Prepadnutie pedálu počas jazdy

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rosta75
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009 07:41

Prepadnutie pedálu počas jazdy

Příspěvek od rosta75 »

Ahojte chcel by som poradiť stalo sa mi to už 3 krát v priebehu 2 mesiacov počas jazdy som náhle počul nejakú ranu niekde z motorovej časti a v snahe zistiť čo sa deje som automaticky vozidlo chcel pribrzdiť a zistil som že pedál sa prepadol až úplne dole, po zošliapnutí opakovanom pedál stvrdol a vozidlo normálne brzdí . Po prvý krát som nevedel čo sa deje no teraz už viem , že stačí opakovane našlapať a zabrzdím, len neviem dokedy to bude fungovať takto a to ma dosť neteší. Ta rana sa udeje nie pri zošlapnutí pedálu, ale len tak z ničoho nič , tak som zvedavý čo by ste mi poradili. kvapalina nemizne, došťičky komplet vymenené.....tak ma napadá len posilovač brz ale netuším.
Frontéra B Limited,r.v. 99, 5.dver, čierna met, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Prepadnutie pedálu počas jazdy

Příspěvek od Goauld_cz »

Čím vznikne rana nevím, ale to co popisuješ dělá nejspíš hlavní brzdovej válec. Nefunkční posilovač se projevuje naopak tvrdým pedálem a tím, že musíš hodně na pedál tlačit aby auto brzdilo. Propadání je způsobeny unikáním kapaliny kolem pístku v brzdovym válci.
Dělá se na to opravná sada za pár korun, ale pokud je už vydřenej, nebo hodně orezlej pístek, je potřeba celej válec.
Naposledy upravil(a) Goauld_cz dne 21 zář 2014 12:02, celkem upraveno 1 x.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Prepadnutie pedálu počas jazdy

Příspěvek od Janeš Petr »

Goauld_cz píše: buď hlavní (ten co je na bubnu posilovače brzd), nebo pomocnej (ten co je hned za pedálem brzd).
tuhle sestavu brzdových válců bych typoval na nějaký náklaďák malé a střední třídy, německou IFOU počínaje a IVECEM konče, ale na fronteře bych tohle vážně nečekal. Nechceš mi tvrdit, že na béčku vymysleli to co jsi tu napsal :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Prepadnutie pedálu počas jazdy

Příspěvek od Janeš Petr »

jinak tenhle problém u béček s propadáváním brzdového pedálu už se tu řešil, dělalo to tenkrát ABS , tak zkus trošku pohledat ( hledej i na stránkách, ne jen na foru, řešil to kdysi myslím nimrod s kondorem osobně )
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Prepadnutie pedálu počas jazdy

Příspěvek od Goauld_cz »

Janeš Petr píše:
Goauld_cz píše: buď hlavní (ten co je na bubnu posilovače brzd), nebo pomocnej (ten co je hned za pedálem brzd).
tuhle sestavu brzdových válců bych typoval na nějaký náklaďák malé a střední třídy, německou IFOU počínaje a IVECEM konče, ale na fronteře bych tohle vážně nečekal. Nechceš mi tvrdit, že na béčku vymysleli to co jsi tu napsal :?: :?: :?:
Jasně že ne, válec je tam jenom jeden "hlavní", omlouvám se za nesmysly :mrgreen: Nedávno sem to viděl u nějakyho verglu a utkvělo mě to v paměti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“