--- Zadní brzdy bouchají

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Dandy

--- Zadní brzdy bouchají

Příspěvek od Dandy »

Chlapi, zdravím ...SNAD je to rarita.
Mám zadní brzdy po GO a při brždění mi bouchají (v zadních bubnech). Nové válečky, co tekly- stočené bubny-nové obložení -lanka ručky. Co s tím ????
Sundávám bubny a vyklepávám prach a říkám si, že ten prašek z obložení mi tam dělá neplechu. Ale je to vůbec možné ??? Už jsem z toho na nervy, kdybych to prev. neměnil, tak bych měl klid.Teď mi pedál brzdí při vrch - ale né vždy, někdy v polovině. Odvzdušněné je to dobře.
Pokud máte radu co to může dělat,tak sem s tím. Díky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Janeš Petr »

prasklej buben, blbě nandaná rozpěra chytá za náboj nebo kolové šrouby,blbě přetočený bubny ( pulzoval by ti i pedál ),to je těžký,zkus to nějak líp popsat. ten krok se ti měnil i před tím?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od farmář »

Babo raď když nevíme zda jsi jen nechal obložit nebo dal jiné pakny,zda byly naprosto stejné nebo se jen vešly, jak dobře jsou stočené ty bubny jestli jsou hladce, ale taky ti může blbnout zátěžák a zadek to přehání.čert ví popisuj dále.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Dandy

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Dandy »

Dělal to vše servis: není jen nové obložení, ale celé čelisti. Buben je stočený, ale jak jsem jej čistil, tak jsou dost velké rýhy (bych řekl). To pulzování do pedálu je jen nepatrné, u osobáku mi pedál pulzuje mnohem víc..... Jaké rozpěry mohou být špatně nandané, zní to jako kov na kov ?
Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Janeš Petr »

ty co ti roztahujou pakny při ruční brzdě a jsou na nich samoštely. nejsem si jistej,jestli by je tam někdo dokázal nandat tak,aby chytali za poloosu nebo hlavy kolových šroubů... tak jinak,tluče to jednou za otáčku nebo víckrát, tluče to jen na pedál nebo i na ručku ,a tlučou obě kola nebo jedno ?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od farmář »

hele stočenej buben je hladkej jak prdel mimina aby dosedala plocha obložení pěkně hladce....kdes to byl ?zase to někdo spravuje stylem naTatře to bylo takhle dobrý tohle je taky auto jako kráva? :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Janeš Petr »

ale i kdyby byl točenej velkým posuvem ( dělávám to když musím druhej den na STK,protože si obložení rychle sedne )nic by tam nebouchalo. jenže on mněl vyteklé prasátka,takže bůhví,jestli to vůbec brzdilo,a teď ,když to už teoreticky brzdí,můžou se ozvat třeba silentbloky v lisťákách,co já vím.... muší to líp popsat :grin:
Dandy

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Dandy »

Už jsem tady, Bouchá to jen při brždění a když brzdím ručkou, tak o něco méně. Bouchá to jednou za otáčku. V listech mám nové sylenbloky.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Janeš Petr »

a jen v jednom kole ? mrkni,jestli neni prasklej buben (chytá za náběžnou paknu). když ho sundáš a praštíš do něj kladivem,musí zazvonit kovově. jestli chraptí-hledej :grin: pro jistotu,nemáš jeden kolovej šroub nápadně utopenej ? když nic nezjistíš,prohoď bubny a dej vědět,co se stalo
Dandy

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Dandy »

Tak - kola jsem rozebral a vše je OK. Nic nejeví známky mechanického poškození. Jediná možná vůle, která může bouchat, je na válečkách a čelistech. Jak to v sobě sedí, tak je tam vůle asi 3mm. A stím asi nic nenadělám. Bubny nejsou prasklé,zkoušel jsem je a zní jako prázdná sklenička od vína.
Všem moc děkuji
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Janeš Petr »

bouchne to jednou za otáčku,pravidelně při každým otočení kola dokud nezastavíš, nebo to bouchne jednou,jako že se tam něco usadí v nějaké vůli a dokud nepřestaneš brzdit,už se to neozve, zase až při dalším zabrždění ?
Dandy

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Dandy »

Bouchá to pravidelně asi jednou za otáčku. Teď když jsem to zkontroloval a skoušel co jste mi radili, tak jsem i ten prášek z obložení vyfoukal a vyčistil a ejhle, zase chvíli klid. Je to k vzteku.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Janeš Petr »

ten prášek nemůže přece dělat hluk :shock: ještě jsem myslel,jestli ti šroubovice po noži v bubnu netahá pakny jako po závitu ven a ty pak jak se vrací a klepnou v té vůli 3mm na válečkách. ale to by ten soustružník musel bejt magor,kdyby to vzal takovým posuvem. zkus ten buben ještě vzít jemným smirkem,ať neni tak hrubej. já než to tam ještě dávám zpátky,ručně natočím ten samostav ,že už je jakoby seřízenej................a pak už mně nic nenapadá,než si udělat vejlet do Ostravy :grin:
Dandy

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Dandy »

Rád tě u nás uvítám a dáme nejen kafe. K těm brzdám, jak jsi psal: Bubny maji rýhy jak prase a také mě napadá to samé, co jsi psal, bouchá to v těch vůlích válečku. Rýhy mám i v obložení.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Zakdní brzdy bouchají

Příspěvek od Janeš Petr »

tak to je pěkná raubířina,nevím,jestli to šmirgl spraví
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“