Problém se zadním kolem - nápravou

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
aligaligCL
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: 17 dub 2009 09:26
Bydliště: Stružnice u České Lípy
Kontaktovat uživatele:

Problém se zadním kolem - nápravou

Příspěvek od aligaligCL »

Zdravím chlapy. Dlouho jsem tu nic nepsal díky bohu nebyl žádný problém ale je to tady :cry: Před 2 dny mi z ničeho nic začalo dělat pravděpodobně pravé zadní kolo občasně divné zvuky. Není to klasické hučení kdy je vprdeli ložisko. Hlavně je divné že to udělá převážně jen když točím rejd doleva ve větších zatáčkách ať už pomalích nebo rychlejších např. kruháč. Zvuk je skoro stejný jako když jsem měl kolem kotouče a brzdiče špínu od bahna atd a chvilku to hučelo než bordel slezl... Je možný že by to mohlo být to ložisko? Nenapadá mě nic jiného ale zase je divné že na rovince a nebo při točení doprava to jede krásně a nic to nedělá. Upřímně řečeno doufám že to ložisko nebude.... díky za rady
opel frontera 2.2 16V ecotec r.v.1998 dlouhá , najeto 207tis. českolipsko
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Problém se zadním kolem - nápravou

Příspěvek od farmář »

Víš co, to jsou rady k ničemu. Kdyby ti to cukalo a škubalo, jde o dif a lamely, kdy většinou stačí vyměnit olej. Ale u kola to musíš zjistit sám a zjistíš to snadno. Zvedni ho do vzduchu a zamel s ním. Pokud nemáš postavu běžného Vietnamce, tak to zvládneš. Jestli je tam cuk, nebude zdrávo ložisko. Jestli není, sundej buben a koukni na brzdy. Teď si říkám jestli máš A nebo B ....tak jestli máš bubnovky musí zkrátka dolů.Je to věc na pár minut, ale uvidíš hned na čem jsi. Jinak to může být kde co :wink:Hlavně je zima prašivá a jestli používáš ručku, je možné že ti zůstává to kolo trošku "viset". Stačí většinou šlápnout nebo zatahat za bovden ručky.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
aligaligCL
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: 17 dub 2009 09:26
Bydliště: Stružnice u České Lípy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadním kolem - nápravou

Příspěvek od aligaligCL »

Mám Ačkovou tak zítra zkusím udělat přesně to jak říkáš a uvidím co to udělá. Nejsem rozený automechanik takže se raději na všechno ptám než dělat chytrého a pouštět se do toho bez toho aniž bych věděl co jo a co ne.. Takže každá rada od lidí co tomu rozumí dobrá víš jak. Mimochodem s tím vietnamcem .. no nemám k nim daleko ale nebojíme se toho práce šlechtí :mrgreen:
opel frontera 2.2 16V ecotec r.v.1998 dlouhá , najeto 207tis. českolipsko
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Problém se zadním kolem - nápravou

Příspěvek od Janeš Petr »

za zeptání nic nedáš a mnohdy to ušetří mraky práce. pokud jsi ale zastihl ložisko v kole v prvopočátku jeho úmrtí, vůle ještě nemusí byt znatelná, přesto bude vydávat různé pazvuky. pokud nic nenajdeš, ještě nějaký čas jezdi, až se to projeví zřetelně
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Problém se zadním kolem - nápravou

Příspěvek od farmář »

je zima, ručku používá kde kdo¨, bowdeny jsou starý a nečištěný, hádám je trochu zaseklej. Ručka se vrací, pokud jsi takový optimista, že ji používáš? :) to je v dobrým, mě se třeba seká :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
viita
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2008 20:09
Bydliště: Nové Syrovice u Moravských Budějovic

Re: Problém se zadním kolem - nápravou

Příspěvek od viita »

moje Áčko mi dělá úplně to samé, už od počátku, co jsem to koupil, od té doby bylo všechno- tedy mimo ložiska už rozebrané a nikde nic, tak na to kašlu a jezdím.Je to takové drnčení, něco podobného, co dělá uvolněná přepážka ve výfuku, ale tam problém není. Ložisko se točí volně, i když co se dá poznat, dokud není venku.Je možné, že by to i to ložo mohlo dělat.Jak se zatíží, mírně se změní dráha kuliček a mohlo by to dělat.Dělá to pouze v levém rejdu a pouze při záběru- pod plynem,stačí jen maličko, náznakem dát do rejdu a je to tam, po rovině a pravý je klid, pokud projedu zatáčku bez plynu, je klid.Je to jen trošku na otravu, mám rád auto bez pazvuků, ale přežít se to dá.Časem třeba něco povolí a pak už budu vědět :grin:
Frontera A 1993,2,4i long ... no prostě můjMastodont,bydliště Nové Syrovice,tel 739312217
Uživatelský avatar
aligaligCL
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: 17 dub 2009 09:26
Bydliště: Stružnice u České Lípy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zadním kolem - nápravou

Příspěvek od aligaligCL »

Problém vyřešen. Bylo to ručkou....
opel frontera 2.2 16V ecotec r.v.1998 dlouhá , najeto 207tis. českolipsko
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“