náhlé propadnutí brzdového pedálu

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od D@ve »

zdravim.. mel sem od taty pucenu oktavku... ma dvojkovu v nafte ctyrkolce a ten silnejsi dvojlitr...

no jezdi s ni kazdy den uz 2 roky .. no a ted jak byl nachcipany tak sem si ji pujcil... vyjizdim z parkoviste, dojezdim ke krizovatce vzdalene asi 300 metru
slapu na brzdu a nic.... proste nic .. naslapavam a nic ... rucak ale to uz su v krizovatce... nastesti nic nejelo tak sem popojel a zaparkoval...
parkrat ( asi 10x) sem proslapal brzdu a uz se brzda chytla... vse funguje jak ma a uz zadny problem...
v servisu nic nenasli ( napichnuti)
jo a behem te udalosti zadne kontrolky ani huceni nebo piskani od motoru .. proste nic ceho by se dalo chytit...

no a ted nazory... sem zvedav... bo fakt netusim cim by to mohlo byt4

jo a pri proslapavani to slo uplne volne... ne jak jdyz je zavzdusneno
A 2,2 long
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: v krizovatce nedobrzdila octavka

Příspěvek od farmář »

brzdový válec....gumička. Pak to vlastně nedělá lautr nic. Nebo bludná bublina vzduchu....někde v ABS....ale to by byl div.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: v krizovatce nedobrzdila octavka

Příspěvek od kresta »

stopro to bude pumpa :)
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: v krizovatce nedobrzdila octavka

Příspěvek od vlado007 »

Pozri podtlakovu hadicu z toho tanemoveho cerpadla do posilovaca. V tom prvom kolenku to zvyklo praskat. A ked nie, tak posilovac. Odchadzaju tam posilovace
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: v krizovatce nedobrzdila octavka

Příspěvek od majo »

Lenže to by mal pedál tvrdý a ja som to pochopil tak,že mu išiel voľne a na podlahu. Tiež sa pripájam k názoru,že hlavný brzdový prepustil tlak vo vnútri. Ale prečo tak naraz. Zvykne to prepustiť pri dlhšom držaní brzdy.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: v krizovatce nedobrzdila octavka

Příspěvek od Janeš Petr »

když koukám, odkud D@ve pochází, napadlo mne, že brzdám vůbec nic být nemuselo. třeba byl jen nacamranej z té jejich švestkové samohonky a šlapal špatný pedál, nebo si myslel, že nějaký šlape a nešlapal vůbec žádný :idea: :grin:
a teď vážně. loni jsem dělal felicii, která udělala naprosto to samé, dokonce i ve stejnou roční dobu. tomu člověku přimrzlo lano ruční brzdy, takže kolo zůstalo lehce přibržděné. asi po 20km jízdy šlápl na brzdu a pedál mu spadl na podlahu. když se mu povedlo zastavit, viděl a cítil, že se mu kouří z kola... a záhada byla vyřešena. to zadní kolo chytlo takovou teplotu, že se začla vařit ta desetiletá kapalina a normálně se to zavzdušnilo párou. než jsme vyndali hever a povolili kolo, kapalina schladla a brzdy jdou dodnes normálně jen jsme preventivně vyměnily kapalinu.
totéž se mi stalo s naloženou Avií nedaleko rakouského Klagenfurtu. před zatáčkou v lese byla cedule a krom nápisů v angličtině a němčině tam bylo napsáno - ,, ČEŠI ZAŘAĎTE PRVNÍ RYCHLOSTNÍ STUPEŇ ,,
říkal jsem si, že asi krisgotti zbytečně přeháněji a že bude trojčička tak akorát. když jsem za zatáčkou uviděl ten 5km dlouhej padák dolu, radši jsem dal dvojku a v půlce kopce se mi stalo to samé, co na té feldě. celej předek avie zblitej od vařící se kapaliny, jak ji to vyházelo z nádobky a pedál na zemi bez známek života. zastavil jsem na ruční brzdu, půl hodiny jsem u krajnice dělal, že se kochám krásami mocnářství a pak jsem to na první převodový stupeň bez problému sjel až dolu a ty brzdy to od té doby už nikdy neudělali, aniž bych je musel odvzdušnit, nebo něco s nimi dělat. prostě to jen vychladlo a bylo to zas OK
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od Janeš Petr »

přesunul jsem tohle téma do brzd, protože mám pocit, že i když se jednalo o octávii, stejná závada se může projevit na jakémkoliv voze s hydraulickými brzdami, včetně frontery
Uživatelský avatar
D@ve
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 604
Registrován: 18 srp 2008 12:56
Bydliště: walasske kotary

Re: náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od D@ve »

Petr : woe :lol: :lol:

jj pedal sel volne a rizeni slo vpohode ( posilovac je pry spolecny brzdy/rizeni - ale to se mi nejak nezda )
A 2,2 long
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od Nimrod »

Kdysi dávno se mě to samé stalo ještě na W353, šlápnu na pedál a nic. Akorát že jsem dopadl o poznání hůře. mokro kopec 12 procent dolů nahoře zatáčka a dole esíčko. Odsral to roh baráku, 1x1x1m betonový kvádr v zemi a nádrž na autě. Jinak jsme byli zdraví. Druhý den mechanik kontroloval kompletně brzdy a nic nenašel, žádné vlhko, žádná gumička nic. Za celou existenci auta se to pak neopakovalo. Jo a pro zajímavos na brzdový pedál jsme šlapali nezávisle v tu chvíli dva. Já a spolujezdec, páč W353 měl rovnou podlahu a když jsem potřetí řval že to nedrzdí tak dupnul spolujezdec jestli nešlapu vedle a to samé. Podotýkám že celé osazenstvo vozidla bylo naprosto střízlivé.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

náhlé propadnutí brzdového pedálu 2

Příspěvek od lasky »

ahoj fšichni :lol:
tak panové pomalu začínam věřit že se nám ty závady na autech přenášejí asi po netu protože asi pred tydnem se mi stalo poprve ze při přibrzděni se mi na suche silnici zdalo jako by se mi seplo abs ale jenom proste na zlomek vteriny a vyplo tak jsem tomu nevěnoval pozornost mysle jsem si asi tam byl kousek ledu nebo kaminky ale v prubehu tydne se to opakovalo stale casteji a i delsi cas senuti abs ale včera jsem se malem podelal protoze jsem prijel libresu v ostrave a tam se parkuje proti zdi takze si jedu proti te zdi slapnu na brzdu seplo TO POJEBANE ABS pedal se propadl na podlahu a nic nastesti vlevo nic nestalo tak jsem ani nevim jak vytocil plny levy a zarval rucni brzdu asi 50 cm od te zdi je patnik a ten me zastavil jako priznam se ze po tom soku jsem vyhuli asi 3 cigara a byl jsem z toho tak poblbnuty ze jsem si ani nevzpomel kde jsou pojistky tak jsem zavolal nasemu Dj Tom.a vyndal jsem pojistku od Abs abych dojel domu bez pojistky to brzdilo normalne promeril jsem cidla hodnoty dopisu pozdeji mam je v garaži tak co si om myslite? :?:
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od Janeš Petr »

osobně si myslím, že v tom bude ABS nevině. když by ti zůstal pedál tvrdej a auto nebrzdilo, to už se tu řešilo, za to můžou snímače ale pokud v tvém případě pedál propadne a soustava je bez tlaku, hledej to buď v nějakém velkém uniku kapaliny, nebo v hlavním brzdovém válci. muj názor
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od Žanek »

Jo. Pokud se sepne ABS tak by rozhodně něměl jít pedál na podlahu. Jak píše pan Janeš.
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od lasky »

nemel ale sel
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od Žanek »

Tak je problém jinde, Kapalina se sama od sebe neztratí aby pedál klesl až dolů.
Uživatelský avatar
jirkat111
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 17 led 2011 16:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: náhlé propadnutí brzdového pedálu

Příspěvek od jirkat111 »

D@ve píše:Petr : woe :lol: :lol:

jj pedal sel volne a rizeni slo vpohode ( posilovac je pry spolecny brzdy/rizeni - ale to se mi nejak nezda )
dvojkovka má elektrickej posilovač řízení a hlávní válec u pedálu se už na nich párkrát měnil ale to by nebrzdilo pořád a kdyby to teklo tak seti rosvítí kontrolka poruchy brzd skusim se zeptat v práci dělám ve škodováckym servisu a to počasí na to bude mít vliv protože nám pár aut stímhle broblémem přijelo ale já to nedělal tak nevim
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1992 už jen zdroj ND :-(
Opel Frontera A 2.3TD r.v.1993, CB - tátovo auto moje starost:-)
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1994, CB, světelná rampa, navyják 5.4t
Opel Tigra 1.4 16V r.v.1997
Automechanik(Škoda,WV,Seat,Audi)
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“