Výměna brzdových destiček

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Výměna brzdových destiček

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj jdu poprvý sám měnit destičky a to na všech 4 kolech. Tedy se chci pozeptat zdali mě čeká nějaká záludnost a zdali budu potřebovat nějaké speciální či těžké nářadí (jestli může být něco zatuhlé co nepovolím standardní golou či podobně.

Poddotazy.

Když na některém kole budou destičky OK mám je rovnou měnit taky ? (či je daná nějaká míra od jaké šířky je dobré je měnit ?
Vím že s emaj mazat nějaký kolíky mazem na brzdy (seženu) Nebyly mazány určitě min 2 roky Nemám je preventivně měnit ? je to náročné ?
Co průměrně destičky stojí. Mám brát origo v Oplu či je něco lepšího ? či stejně dobrýho ale levnějšího ?
Na zadních kolech jsou i bubny na ručku zde se něco mění či kontroluje ?
Mám nějak napínat ručku ? (bere zatím dobře)
Nevím zdali někdo měnil brzdovku ... mám jí měnit ? pokud ano jak a jakou zvolit ?
Díky
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Franta44 »

Destičky jsem koupil v Autokely,nevím už přesně za kolik.Přední jsem měnil tuším před 2ma lety, zadní v loni.Žádnou zálodnost v tom nehledej.Šlo mi to povolit delší golou.Brzdovku jsem měnil sám a to tak,že mám takovou odsávačku kterou jsem vždy nasadil na odvzdušňovák na kole a jen doléval kapalinu do nádobky a tahal.Hlavně ti nesmí dojít kapalina v nádržce abys nenatáhl vzduch.Pokud ručka brzdí,tak nic neřeš.Brzdovku jsem dal normální žlutou tuším že má označení DOT4.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Vokoun »

Ještě bych dodal k Frantovi, pokud bude třeba na předku jedna strana sjetá víc a druhá míň, já za sebe bych vyměnil určitě obě :!: Brzdovka určitě DOT 4, rozhodně nezaměňovat s DOT 3 :!: Každé této kapalině jinak odolávají gumové části, jako těsnění a tak .
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od sherpa »

+ zmerat hrubku kotuca....ci je dostatocna....ak nie...tak aj kotuce vymenit.......alebo ak su uz poriadne odrete.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Franta44 »

Minimální tloušťka kotouče je tuším 24,6 mm, kapalinu určitě DOT4, jsem se teď díval.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od DJ.Tom »

Hmmm, no u mě se to projevuje tak že mi jakoby drhne levý zadní kolo a na kotouči mám škrábance dokola (hluboký tak 0.5 mm) tak to se snad srovná, navíc destičky na tomhle kole jsou snad sjetý na nulu. .... Něco mi říká že but něco vběhlo na destičku a zadrhlo se to a pak drhlo, možnost druhá... blbě to jezdí po těch kolíkách a přibrždovalo to tak dlouho až šla destička do háje.

No uvidím až rozdělám. Tedy sundám kolo a zezadu jsme koukal jsou dva šrouby ty asi když vyndám tak se to rozpadne a bude :)
jak to nemá drátky....
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od Franta44 »

Ano sundáš kolo a zezadu obšroubuješ dva šrouby - to jsou vlastně ty dva kolíky po kterých to jezdí -ty pak namažeš,já to mažu grafitkou.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
climberr
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2010 11:22
Bydliště: Praha

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od climberr »

Tome dneska jsem dělal destičky na zadku. Vyprovokoval mě k tomu takovej skřípavej zvuk od zadního levého kola. Ten zvuk vydává takovej plech, kterej je nanejtovanej na vnitřní destičku, když se deska sjede na určitou tloušťku, začne ten plech dřít o kotouč a skřípe to. Je to indikátor opotřebení. Destičky jsem koupil od TEXTARu v elitu, a rovnu i odvzdušňováky. Pro práci Ti stačí gola a oříšek 14, 8 případně 9 klíč na ten odvzdušňovák a sikovky na zatlačení pístku. Před zatlačením doporučuju stříknout pod prachovku aspoň kapalinu. Já sundal i ten třmen z náboje a při tý příležitosti jsem to odrbal a stříknul. Na předku je postup stejnej.
Frontera 2.2 dti
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna brzdových destiček

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, už to mám naštěstí zasebou. U mě to pískání nedělal ten plíškovej indikátor, ale to že destičky prakticky zmizeli a brzdil jsme železo na železo (chudinky kotouče). Výměnu jsme až tak lehkou neměl, i s půlmetrovou golou se mi nedařilo ty dva šrouby povolit, takže pomohla až metrová nasazená tyč, ale docela jsme se bál abych šrouby neurval (samozřejmě jsme je předtím několikrát stříkal WDčkem t obou stran). Když už jsme to vyměnil, tak mi vůbec nešel zatlačit ten válec. Pomohla až půjčená truhlářská svorka.
Prostě vše mazat mazat a mazat jak se šrouby při montáži nenamažou budiž lehká zem tomu kdo je povoluje.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“