Porucha ABS (chyba čidel?) a vymontované ABS ve Fronteře B

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Porucha ABS (chyba čidel?) a vymontované ABS ve Fronteře B

Příspěvek od Mata.rc »

Zdravim všechny Fronteráky..a prosím o pomoc..už si nevím rady
Měnil jsem ložiska a čepy na uchycení nápravy na levé straně a od té doby mi nefunguje ABS a pořád svítí..ikdyš jsem čidlo ani nevindaval,když sem byl na diagnostice tak řekli že je tam chyba..zkoušel jsem vše ale stále svítí...
Může bejt vadné nebo je tam někde jinde závadička???..a jak zhasnu kontrolku do té doby neš ho seženu...pojistkou vevnitř v autě to nejde.
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od patas »

zkousel si propisknout draty? Konektory a podobne a urcite bych zkusil cislo alespon ohmmetrem.Ja kdyz to radne potpim tak se mi rozsviti kontrolka ABS a prestane fungovat nez se to trochu vysusi.
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Mata.rc »

Skoušel jsem všechno a žádná odezva.....
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Kondor
Site Admin
Příspěvky: 186
Registrován: 23 dub 2005 20:17
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj; FRONTERA 3.2i V6, AUT, už je zvýšená, ostatní zatím základ ...
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Kondor »

Kolik ohmů ti to čidlo ukazovalo?
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Kondor
SERVIS: Chudčice u Brna; servis@offroad-frontera.com; tel.: 608723149
NAHR. DÍLY: Blansko; prodej@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
DOVOZY, ODTAHY, LPG: posta@offroad-frontera.com; tel.: 602765864
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Mata.rc »

no právě že vůbec nic...je to divný. A nemuže tam bejt špatně nasazenej kotouč???
Kolik stojí nové a kolik na vrakáči?
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Mata.rc »

ještě mám dotaz ono je výce druhů čidel na FRonteru 2,2 A 1995???...mě nabýzeli už dva druhy ale za nekřestancký peníze,,,,jaká je tak reálná cena za 1 čidlo jeté???? dik
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od patas »

no cidla podle katalogu se asi kupujou vcelku.A jedinej rozdil je podle me jen jestli je prave nebo leve
Acko 98 2,5TDS,5cm UP,navijak ComeUP 9000i,CB Allamat 296,BFGoodrich 31"x10,5"R15 M/T
Acko 97 2,5TDS,General Grabber 245/75R16 A/T
Audi A6 Allroad 2002 2,5 TDi
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Mata.rc »

no mě právě už nabýzeli čidlo z jehlou a bez jehly...sice sem je neviděl ale nevím které.....co se stane když vyndám čidlo a budu jezdit bez něj než seženu stejný????...nezníčí se tam něco????
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Franta44 »

Mata.rc píše:no mě právě už nabýzeli čidlo z jehlou a bez jehly...sice sem je neviděl ale nevím které.....co se stane když vyndám čidlo a budu jezdit bez něj než seženu stejný????...nezníčí se tam něco????
jezdil jsem taky bez čidla (byly přerušené dráty k čidlu) a nestalo se nic.Akorát svítí kontrolka ABS. Jaště vyzkoušej změřit to čido přímo u čidla .Ustřihni dráty skoro u čidla a potom změř odpor čidla. Já měl přerušený jenom ten káblík k čidlu natáhl jsem novej a funguje to.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Mata.rc »

no vidiš to mě nenapadlo :D dik skusimto
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Franta44 »

mělo by mít odpor 950-1050 ohmů
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Mata.rc
Začínající diskutér
Příspěvky: 135
Registrován: 22 led 2007 19:30
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Mata.rc »

tak to čidlo nemá ani tuk a je zdeformovaný...oni jsou stejný čidla u benzínu a u nafty??? a kolik stojí nový a kde bych ho sehnal??? neví někdo...dik
Frontera 1996 A,2.2 benzín.dlouhá
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Franta44 »

Mata.rc píše:tak to čidlo nemá ani tuk a je zdeformovaný...oni jsou stejný čidla u benzínu a u nafty??? a kolik stojí nový a kde bych ho sehnal??? neví někdo...dik
čidlo snímá jestli se točí kolo a je mu jedno jestli pálíš naftu nebo benzín.Zajdi někde na vrakáč vymontuj to svoje čidlo, určitě bude pasovat z něčeho jiného.Hlavně aby seděl odpor
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Tony
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 07 lis 2007 12:04
Bydliště: SLOVAKIA, Tvrdošín

Re: ABS

Příspěvek od Tony »

Ahojte, mne nefunguje ABS. Brzdí to super ale na klzkom povrchu to nepracuje. Chybu mi to neukazuje na pristrojovke a ked som bol v OPLI tak nič o tom nevraveli, ze to nefunguje. Zistil som to až dneska, ked som šlapol na brzdu a išiel som ako na sánkoch, no a keby som nemal kde zabočiť, tak ma zroluje kamion! Pozeral som pri motore v poistkovej skrinke, a tam kde ma byť poistka na ABS, trčí iba jeden kontakt a druhý tam nieje. Keď vytiahnem iný poistku tak sú tam dva kontakty do ktorých sa zasunie príslušná poistka alebo relátko. Neviete poradiť čo je s tým, či tam niečo chýba a či mám vôbec ABS. V techničáku to je napísané že ho mám a čital som ze dávajú seriovo do každej výbavy ABS. Ďakujem za každú radu a pripomienku. :wink:
FRONTERA B - 2.2 DTI RS, 85 kW, r.v. 2000
Rosta

Re: ABS

Příspěvek od Rosta »

Tony píše:Ahojte, mne nefunguje ABS. Brzdí to super ale na klzkom povrchu to nepracuje. Chybu mi to neukazuje na pristrojovke a ked som bol v OPLI tak nič o tom nevraveli, ze to nefunguje. Zistil som to až dneska, ked som šlapol na brzdu a išiel som ako na sánkoch, no a keby som nemal kde zabočiť, tak ma zroluje kamion! Pozeral som pri motore v poistkovej skrinke, a tam kde ma byť poistka na ABS, trčí iba jeden kontakt a druhý tam nieje. Keď vytiahnem iný poistku tak sú tam dva kontakty do ktorých sa zasunie príslušná poistka alebo relátko. Neviete poradiť čo je s tým, či tam niečo chýba a či mám vôbec ABS. V techničáku to je napísané že ho mám a čital som ze dávajú seriovo do každej výbavy ABS. Ďakujem za každú radu a pripomienku. :wink:
koukni po brzdovejch trubkach v motorovem prostoru. Jestli ma mit auto ABS, tak tam na 95procent bude nekde viditelna krabicka, do ktere vsechny ty trubky povedou a velkym na ni bude napsany ABS. Pokud tam nic takoveho neni, tak to ABS proste nema a to, ze je neco zapsane v papirech vlastne nic neznamena :wink:

PS: co vlastne mas za auto, abychom se v tom zorientovali? ... no nic, uz se divam ... tak nic, ignoruj tento prispevek, prave jsem prisel z baru :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“