--- Propadává se brzdovej pedál

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

--- Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Petas480 »

Zdarec všem, mám problém na svém traktoru a to ten, že po výměně paken v zadku a gumiček v prasátkách se chovají brzdy, jako by byly zavzdušněný, ale pohnal jsem celim systémem asi 3-4L brzdovky a nikde, ani ze zátěžáku nejde ani bublinka. Odvzdušňováno profi mašinkou s tlakováním nádobky, i normálně klasicky našlapáním a povolením odvzdušňováku. Nyní už mam i vyřazenej zátěžák a je to furt stejný. Šlápnu na brzdu propadne se do dvou třetin kroku a bzdí jen předek a po dalšim našlápnutí brzdí jako kráva i zadek a pedál je tvrdej. Samoštely fungujou a jsou nastavený.
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Slaava »

Ahoj ogare. Předpokládám, že traktorem míníš svůj zánovní Opel Frontera A 2,3TD, pětidvéřový to vůz terénní. No vzhledem k tomu, že si měnil pakny a nezmiňuješ se o bubnech, tak bych to tipoval na moc sjetej buben. Vnitřek bubnu bude mít větší průměr než jakej je rádius paken a tak se tyto přilepí k bubnu až na druhý sešlápnutí, kdy je už dostatečně prohneš na průměr bubnu. Stejnou věc dělaj i zadřený vodicí čepy předních čelistí ale to by ti dělalo i předtím a předek by nebrzdil.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Petas480 »

Sory, nestačil jsem dopsat, co jsem chtěl, páč sem jel na hokej. Jinak tohle jsem slišet nechtěl, protože mě to taky napadlo, ale nechtěl jsem si to připustit. :evil: :evil: Ale dík
Každopádně bych se chtěl ještě zeptat, jak mají bejt ty pružiny na paknách, jestli nemá někdo nějakej výkres (asi by to bylo nejjednodušší). Je jasný, že ta nejsilnější a nejdelší je dole, ale nevim jak byly ty 2 horní. Podle dýlek mi to vychází, že ta slabší je ze zadu mezi paknama a ta silnější je mezi plechem samoštelu a protilehlou paknou a vlastně je souběžně s tou slabší. Když jsem to koupil, tak byly smetený pakny , tak jsem je vyndal a jezdil bez nich, páč bych neměl s čim jezdit do práce a dostal jsem se k tomu až asi po dvou měsících a stalo se to, s čím jsem nepočítal a co se mi nikdy nestalo, zapoměl jsem, jak tam ty pružiny byly :oops: :oops: , takže je možný, že to mam blbě :oops: . Jestli mam dobře ty pružiny, tak to asi bude fakt těma bubnama, tak mě napadlo je nechat nalepit silnějšim obložením a stočit na soustruhu na průměr bubnu, ale je mi líto ničit ty co mam teď, jsou nově nalepený a maj asi 300Km. Jo a pro rejpaly to auto mam na zábavu a ne na nějaké dálkové ježdění, takže nejsem ochotnej dávat 3000 za kus a hlavně by to bylo skoro víc než jsem dal za celý auto. :grin: :grin: :grin:

Jinak jsem tady hledal a narazil jsem na diskuzi o těch samoštelech, že plech s R je na levé straně a L na pravé, ale označení neznamená strany auta ani ve směru jízdy ani pohled ze předu, ale plech R patří k rozpěrce s pravim závitem, což je na levé straně a L k levozávitové rozpěrce a ta je na pravé straně.
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Janeš Petr »

ty pružiny máš dobře. ta slabá je mezi paknama, silná je mezi paknou a plechem.jestli to máš opravdu dobře odvzdušněné, spíš máš blbě poskládanej ten samoštel a musíš 2x šlápnout, než dostaneš do zadku tolik kapaliny, aby to vůbec přilezlo k bubnu. nejlepší máš, doštelovat to ručně tak, aby tam šel ještě nasadit buben ale už lechce štrejchal . jediné, co můžeš zkusit, je stahnout prasátka truhlářskou svěrkou a zkusit znovu šlápnout. bude to v pořádku, hledej to v těch samoštelech, budeš muset šlápnout dvakrát, máš tam vzduch
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Petas480 »

Tak to jsem rád, že jsem to trefil, samoštely jsou dobře, za to dam hlavu na špalek (odzkoušeno) a bubny nemaj žádnou hranu a před nasazením byly samoštely doštelovaný ručně, tak jak píšeš. Vzduch tam taky na 100% není, Začínam se smiřovat s tím sjetým bubnem. Mimo to jsem už nějaké brzdy udělal, takže nejsem nováček v tomhle oboru, ale s timhle jsem se ještě nesetkal, tak proto jsem dal dotaz, taky jsem už dal nové gumičky do hl. válce, ale v tom to nebylo. Zkoušel jsem pumpu zaslepit hned na výstupu a po odvzdušnění byl pedál jako beton.
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Janeš Petr »

no proto ti říkám, stáhni vzadu ty prasátka svěrkou a jdi šlápnout.hned uvidíš, kde je problém. jestli nemáš nějaké špecielní gumové pakny, které se tvarují podle vyjetého bubnu, tak tam bych to nehledal. když nesedí průměr paken s průměrem bubnu, je malej brzdnej učinek ale nepropadá pedál. navíc jak to při tom sedí jen na malé ploše, brzo se to ojede a pakny si sednou jak maj. jedinej zádrhel u těhdle moc vyjetejch bubnu je, že budeš pakny měnit dvakrát tak často. dole budou jak nové a u prasete na plech ale brzdit to bude a propadat nebude
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od farmář »

zase mi to připomíná moje peripetie na Ducatu s brzdovým válcem- zkurvená gumička mezi okruhy. Předek šel první a prdel až napodruhé.... snad to není ono, nech si to v rukávu nakonec :? jen taková hloupá myšlenka.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Slaava »

No ty moje deformace paken byla taky jenom taková hloupá myšlenka...
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od farmář »

se shodnem že má zkrátka zkurvený brzdy a je to :idea: :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Slaava »

A co mezikus? :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od farmář »

ten snad ok, snaživej, už jsme tu měli jiné, pamatuješ? tenhle si to chce nechat pro sebe a snaží se s tím něco udělat. Ten bude dobrej :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od kresta »

zadřený vodicí čepy :idea: na předku 8)
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Slaava »

]

To sem psal jenom jako příklad. Petasovi předek brzdí. Jinak mezikus bude OK.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od farmář »

tys Slávo myslel, jestli nemá dřevěnou nohu a ještě v ní nemá ten potřebnej cit a sílu? :lol: :lol: :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Petas480 »

Tak to je trefa (zkurvený brzdy), zatuhlé čepy na předku nejsou, to jsem dělal, když jsem vyndaval ty pakny ze zadku, cca 2 měsíce zpět a to ztažení prasátek svěrkou vyzkoušim hned, jak bude čas, dnes jsem schodil palici z ferozi a z rouvra a mam rozhozenej motor z bráchovo tranzita (GO), taže frontera musí počkat a musim si vystačit s omegou.
Ale fakt je ten, že jsem ty pakny musel vyndat poté, co mi díky bohu 5Km od baráku vylítlo při brždění jedno prase, (myslim pístek z válečku) a to by se prostě nemělo stát za žádných okolností, ikdyby byly pakny sjetý až na čistej plech a taky byly sjetý nejvíc prostředky paken až na plech u prasátka 50% a dole byly skoro nedotčený. Buben neměl žádnou hranu, takže soudim, že předchozí majitel nechal stočit bubny, takže až je schodim, tak je v první řadě změřim (novej má mít 254mm a max stočení 255,5mm) a hned budu vědět na čem sem. Až něco pořešim, tak dam určitě vědět jak to dopadlo, ale nevim kdy se k tomu dostanu. 8) 8) :grin:
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“