--- Propadává se brzdovej pedál

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Petas480 »

farmář píše:tys Slávo myslel, jestli nemá dřevěnou nohu a ještě v ní nemá ten potřebnej cit a sílu? :lol: :lol: :lol:
Dřevěnou nohu mam jak kdy, ale síla by byla a cítit je jak kdy, někdy docela dost :lol: :lol:
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Slaava »

Petas480 píše:...pakny musel vyndat poté, co mi díky bohu 5Km od baráku vylítlo při brždění jedno prase...
To smrdí - postupně z tebe dostaneme snad celej tenhle smutnej příběh o zadních bubnech :mrgreen:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Janeš Petr »

a jsme u jádra problému, každej tu řekne jen půl pravdy a zbytek z něj vypadne až na třetí, čtvrté stránce :roll:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Slaava »

No vono kdyby takovýmu Colombovi, Holmesovi nebo Poirotovi taky každej hned řekl všechno, tak by to byla nuda.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od farmář »

teda kluci jsme tu všichni už dost dlouho na to,abychom to nazvali standartem. Není každý takový exhibík jak my....že. Jo a Petr mne kur. předehnal příspěvkama :lol: i ty bejku!!!! aby sis to pomálu promazával sám hele.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Janeš Petr »

jen koukej promazávat, když tě tu na to máme :lol:
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Petas480 »

[
Tak chlapy, omlouvam se všem a už mě pls nekamenujte :oops: :oops: :oops: , prostě vylítlo prsátko a já to ve spěchu prostě neřešil a ani jsem se nad tím nepozastavil :oops: , ikdyž jsem asi měl, ale vše bylo ve spěchu, tak jsem to neřešil a po té době kdy jsem to dal zpět do kupi, tak jsem po tom ani nevzdech, ale oči mi otevřel Slaava hned v prvním příspěvku, kdy jsem začal přemýšlet, co se tam vlastně v tom bubnu semlelo.
Tak jsem se konečně dosal k tomu, abych to rozhodil a po demontáži bubnu a změření (255,3mm a max je povoleno 255,5mm, takže ještě v toleranci, ale už nee na stáčení) jsem se zaradoval, že jsem ze sebe neudělal až zase takovýho kokota a že teď tady budu pát babo raď. Po namontování bubnu a kola mi to přesto nedalo a rozhodil jsem i druhou stranu a stalo se to, co mě ani ve snu nenapadlo a ten mechanik, ke kterému předchozí majitel jezdil by zasloužil přes držku, páč nechal stočit jen jeden buben a to až na neuvěřitelných 257,8mm, což je o 2,3mm víc než je povoleno a po zasvorkování prasátka se pedál nepropadal, takže záhada vyřešena. Vše dělalo jen jedno kolo.
Takže následuje velká prosba, nemáte někdo vyhozený bubny, který by se daly ještě použít a sadu paken, který bych si nechal nalepit? Teď si fakt nemůžu dovolit koupit nový a příští měsíc musim na STK, tak ty brzdy musim dát dokupy, ale nejen pro STK hlavně proto, aby to bylo konečně v richtiku. Při té příležitosti se ještě zeptam, jestli by jste někdo neměl nějakej, třeba děravej chladič na 2,3TD, může bejt totál šrot, jen ta horní vanička musí bejt zdravá. Mam jí prasklou a předchozí majitel to zalepil nejakou priskiřicí, nebo co to je a smo že to nedrží a chčije mi voda a to čím dál víc. A ještě bych potřeboval vnější kliku na levé zadní dveře, je to ulomený. Zatim dík a ještě jednu se omlouvam.
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Petas480
Začínající diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: 24 led 2009 00:20

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Petas480 »

Tak chlapi, před 14ti dny jsem byl na STK a prošlo to i s touto vadičkou, ale stejně mi to nedalo a už to brzdí jak má i na ty bubny, akorát jsem musel navařit pakny. Tam kde se opíraj dole, byly docela vymačkaný jak pakny, tak ty dosedací plochy a nahoře jsem je taky navařil, aby byly ty prasátka co nejvíc zamáčklí a vše je ok. A stejně nejezdim, páč mi zaklepal motor.
Frontera 2,3TD r.v.1992, Omega 2,5i V6 r.v.1997
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Slaava »

Petas480 píše:A stejně nejezdim, páč mi zaklepal motor.
:?:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
HurajzF2,4
Příspěvky: 11
Registrován: 11 srp 2011 18:35
Bydliště: Kroměříž

Re: --- Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od HurajzF2,4 »

Zdravím pánové! před měsícem jsem si koupil Fronteru A r.v. 92, 2,4i. Neustále se propadá brzdovej pedál, vyměnil jsem brzdovou kapalinu, vyměnil gumičky v hlavním brzdovém válci a neustále se pedál po sešlápnutí propadá až na podlahu. Našlapání taky nepomáhá. I při vypnutém motoru, kdy by pedál měl byt tvrdej jak beton, se propadne až na podlahu. Může být chyba v zátěžáku? Už si s tím opravdu nevím rady a proto prosím odborníky o radu. Děkuji.
Frontera 2,4
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: --- Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od tank »

Co kapalina -neubývá ?
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
HurajzF2,4
Příspěvky: 11
Registrován: 11 srp 2011 18:35
Bydliště: Kroměříž

Re: --- Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od HurajzF2,4 »

tank píše:Co kapalina -neubývá ?
kapalina neubívá, nikde nic neteče. Dnes jsem se byl ptat chlapů v servise a bylo mě řečeno, že je to zavzdušněným hlavním brzdovým válcem, tak uvidím. Říkali, že zátěžák na to nemá vliv. Zítra se do toho pustím a jak to nebude tím, tak tu hajtru snad pustím někde ze srázu :evil:
Frontera 2,4
Uživatelský avatar
SulakOndrej
Začínající diskutér
Příspěvky: 292
Registrován: 05 říj 2010 16:52
Bydliště: SK - Sered

Re: --- Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od SulakOndrej »

sice nie na frontere ale podobny problem mi robil hlavny brzdovy valec, bola pretlacena gumicka. po vymene pohoda
Firemna Fobia 1,2TSi
+ rybarska Felicia Combi 1,3i...
ex- Frontera A 2,5Tds, 5dv, predana pri 276 000km a stale posluchala...
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: --- Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od robert.kvita »

ŠulákOndrej píše:podobny problem mi robil hlavny brzdovy valec, bola pretlacena gumicka
HurajzF2,4 píše:vyměnil gumičky v hlavním brzdovém válci
Sprostě to i přes tuto skutečnost utíká zpět do nádržky, je tam třeba zkorodovaný vnitřek, zavzdušnění spíš vrací zpět jako pružina. Určitě se nepropadá okamžitě, ale spíš pomalu, delším tlakem. Jinak bys nebrzdil vůbec.
HurajzF2,4 píše: tak tu hajtru snad pustím někde ze srázu :evil:
Můžu si počkat dole pod ním?
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: --- Propadává se brzdovej pedál

Příspěvek od Janeš Petr »

HurajzF2,4 píše: neustále se pedál po sešlápnutí propadá až na podlahu. Našlapání taky nepomáhá
něco mi tu neštymuje. čemu říkáš, že se pedál propadává :?: :?: :?: o propadávání mluvíme, když dáš nohu na pedál, který má normální krok, jak by měl mít ale po pár vteřinách zjistíš, že se pomalu propadl až na podlahu. něco mi ale říká, že tobě nepropadává. ty prostě šlápneš pedál až na podlahu. pletu se ? jestli se nepletu, je to mizerným odvzdušněním a to především zátěžáku. už jsem to tu psal několikrát, zkoušet fronteru odvzdušnit našlapáváním je uplná ztráta času, takže pokud nemáš odsavačku a všechny gumičky ve 100% stavu, odvzdušni to protlačením kapaliny tlakovým vzduchem přes nádobku. postup tu někde najdeš. ...a protože nevím, jak moc máš auto nadzvedané a jestli ses namáhal seřídit znovu i zátěžák, doporučuju ti při odvzdušňování vyhodit táhlo a nastavit ho do polohy ,, naložené auto ,, protože jinak je tu taky možnost, že do zadku ti pujde tak málo kapaliny, že to ani neodvzdušníš.
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“