Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
Hugo
Začínající diskutér
Příspěvky: 144
Registrován: 19 úno 2006 18:23
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Hugo »

zdarek!
minuly mesiac som musel vybrat z abska poistku, lebo ked som brzdil tak som citil akurat tak prijemny pocit ABSkoveho klepania pedalu, ale ziaden ucinok brzd. neviete co s tym moze byt ?
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

ABS

Příspěvek od Nimrod »

Mohli by být zanesená čidla ABS a nebo pokud byla měněná brzdová kapalina tak je špatně odvzdušněno.
Uživatelský avatar
Hugo
Začínající diskutér
Příspěvky: 144
Registrován: 19 úno 2006 18:23
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

no tie cidla som kontroloval a tie su celkom ok. a s tym odvzdusnenim to by asi nebrzdilo vobec. ked som vybral poistku abs tak mi to brzdi celkom super. sa bojim ci nieje v haji riadiaca jednotka abs.
Uživatelský avatar
Jan Fried
Začínající diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: 11 led 2006 14:35
Bydliště: Č. Budějovice 11 CZ

Příspěvek od Jan Fried »

Mě to přijde dost divný. Pokud ti to bubnuje do pedálu, tak to musí stejně tak přerušovat tlak do pracovních válečků v kolech. To je spojený okruh. Pokud by byla porucha na říd. jednotce, nebo na rozdělovači brzdného tlaku, měla by v první řadě svítit kontrolka ABS = porucha v systému. To by ale neklepalo do pedálu. Nemůže ti při rychlém přerušování brzd. tlaku pěnit kapalina? Opravdu nevím a sám jsem zvědav, čím to je. Až vyřešíš, dej prosím moudro do placu. Díky.
Čaudy-krátké béčko 99/2.2 dTi 85 kW/X22DTH/automat
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Brzdy

Příspěvek od Nimrod »

Takže vemem to popřádku:

1. bylo něco děláno s brzdovou soustavou? odvzdušňováno, dolévána kapalina, měněná brzdová kapalina?
2. když s ABS šlápneš na pedál citíš klepání, ale brzdný účinek je skoro nula a nebo příliš malý?
3. jde pedál s ABS příliš nízko?
Uživatelský avatar
Hugo
Začínající diskutér
Příspěvky: 144
Registrován: 19 úno 2006 18:23
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

no po pořádku :)

teraz uz svieti kontrolka abs a abs uz nefunguje vobec a brzdi to fajn.

prva faza problemu bola taka, ze pedal iba klepal (nebol nizko) a brzdny ucinok bol velmi maly, ba priam mizivy. hladina kvapaliny je OK, vsetko bolo ok. to zacalo zo dna na den.
potom som vybral poistku lebo som bol z toho na sracky ze som nevedel nikde zabrzdit a ked som ju tam vratil kze idem skusat co s tym je tak uz to nefungovalo vobec.

bol som na diagnostike, ale vedeli mi nakopnut na comp iba motor.
tak sa bojim ze predsa budem musiet ist s tym do soplu nech ma zderu z financii. nakolko jazdim rocne asi 15 - 20 000 km len po snehu a lade tak mi to prichadza ako celkom uzitocna vec to abs
buduci tyzden s tym uz pojdem za "odbornikmi" co maju na to pocitac a uvidime ;]
urcite to dam do placu
Martin B

ABS

Příspěvek od Martin B »

Ja som sa s ABS práve dohral. Trvalo mi to cca 4 mesiace.
Začalo to podobne, ale aj s pravidelným rozsvecovaním kontrolky po prvom brzdení a zabratí ABS po naštartovaní.
Po vypnutí motora zase v pohode.
Test ukázal vadný zadný snímač - výmena. Mesiac v pohode a znovu to isté, ale už len sporadicky. Následne na to sa z motora ozval stály hluk aj po vytiahnutí klúča zo zapalovania.
Vyriešilo to vytiahnutie poistky.
Testy neukázali nič, dal sa zdiagnostikovať len motor. ABS sa nechytalo - teda v troch sukr.servisoch to nikdo nedokázal. Tak som išiel priamo do servisu Opel, ale poznámosti. Okamžite to spoznal - bol to koniec mojej RJ ABS. Odmietol sa aj pripojiť s diagnostikou už to tam pár krát videli - vraj to je bežná záležitosť týchto RJ (? - vraj zadrháva ovládanie ventilov v RJ - pozeral som sa nato po vymontovaní a priznám sa nerozumiem tomu celkom, posúvam ďalej ako som dostal. Možno to bude pre niekoho zaujímavé, lebo súčasne mi povedali že cca v 1998-99 to bola bežná výmana v rámci záruky aj na Vectre a po uplynutí záručné ho obdobia už nič... možno to vie niekto repasovať)
Takže nasledovalá výmena RJ. Týždeň v pohode a znovu - kontrolka ! ...diagnostika - zadný snímač... a to už som bol vytočený.
Tak sme s kamarádom skúsili podrobne prezrieť kábel ktorý je vedený po podvozku. Nepáčil sa nám, tak so riskol kúpu nového. No a čuduj sa svete, potom z nich vypadlo aj v Opli vraj vedia o problémoch s káblom vedia, odhníva a robí to problémy aj s čerpadlom- je to jeden zväzok (konektory sú super - ale je to asi v izolácii super vzhladom na uvádzanú brodivosť...)
Odvtedy mám pokoj....dúfam.
Tak som sa vykecal a dúfam že to niekomu pomôže, ten z...ý kábel môže byť príčinou väčšiny problémov s ABS a kontrollkou.
Uživatelský avatar
Hugo
Začínající diskutér
Příspěvky: 144
Registrován: 19 úno 2006 18:23
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

presne toto som potreboval !



ten kabel je uplne na sracku pri zadnom konektore

btw... kolko stal?
Martin B

ABS

Příspěvek od Martin B »

Centrálny zväzok káblov (od prechodu cez podlahu až dozadu) cca 4000 SK
Káblik k snímaču ABS - prepojovací cca 50cm od centrálneho zväzku k snímaču (pozor treba objednať zvlášť nie je súčasťou centr.zväzku) 1200 Sk
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od patas »

to me asi jebne.Dneska jsem menil vsechny cepy na predku a najednou mi prestalo fungovat ABS.Kontrolka sviti.Kdyz sme to dali na diagnostiku hlasi to chybu predniho praveho cidla.Odpojili jsme cidla na predku merili jsme odpo a obe maji stejne asi 970 ohmu.Zadni maji 1150 ohmu.Merili jsme i primo na konektoru kabelu co jde z jednotky ABS.Vsechny hodnoty az k cidlum jsou v pohode.Presto diagnostika stale hlasi vadne cidlo a chybu nejde ani smazat.Tak sem z toho docela v prdelce.Mam docela podezreni na tu RJ pro ABS.
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Brytt cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 30 led 2006 11:53
Bydliště: Praha, Frontera-B 2.2 16V

Re: ABS

Příspěvek od Brytt cz »

Martin B píše:Ja som sa s ABS práve dohral. Trvalo mi to cca 4 mesiace.
....
Ahoj, chci se tě zeptat, jestli ta závada měla něco společného s mokrem. Odešlo mi zadní čidlo a tak jsem ho vyměnil. Dokud bylo sucho, dalo to pokoj. Nyní, když se rozjedu tak kontrolka zhasne, ale po sešlápnutí brzdového pedálu (lehce), se spustí ABS a rosvítí se opět kontrolka ABS. ABS je nefunkční. A tak stále dokola. Chtěl bych se vyhnout zbytečné výměně řídící jednotky. Tak jestli mi můžeš pomoci nějakými podrobnostmi. Jestli se mám pustit do svazku a kam se mám dívat. Moc by mi tvé info pomohlo. Řídící jednotka musí stát moc peněz a toho se děsím. Díky.
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od stavitel1 »

ano ma to niečo spoločné aj s vlhkom(vodou) mne tiež blblo abs a išiel som po kábly a nešiel som ho pri nádrži poškodeny a od vtedy je pokoj.
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
petrvrtal
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2009 03:12
Bydliště: Okříšky, okr Třebíč

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od petrvrtal »

Ahoj, chci se zeptat jestli by nebylo nějaké foto, nebo kde se nacházejí nějaký konektory od ABS, nemyslím tím ty na kolech ale někde v motorovým prostoru nebo tam někde. Kde se dají ty kablíky proměřit. Nemám garáž a venku je celkem škaredě... :cry: Mám takovej pocit že jsou kablíky v háji nebo na odchodu...
Frontera B, r.v. 1999, dlouhá, Limited, 2,2 DTI
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Franta44 »

Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Doktor
Začínající diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: 20 srp 2007 10:42
Bydliště: Highlands/ B 2,2 dti 85kW
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha ABS (chyba kabeláže nebo řídící jednotky?)

Příspěvek od Doktor »

Tak se na mě přes víkend taky smála kontrolka ABS. Doma jsem našel uhnilý kablík od čidla u konektoru nad zadním difem. Ty dráty jsou shnilý jak prase ( klasika kolem konektoru ). Pájka a cín tomu domluvily.
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“