--- Neodvzdušnitelné auto??

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

--- Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od lolin »

Dobrý podvečer, mám problém s odvzdušněním brzd na A sportce..Praskla mi jedna trubka dozadu, tak jsem si nechal udělat obě najednou, dopoledne jsem je namontoval, všechno v pohodě..Odpoledne jsem se dal do odvzdušňování, nejdřív šel vzduch, bublinky, pak kapalina, na všech kolech v pohodě, ale pak nastal problém, ono to pořád nebrzdí!!!Pak jsem to zkoušel pořád dokola, co kdyby náhodou a začlo brzdit jedno zadní kolo..Kde může být problém??Čuchám, že to bude nějaká hovadina, nějaký šroubek, který jsem nepustil..Odvzdušňoval jsem jen na kolech(šroubky s gumovou čepičkou).Jo a na poprvé jde pedál úplně na podlahu a na 5-7 sešlápnutí to už brzdí, jak má..Moc mě nekamenujte, takovou věc jsem dělal prvně..Dík za rady, Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od Slaava »

Musíš ještě odvzdušnit zátěžovej regulační ventil pod kufrem.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od lolin »

Díky moc, už dělám smyky..Jsem věděl, že to bude chtít ještě někde odfouknout, byl jsem holt ještě "panic přes brzdy" :lol:
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od stavitel1 »

zdravim včera som sa dal na demontaž horných ramien prednej nápravy ale ot tom inde chcem sa spýtat ako správne mam odvzdušnit auto s ABS lebo som dal dole strmene kvoly kontrole voditok a prahovke piestiku lebo skúsenosti mam len s autami typu favorit , žiguli a EMbecka by som niekoho poprosil napisat ten postup a dufam ze treba len predne odvzdusnit :roll: :roll: a samotne ABS sa nejako samostne odvzdusnuje ???? :roll: :roll: dufam ze mi tu niekto nieco rozumne poradite staci aj link na nejku stranku
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od sowwwa »

stavitel1: ABS se odvzdusnuje pres diagnostiku. Kdyz to odvzdusnis klasickym zpusobem, tak to brzdit bude, ale pedal muze mit trochu delsi mrtvy chod.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od Janeš Petr »

sowwwa píše:stavitel1: ABS se odvzdusnuje pres diagnostiku. Kdyz to odvzdusnis klasickym zpusobem, tak to brzdit bude, ale pedal muze mit trochu delsi mrtvy chod.
nejde to i nějkak obejít ?
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od sowwwa »

Petr: No, nekdo rika povolit trubky na ABSku - nevim jak moc to pomuze, to jsem nezkousel. Kazdopadne kdyz jsem si odvzdusnil Feldu pres VAG, tak byl ten rozdil na pedalu docela dost znat. Brzdy i ABS ale fungovaly normalne i predtim.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od Janeš Petr »

sowwwa píše:Petr: No, nekdo rika povolit trubky na ABSku - nevim jak moc to pomuze, to jsem nezkousel. Kazdopadne kdyz jsem si odvzdusnil Feldu pres VAG, tak byl ten rozdil na pedalu docela dost znat. Brzdy i ABS ale fungovaly normalne i predtim.
povolit trubky a normálně to vyšlapat, nebo do toho zapnout i elektriku ?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od farmář »

nějlepší je stejně kapalinu vysávat a ne našlapávat :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od stavitel1 »

farmář píše:nějlepší je stejně kapalinu vysávat a ne našlapávat :)
no mam taku 150ml striekacku myslis ze by s nou šlo???ze by som dal kusok hadicky na odvzdusnovak a skusil potiahnut??? :roll: inak s tuo ABS mi to nejde do hlavy :roll: :idea: mne aj tak stale kontrolka svieti na co to tam ti smejdi montovali :mrgreen:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od farmář »

všechno jde :) jj když máš odbržděno,je okruh volnej zpět do nádobky. Servisy na to mají odsávačku, akorát nesmíš zapomenout dolejvat nádobu aby sis nenasál vzduch :D to by tě pak museli křísit! :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od Janeš Petr »

stavitel1 píše:
farmář píše:nějlepší je stejně kapalinu vysávat a ne našlapávat :)
no mam taku 150ml striekacku myslis ze by s nou šlo???ze by som dal kusok hadicky na odvzdusnovak a skusil potiahnut??? :roll: inak s tuo ABS mi to nejde do hlavy :roll: :idea: mne aj tak stale kontrolka svieti na co to tam ti smejdi montovali :mrgreen:
150ml si myslím je málo. než utahneš ovzdušnóvák, odfoukneš stříkačku, znova nasadíš, povolíš ovzdušňovák a začneš nasávat, vyjede ti bublina trubkou zpátky nahoru. ten samej efekt, jako odsávání je tlakování přes nádobku - kompresor se sežene snáz, než odsávačka a dirku ve víčku na nádobce kapaliny má každej :wink:
Uživatelský avatar
sowwwa
Začínající diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: 16 pro 2007 23:43
Bydliště: Krušné hory

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od sowwwa »

Janeš Petr píše:povolit trubky a normálně to vyšlapat, nebo do toho zapnout i elektriku ?
Povolit a vyslapat. Elektrika by na to nemela mit vliv. Ale ja si stejne myslim ze ten vzduch nezustava v trubkach, ale nekde jinde - primo ve ventilech uvnitr jednotky.
Honda Passport 3.2i V6, r. 94, manual, General Grabber AT2 245/70 R16, volnobezky AVM
Peugeot 406 Break 3.0 24V, r. 98, automat
Mitsubishi L200 2.5TD
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od Janeš Petr »

no, a co s těma ventilama uděláš, když to připjíš na tu mně neznámou techniku ? proč se to pak ovzdušní líp ?
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodvzdušnitelné auto??

Příspěvek od stavitel1 »

takze ako tak citam mozem pouzit aj klasicku techniku naslapat a povolit? a na ABS sa vybodnem :roll:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“