asi to přehodím a bude to.
na 99,9 % ve válci
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Cobra 1. »

Také mám to tušení i když jsem kokot,protože odvzdušňuju auto a zapoměl jsem na zátěžák.no i to se stává, tak že zítra to doženu.Ale stejně to nevyřeší ten chod pedálu. No vrakáč to jistí.Nebo by snad nekdo z přítomných měl jeden použito/schopný na prodej?
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od Nimrod »

No a co seřídit pístek co tlačí na brzdový válec z posilovače? To by odpovídalo tebou popisované závadě.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Cobra 1.
Začínající diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: 16 lis 2008 08:51
Bydliště: Chrudim, Vůz: Ford Maverick 2,7 TD long

BRZDY

Příspěvek od Cobra 1. »

Tak zatím děkuji všem kteří pomohli radou, či nákresy, protože po mé opravě to prostě už není rozbitý. Taková blbina,ale zamotá to hlavu.Brzdí to jak zběsilý,občas to šustne,ale to jen než dosednou destičky.Lidičky já jsem šťastnej :lol:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

BRZDY

Příspěvek od Slaava »

Cobra 1 píše:Tak zatím děkuji všem kteří pomohli radou, či nákresy, protože po mé opravě to prostě už není rozbitý. Taková blbina,ale zamotá to hlavu.Brzdí to jak zběsilý,občas to šustne,ale to jen než dosednou destičky.Lidičky já jsem šťastnej :lol:
A co to teda bylo? Na chvíli sem z tohodle tématu vypad a jsem mimo. Díky.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“