Odvzdušnění Bčka s ABS

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
climberr
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2010 11:22
Bydliště: Praha

Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od climberr »

Zdarec, potřebuju poradit
dneska jsem dokončil repas předních brzd, ale i když jsem to odvzdušnil, po prudkém sešlápnutí brzd problikne kontrolka brzd. pedál se dá našlapat a zkrátí se tak jeho krok, nicméně, pokud na něm intenzivně stojim propadá se tak do půlky rozsahu pedálu. omrknul jsem všechna kola a nikde to neteče. Tak nevim, mám hledat závadu v brzdovym válci, nebo je to potřeba nějak nevšedně odvzdušnit? Mám 4x kotouč s abs. Předek byl komplet bez kapaliny. Díky moc za tip jak to odladit, potřebuju na technickou a ta kontrolka by asi nepůsobila dobrým dojmem
Frontera 2.2 dti
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od Janeš Petr »

jestli se ti pedál při intenzivnim tlaku propadá, máš jen dvě možnosti. buď ti to někde teče ( ubejvala by kapalina ) nebo jsi při odvzdušňování zničil gumičky v hlavním brzdovém válci, tím, že jsi dostal pedálem dostal pístek do polohy, kam se pří normálním provozu nikdy nedostane. tam se pak gumičky strhly o bordel a korozi, která se tam za ta leta ve válci usadila. příště to neovzdušňuj šlapáním ale tlakovým vzduchem přes víčko nádobky. jde to tak rychlejc a vyvaruješ se podobnejch překvapení
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od lasky »

tak jeste jeden odvzdusnovak mas na regulatoru tlaku,a jinak abs se odvzdusnuje diagnostikou apokud ji nemas protoze to jde jenom s takovou ktera sa ti spoji s abs jednotkou ja jsem ted delal 2toyoty landcruisery svoji fonteru a oktavku jedine co se mi skomunikovalo byla oktavka takže jediny postup jak se da vydupat s abs je:odsavani kapaliny z odvzdusnovaku podtlakem,pozor musi na to byt 2 lidi jeden porad doliva kapalinu do nadobky a druhy postupne obejde vsechny odvzdusnovaky aodsava kapalinu dokud neprestane jit vzduch radsi 2x dokola ale i potom zustane pedal mekky tde je treba zajet na nejakou sotolinovou cestu nebo nekam kde to proste klouze a parrat se rozjet a prudce zabrzdit aby seplo abs kompresor abska celou soustavu natlakuje ale i ted jeste pedal mirne klesa ale po 30-60km normalniho ježdeni se cely system uvede do puvodniho stavu
tel- +420 608701329 NON STOP
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od lasky »

Timto prosim administratory jestli by mohli z tohoto clanku udelat nejaky prispevek do sekce brzdy pro ostatni dik
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od Janeš Petr »

lasky, oprav mne jestli se mýlím. pokud to bude mít jen zavzdušněné, jak píšeš ty, prošlápne pedál do určitého místa ale dál už mu propadat nebude. on ale píše, že musí našlapat, aby zkrátil krok pedálu ( to je tím, že to má mizerně odvzdušněné, o tom vůbec nediskutuju ) ale dál píše, že se mu pedál propadne a tam bych problém s odvzdušněním asi neviděl. i s ABS se po sešlápnutí pedálu jedná o uzavřenou soustavu, ze které by nic nikde unikat nemělo, takže by pedál propadat neměl . nebo se pletu ??
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od lasky »

teoreticky se nepletes ,ale kdybych to važně nezažil na vlastní kuži a na více autech tak bych tomu taky neveril a kvuli tomu jsem odstranil i zatežak protože jsem myslel ze se to pres neho nejak vrací ja uz jsem si zacinal s tim klesanim pedalu myslet ze semi snad nafukujou trubky. :lol:
tel- +420 608701329 NON STOP
climberr
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2010 11:22
Bydliště: Praha

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od climberr »

Tak jsem to odfouknul a podráždil ABSo na mokrý trávě od té doby několikrát. Brzdy jsem odvzdušnil klasicky, mám asi slabej kompresor a tak ta odsávačka kapaliny téměř netáhla. Pedál je tvrdší i to o dost líp brzdí, ale stejně mi při silnějším šlápnutí do pedálu a spíš při jeho povolení problikne, nebo se rozsvítí kontrolka brzd. Funguje to jako kontrolka množství kapaliny a ruční brzdy, nebo je na to vyvedený ještě nějaký další čidlo? Divný je, to se rozsvěcí i při neúplném prošlápnutí pedálu. Ještě to zkusím znovu odvzdušnit. Nemůže být tím, že mám trošku přeplňenou nádobku s kapalinou? Že by to nějak klamalo čidlo hladiny kapaliny? Každopádně ten problikávající simbol brzd mě už omrzel :)
Frontera 2.2 dti
STATUS68
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 05 črc 2007 08:13
Bydliště: Prešov SR

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od STATUS68 »

Na posilovači brzd je snímač(asi podtlaku). Skús prečistiť ten konektor...Mne to pomohlo a kontrolka brzd v pristrojovke už neblikala
Frontera-B Limited 2,2DTI X22DTH automat
climberr
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2010 11:22
Bydliště: Praha

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od climberr »

Tak opravdu, pootočil jsem konektor na podtlaku a vyndal zandal konektor od nádobky a už to neproblikává. Tohle auto mě neustále překvapuje :lol:
Frontera 2.2 dti
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od Janeš Petr »

kontrolka podtlaku nemá nic společného s propadáváním brzdového pedálu
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od Goauld_cz »

Jde nějak u Béčka spustit čerpadlo ABS když nefunguje jeden snímač na kole ? Když sem auto složil a odvzdušnil brzdy, není to úplně ono i když sem odvzdušnil i trubky co vedou do čerpadla, mám pocit, že v něm zůstal vzduch.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od Janeš Petr »

:?:
lasky píše: abs se odvzdusnuje diagnostikou apokud ji nemas protoze to jde jenom s takovou ktera sa ti spoji s abs jednotkou ....... takže jediny postup jak se da vydupat s abs je:odsavani kapaliny z odvzdusnovaku podtlakem,pozor musi na to byt 2 lidi jeden porad doliva kapalinu do nadobky a druhy postupne obejde vsechny odvzdusnovaky aodsava kapalinu dokud neprestane jit vzduch radsi 2x dokola ale i potom zustane pedal mekky tde je treba zajet na nejakou sotolinovou cestu nebo nekam kde to proste klouze a parrat se rozjet a prudce zabrzdit aby seplo abs kompresor abska celou soustavu natlakuje ale i ted jeste pedal mirne klesa ale po 30-60km normalniho ježdeni se cely system uvede do puvodniho stavu
...a pokud nemáš čidlo v kole a ABS je v chybě, nerozjedeš ho ani tím prudkým bržděním, prostě je deaktivované
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od Goauld_cz »

Diagnostiku která by uměla načíst ABS nemám a předpokládám, že když je vadny čidlo, čerpadlo by to stejně nespustilo. Že je ABS nefunkční, když nefunguje jedno čidlo je mě taky jasny. Proto se ptám, jestli někdo neví o způsobu jak čerpadlo spustit jinak. Například když odmontuju řj. z hydraulické jednotky, budou tam někde kontakty vedoucí přímo k motorku čerpadla ? Případně nějakej jinej nápad jak by to mohlo jít.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od vlado007 »

Nijako to nespustis. Len diagnostikou.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Odvzdušnění Bčka s ABS

Příspěvek od Žanek »

A k čemu by ti to spuštění čerpadla pomohlo ?
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“