Brzdové potrubí, jeho výroba a zapojení u zátěžového ventilu

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Brzdové potrubí, jeho výroba a zapojení u zátěžového ven

Příspěvek od Goauld_cz »

Což mě tak přivádí na myšlenku, že pokud by ho někdo chtěl, tak jeden mám. Dostal sem ho s rámem co sem kupoval.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové potrubí, jeho výroba a zapojení u zátěžového ventilu

Příspěvek od rescuer »

FRONTERA B s ABS

Zkusím probudit diskuzi,
neříkejte mi, že sem si trubky měl poznačit, když sem je měnil - to už vím taky.
Jak je ten zátěžák vzadu prosím Vás zapojenej? - jsou tam 3 trubky, dvě nad sebou, jedna nahoře, samostatně. Prosím polopatě - tzn. horní samostatná trubka jde dopředu na kostku odkud pokračuje na válec. Jedna ze dvou trubek nad sebou jde na zadní třmeny, druhá jde na ABSku? (vycházím z toho, že ovládací je přímo z brzdového válce a tlaková je od ABS, a tedy ovládací že je samostatná nahoře)
nebo to mám na piiiii.... a proto to dělá psí kusy?
- nikde není vzduch (aspoň se to tak tváří, okruh byl úplně na suchu, měnil sem všechny trubky) - okruhem sem prolil na každým třmenu litr brzdovky (přes nádobku samozřejmě ne na zem :-) ) a vzduch už nejde, takže bych si troufl tvrdit že je to odvzdušněný, pedál jde do poloviny, pak teprve začne auto přibržďovat, těsně před koncem chodu teprve brzdí.
příjde mi to jako zavzdušněný, ale z každýho třmenu sem "vydojil" litr kapaliny bez bublinek, takže kde by se vzduch schovával? - zátěžák sem taky odvzdušnil.

Tak co je špatně? :-D - nemá někdo tip jak to má být? nebo schéma brzd na Bško s ABS?
moc díky.
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Brzdové potrubí, jeho výroba a zapojení u zátěžového ventilu

Příspěvek od Goauld_cz »

Vzduch může být ještě v čerpadle ABS, takže zkus odvzdušnit ještě trubky u čerpadla. Já sem po složení už taky nedosáhl toho jak to brzdilo předtím a nikdy sem to už nevyřešil, odvzdušnili jsme uplně všechno co šlo.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové potrubí, jeho výroba a zapojení u zátěžového ventilu

Příspěvek od rescuer »

Goauld_cz píše: 07 lis 2021 19:37 Vzduch může být ještě v čerpadle ABS, takže zkus odvzdušnit ještě trubky u čerpadla. Já sem po složení už taky nedosáhl toho jak to brzdilo předtím a nikdy sem to už nevyřešil, odvzdušnili jsme uplně všechno co šlo.
Díky, to mne taky napadlo, trubky na ABS sem taky zkoušel povolit jestli nepůjde vzduch, ale nic. Ani bublinka. Kdyby to brzdilo mizerně tak neřeknu, ale ono to víc nebrzdí než brzdí :-D proto si pohrávám s myšlenkou, jestli to nemám zapojený blbě u zátěžáku. Jestli sem neobrátil tu ovladací trubku s pracovní.
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Brzdové potrubí, jeho výroba a zapojení u zátěžového ventilu

Příspěvek od Goauld_cz »

Se zátěžákem bohužel moc neporadím, Rodeo ho nemá. Já tam mám jenom rozvodnou kostku.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové potrubí, jeho výroba a zapojení u zátěžového ventilu

Příspěvek od rescuer »

Goauld_cz píše: 14 lis 2021 17:19 Se zátěžákem bohužel moc neporadím, Rodeo ho nemá. Já tam mám jenom rozvodnou kostku.
Hele, ale ABSku má Rodeo ne? - dokážeš vypátrat, jestli trubka, co jde dozadu na kostku (a pak se předpokládám rozděluje na levý a pravý třmen) jestli jde z ABS a nebo z brzdového válečku? to by mi dost pomohlo.
FRONTERA A --- PRODÁNO :-) TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S NÍ ZDE NA FÓRU
Frontera B-long, rv.03, 6VD1 - 3.2i zvedaná, rozšířená, CB, Profi, Majáky, světelná rampa
Terrano II wagon, rv. 96, 2.7TDi
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Brzdové potrubí, jeho výroba a zapojení u zátěžového ventilu

Příspěvek od Goauld_cz »

U mě jde určitě z ABS. U tebe to bude podle mě stejně, akorát místo rozdělovacího ventilu (7), budeš mít vzadu ten zátěžák.
brake pipe line.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“