Vodicí čepy brzdových čelistí - Frontera B

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Vodicí čepy brzdových čelistí - Frontera B

Příspěvek od lasky »

zdar panové při výměně předních brzdovych desek se mi popletly ty srouby co drží brzd.prasatko na třmenu jeden je hladky a druhy ma na sobě vyfrezované plošky a ja nevim který ma být nahoře a který dole
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: př.brzdy

Příspěvek od Vokoun »

Myslíš kluzný trn třmenu :?: Pokud ano, já mám frézovanej dole a nefrézovanej na vrchu.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: př.brzdy

Příspěvek od lasky »

jojo přesně to myslím
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: vodící trny předních třmenů

Příspěvek od václav »

Tak fešáci jak je to s těma trnama ??? Chystal jsem po dvou letech auto na STK , tedy zatím jen údržba a kontrola a našel jsem na zadku zadřenej dolni čep. Pří povolování posilněn dvěma zelenejma třináctkame (krakonoš) jsem ho v půlce ukroutil. Což oto ven jsem ho po ohřátí autogenem vyklepl, a nové trny jsem sehnal od Nimroda, ale háček je v tom , že mi Nimrod tvrdí, že ten frézovaný má být nahoře a ten kulatý dole. Jinak se zadřou. Já to tak ale měl, asi tam ztvrdla vazelina s vodou. :mrgreen: Jinak všechny mažu grafitkou a ven šly krásně.
A teď jablko sváru. Kde máte ten frézovanej??? předpokládám že to bude v předu i vzadu stejně. :oops:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: vodící trny předních třmenů

Příspěvek od lasky »

chlapci tak nevím jak vlastně ty trny maji byt tak jsem dal na schvalně jeden nahoru a na druhe straně dolu a nic se nedeje a stim mazanim koupil jsem si v nejake autoprodejne specialni vazelinu na brzdy je od ATE namazal jsem i valecky jak jsem je nasazoval po vyměně gumicek a brzdy super
tel- +420 608701329 NON STOP
STATUS68
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 05 črc 2007 08:13
Bydliště: Prešov SR

Re: Vodicí čepy brzdových čelistí - Frontera B

Příspěvek od STATUS68 »

Nazdar,
tak som včera robil repas brzd. Čo sa týka čapov, tak ten frézovaný má byť hore, ten hladký dole! (presne tak, ako vravel Nimrod) Ja mám na tých frézovaných vyrazené na hlave čapu veľké "G". Na tom hladkom nie je vyrazené nič. V servisnom návode (anglická verzia) je ten horný čap-frézovaný označený ako "Guide bolt"-vodiaci čap(skrutka), ten dolný-hladký ako "Lock bolt"-zámkový čap(skrutka). Tak som to mal namontované ja a tak som to aj naspäť namontoval.
P.S. Týka sa to jak predných ,tak aj zadných brzd!
Frontera-B Limited 2,2DTI X22DTH automat
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“