Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od vlado007 »

Z tym cidlom opotrebenia myslim staci len spojit tie dva kable dokopy (zletovat) A k cidlu ABS tak tam zas odpoj velky konektor z jednotky ABS a merakom premeraj ktore kable tam vedu. Niekde je tu aj obrazok presne ktore piny idu kam. A ty mas na lavej strane snimanie platniciek? Som myslel ze je to iba na pravom kolese :oops:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Bart 158
Příspěvky: 3
Registrován: 02 kvě 2011 13:25

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Bart 158 »

Nějak jsem to zatim moc nezkoumal, ale v levym podběhu je konektor co do něj vedou čtyři dráty. Proto si myslim, že dva budou k čidlu abs a další dva budou do desky. :|
Uživatelský avatar
Milan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007 19:16

ABS diagnostika

Příspěvek od Milan »

Nemá někdo zkušenosti s ABS diagnostikou na starých ABS (1996)? Mělo by fungovat vyblikávání jako A+B, tak A+K, ale já pin K nemám a ABS mám:
Obrázek
číslování začíná zleva nahoře po směru ručiček ABCDEFGHJK, je to i malými písmeny popsáno zezadu konektoru, tedy K je opravdu vlevo dole.
Mám klasickou závadu, jak zde bylo již popisováno, zkrátka ABS po startu šlo (poslední dobou už rovnou ani nešlo, proto jsem vytáhl pojistku), ale jen do prvního silnějšího zabrždění, pak kontrolka a přestalo fungovat či v horším případě degradace účinku brzd v malé rychlosti, proto šla pojistka ven. Jinak přesně vím jak celá závada vznikla-před rokem na silnici po velmi prudkém brždění, kdy mi do křižovatky najel náklaďák. V tu chvíli ABS vypovědělo a skřípěli gumy, do té doby fungovalo OK.
Kontroloval jsem dráty od zadních čidel, konektory u nádrže a všechny čidla měřil přímo na konektoru ABS:
Obrázek
všechny OK, jsou v horní řadě zprava-postupně 4 čidla, už si nepamatuji pořadí, myslím zadní, přední, přední, zadní, ale možná naopak. Odpory byly OK (zadní a přední se liší, mezi sebou stejné) a při protočení kola dávali malé napětí. Spodní řada 4 silných kontaktů zprava je zdvojené napájení, ostatních význam nevím, neví někdo? Potřebuji tedy udělat diagnostiku co se ABS nelíbí, možná, že akční člen-přerušovač tlaku, ale zatím nikde se k tomu nestaví ochotně (poptávka přes email) a k Oplu nejdu, možná by navíc taky nevěděli a řekli, že to je atyp.
A long, 2.2i 16V, 1996
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: ABS diagnostika

Příspěvek od Janeš Petr »

moc ti neporadím, jen mám pocit, že těch zadních snímačů ABS máš nějak moc
Uživatelský avatar
Milan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007 19:16

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Milan »

Nevím jak tvá, ale moje Frontera A má na zadku normálka 2 čidla, obě okolo 1600ohm, nechápu kterej blb vymyslel na B jen jedno. Nenajde se tu nějaký diagnostik, co by uměl poradit?
A long, 2.2i 16V, 1996
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od robert.kvita »

Přesně. To jedno čidlo u B jen říké, že se točí koš diferenciálu. Na blátě je to u B s ABS o hubu. Na druhém A ABS nemám a v pohodě.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od midnight_man »

Chlapi kupil som davnejsie OP com diagnostiku ....motor napichnem precitam, udaje, merane hodnoty atd. Problem je ze sa neda napichnut nic ine. nenapichnem ani ABS ani IMMO. Svieti mi kontrolka ABS a chcel som to napichnut. Napada niekoho preco ABS a immo nereaguju na diagnostiku? Prirucka autodata pise ze v aute ma byt standardny OBD2 konektor niekde pri nohach vodica...tam nic nie je. V aute je len DLC konektor pod kapotou. Dakujem za kazdu radu.
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Nimrod »

midnight_man píše:Chlapi kupil som davnejsie OP com diagnostiku ....motor napichnem precitam, udaje, merane hodnoty atd. Problem je ze sa neda napichnut nic ine. nenapichnem ani ABS ani IMMO. Svieti mi kontrolka ABS a chcel som to napichnut. Napada niekoho preco ABS a immo nereaguju na diagnostiku? Prirucka autodata pise ze v aute ma byt standardny OBD2 konektor niekde pri nohach vodica...tam nic nie je. V aute je len DLC konektor pod kapotou. Dakujem za kazdu radu.
Op Com ti tady nepomůže. Neumí to. jelikož je to starší typ Frontery. Na toto se velmi dobře osvědčila polská diagnostika na opely.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od midnight_man »

To ako vazne?? :D Ved to tam ten OP-com ma...ze ABS pri frontere 97 a nejde to. Just som kupil OPcom a nie Opel tech, pretoze OpelTech nevedel stare ročniky OPEL okolo r.v.1990.... Takze vravite ze na OPcome spravim len motor, ale ASB uz nie?
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
vajgl2.8td
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 03 úno 2013 12:15
Bydliště: brno

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od vajgl2.8td »

Mě se povedlo abs napíchnout přes KTSku od bosche, tak mě to napsalo chybu obou předních snímačů, ty jsou ale ok, kabeláž k nim jsem natáhl novou, kuchnul jednotku jestli v ní není nic vyhořelýho, nebylo. Tak jsem se smířil s tím že moje frontera mít abs prostě nebude :)
frontera 2.8td, Volvo c70 T5
L.S 2,2 Sloupnice
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 25 led 2014 17:59
Bydliště: Sloupnice okres Svitavy

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od L.S 2,2 Sloupnice »

zdravim mam problém s ABS od doby kdy jsem si auto poridil sviti kontrolka ABS co jsem pak zjistoval není tam ani pojistka tetkom mne ceka technicka a tudis davam auto do kupi tak jsem pojistku sehnal dal ji tam a aniz by jsem mnel zapnute zapalovani tak v jednotce ABS vrčí motorek. tak nejak jsem kontroloval cidla a vipadaji ze jsou v poradku zkusil jsem odpojit konektor co je na foto pripojit jen privod proudu coz je druhy konektor dat pojistku a motorek zasej vrcel co to muze byt? a ma vrcet i když není napojeno na cidla nebo to vipada na problém samotne jednotky pripadne mohlo by tam zustat něco zasekle a dat se opravit nebo to je na jinou jednotku ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2.2 DTI 85kw 5dv. Rv.2000
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Goauld_cz »

Vypadá to na vadnou jednotku, ale chtělo by to diagnostiku. Sežeň si někoho, kdo má Opel Tech2 ať to napichne a zjistí co to vypisuje.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
L.S 2,2 Sloupnice
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 25 led 2014 17:59
Bydliště: Sloupnice okres Svitavy

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od L.S 2,2 Sloupnice »

tak jsem byl u známého na diagnostice a povídat si to nechtělo na co se to da typovat když tedy motorek porad jede jaka elektronika nebo něco sekleho v te kostce? da se to rozdělat a něco třeba zjistit?
Frontera B 2.2 DTI 85kw 5dv. Rv.2000
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Goauld_cz »

Na té kostce (hydraulické jednotce) je přišroubovaná řídící jednotka ABS. Pokud čerpadlo pořád jede, nutí ho k tomu řj. ABS, která je nějakým způsobem vadná. Pokud nejsi elektronik, tak v jednotce nic nepoznáš. Maximálně pokud by tam byla zatečená voda a něco viditelně zoxidovany.
Na diagnostiku ABS potřebuješ Opel Tech2 ruční diagnostiku, ničím jiným se to načíst nedá.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Kucí, máte někdo prosím foto kde má běčko ty konektory na abs, nebo alespoň nějak popsat kde je mám hledat?
Dneska jsem z nutnosti projel brodem kde bylo tak 40cm vody a po pár minutách při šlápnutí na brzdu se skoro nic nestalo, jen to kopalo do pedálu a prakticky vůbec auto nebrzdilo.
Naštestí to bylo na rovině a v lese, tak že pohoda, bejt to někde v obci při padesátce před přechodem a tam nějakej poblázněnej človíček, tak nevím nevím...
Tak že to tady pročítám a chtěl bych se podívat po kabelech, resp. po konektorech, bo to bude určitě taky zhnilý na sarajevo...

díky.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“