brzdovy pedal bez tlaku

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
Kvetosss
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2008 14:27

brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od Kvetosss »

Zdarec všem . Praskla my brzdová trubka vedoucí ze předu do zadu. Potřeboval sem mít auto pojízdne abych si zajel pro novou , tak mě napadlo vypojit zadek a brzdit jen předkem. Odpojil sem obě dvě trubky vedoucí do zadu a dal sem místo nich špunty udělané ze starého potrubí a zavařené mosazí. Odvzdušnil sem pravé a pak levé kolo všechno v pohodě až když sem končil tak my propadl pedál. Ted mužu šlapat jak divoký a pořád bez tlaku jde až na podlahu a uplně lehce a při každem sešlapnutí mi z nadobky na brzdovou kapalinu vychazejí bubliny jak kdyby to někde nasavalo vzduch ale kapalina se nastrací. Mam podezdření na hlavní brzdový valec ale odkud se tam berou ty bubliny. :(
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od farmář »

tak nejprve jsem trošku myslel divně až mi došlo že jeden okruh jde pravý kolo druhej levý kolo,ale dozadu se to spojuje nějak v regulátoru. Tuhle myšlenku jsi měl asi taky.Neprdly ti ty ucpávky? nebyl v nich vzduch?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Kvetosss
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2008 14:27

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od Kvetosss »

Ucpávky stoprocentně neprdly kdyby jo tak by s nich tekla kapalina a ta neteče a nestrací se kapalina z nadobky. A myslím si že tam není pravý a levý okruh ale přední a zadní.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od farmář »

jestli je tam předozadní okruh, tak abych sem napsal to co jsem původně vymazal. Pokud je kapalina nestlačitelná, nemůžeš na válci jeden okruh ucpat. Musíš ho vyvést zpátky do nádobky s kapalinou a nechat ho čerpat, nebo mu dovolit dilataci v podobě velké vzduchové bubliny někde, ale i to nemusí být gut. Ty sis prostě protrhl gumičku ve válci, když jeden okruh měl kam kapalinou jít a druhej ne. Rozdíl těch tlaků gumička nevzala. Pokud prdla ta mezi bys to ani nepoznal, jen by se spojily okruhy, ale tobě prdla evidentně ta nad ve válci a kapalina se ti přesouvá někde v mrtvém prostoru a netlačí ven.
To nebyla šťastná myšlenka s tou ucpávkou, hydraulické systémy jsou sviňa, jak jim někde nevyhovíš, udělají si samy nějakou prasárnu.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Kvetosss
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2008 14:27

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od Kvetosss »

Tak přesně tohle mě napadlo že rupla gumička ve valci. Když nad tím tak přemyšlím tak sem mohl ty dvě ucpavky propojit mezy sebou stačilo tak 20cm potrubí a bylo vše OK a mohl brzdit jen předek. Jo chybama se človek učí. A ještě se zeptam proč my ta nadobka tak bubla když šlapu na brzdový pedal, odkud se bere ten vzduch.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od Janeš Petr »

chlapy, teď jste trošku vedle. ať zaslepíte na hlavním brzdovém válci kteroukoliv díru nebo trubku, nic to nemění na jeho funkčnosti.pořád tam po sešlápnutí uděláte jen takovej tlak, jako při běžném provozu pokud dojde k závadě na jednom z okruhů a vyteče kapalina, začne pístek porušeného okruhu působit na druhej pístek ( nebo dno válce ) mechanicky a tím je zachována funkčnost alespoň zbejvajícího okruhu. pokud zaslepíš otvor pro trubku hned na válci, jediné cose změní , je krok pedálu.budu dlouhej jen tak, jaká je mrtvá vůle tyček pedálu a posilovače, případně o objem kapaliny vytlačenej do nezaslepeného okruhu . pak píst začne stlačovat nestlačitelnou kapalinu ( protože když se destičky opřou o kotouč, už není také co dál stlačovat ), takže se pohyb zastaví. pokud dojde k poruše gumičky mezi prostorem prvního a druhého okruhu a k tomu se přidá ještě vyteklá kapalina v jednom z okruhů, jak píšete, projeví se to tak, že po sešlápnutí brzdy se pedál pomalu propadne až na podlahu a vytlačená kapalina proteče poškozenou manžetou mezi prostora 1 a 2 do okruhu bez tlaku a vytlačené množství bude chybět v nádržce :wink:
osobně si myslím,že to máš buď blbě odvzdušněné, nebo jsi při sešlápnutí pedálu při odvzdušňování poškodil manžetu na pístku, co ti těsní směrem k posilovači a teď si při odbržďovacím pohybu hltne vzduch z venku ( prostě se dlouhým krokem dostala do míst, kam se za běžného provozu nedostane a tam se ztrhla hrana o korozi, bordel nebo provozem vyšoupanou hranu )v každém případě to nejdřív pořádně odvzdušni. né šlapáním ale tlakovým vzduchem přes víčko nádobky na kapalinu a pak uvidíš :wink:
jen taková poznámka, pokud jsi zaslepoval zadní okruh, může ti tlak i kapalina z předního okruhu utíkat přes vadnej zátěžák - bude se ti ale ztrácet z nádobky
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od farmář »

v rovině dojmů mám jeden takový, že dozadu vedou fakty 2 trubky, zaslepil jsi obě? Nebo jen tu prdlou.....každopádně bych začal tím, že bych tam napáchal trubky jak mají být (to jsem chytrej na ježíška,co? ) a pak to dořešil.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od Janeš Petr »

je to tak.ty dva okruhy se potkávaj se právě v tom zátěžáku. pokud je nějak poškozenej, protejká ti kapalina z okruhu to okruhu právě v něm
Uživatelský avatar
Kvetosss
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2008 14:27

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od Kvetosss »

trubky sem zaslepil obě dvě v mýstech červených bodu na plánku co přikládam . u brzdového válce to nešlo tam mám strhlé šrouby.odvzdušnění pak proběhlo v pohodě až do doby než se stratil tlak. PETŘE maš asi pravdu že sem poškodil manžetu na pístku, co těsní směrem k posilovači.Když šlápnu na pedál tak jde lehce až na podlahu bez žádnýho tlaku nic se neděje a když ho pustím (odbrzdím) tak my v nádobce na kapalinu vyjdou bubliny.je to v prdeli potřeboval sem mít auto aspon dočasně schopné provozu at mužu koupit díly na opravu. Ted je nepojízdné a potřebuji stejne nějakýho borce s plynem at my povolí jak šrouby na brzdovem valci tak vzadu na zatěžáku. No, ještě mám ruční brzdu že.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od farmář »

ta je k lejnu. Já ručku mám s bídou na to,abych mohl parkovat z kopce hele :?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od farmář »

nastříkej je WD nebo MD a dělej to pravidelně a ořechem to vezmeš. Věř si :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od Janeš Petr »

pokud jsi to zaslepil opravdu v těch místech, co máš ty červené značky, pak je jasné, proč ti to nejde :lol: jak jsi odvzdušil tu zaslepenou trubku ? nijak, a to je to, co ti dělá ten dlouhej krok a místo, odkud se ti pořád bere vzduch. já jsem původně myslel, žes to zaslepil hned na válci, pak je dost velká naděje, že se ten válec šlapáním odvzdušní do nádobky sám a brzdy budou fungovat i se záslepkou.
a ještě ti dám jednu radu. jestli necháš někoho hrábnout plynem na ty šroubení, jak na válci, tak na zátěžáku, můžeš si hned schánět válec i zátěžák novej. teplo se přenese do gumiček a je po nich :wink: vezmi normální pořádnej hasák a povolíš je, i když maj šestihran očesanej.to nejsou prasátka nebo třmeny, kde se přidá ještě koroze, tam už to bez oklepání někdy nejde. na hlavním válci je to jen utažené a kouslé. ale i tam je můžeš lehce šroubení přes nějakou kulatinu poklepat kladivem a jde to pak samo. druhá možnost je, uříznou trubičky hned za šroubením a šroubení povilit golou nebo očkovým klíčem. nikdy v životě jsem je nenahříval a vždycky jsem je nějak vytočil. nahřátím je navíc vyžíháš, takže pak je místo povolení , překroutíš a utrhneš. jo, pokud je to tak ožvejkané, že už to nejde povolit,a přikročíš k té gole, nic se neděje. stejně musíš šroubení dát nové a udělat na trubičce novej kužel, takže jejím uříznutím nic nezkazíš
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od farmář »

vidíš to já taky podle popisu žil v tom že udělal ucpávky hned na brzdovém válci....nákres jsem už vypustil. Vypadalo to jako kostka a ta odvzdušnit jde, třeba na horním vývodu. Jo, zatím jsem taky vše povolil, i tak jak psal Petr, proto ten ořech, naklepneš ho a utrhneš.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Kvetosss
Příspěvky: 6
Registrován: 06 říj 2008 14:27

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od Kvetosss »

na konci té trubky (jak je ta červená značka) je taková spojka něco jak kostka s které pak vede trubka do zatěžaku. Tak do tý spojky sem dal tu zaslepku.A odvzdušnil sem to pak jak brzdy, našlapal povolil vypustil vzduch utahl. Bez problemu sem jí pdvzdušnil. Takže s tama by se ten vzduch brat neměl.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: brzdovy pedal bez tlaku

Příspěvek od farmář »

nevěř na duchy, právě v kostkách bývá bludná bublina :? každá kostka se musí odvzdušnit zvlášť a proto jsou nej ty s vlastním odvzdušňovákem,pokud nemá vývod nahoru :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“