Minimální šířka brzdových kotoučů, bubnů, destiček a paken

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Minimální šířka brzdových kotoučů, bubnů, destiček a paken

Příspěvek od Franta44 »

Nevíte někdo jaká má být minimální tloušťka předních brzdových kotoučů na Béčku? :cry: Dneska jsem byl na STK a nějak špatně brzdil předek.Tak jsem to doma rozdělal a desky ojeté.Měřil jsem kotouče a mají tl. 22mm. Jinak jsem prošel bez problémů, byly ještě vymlácené gumy na zadním stabilizátoru. :cry: Jinak STK fpoho. :lol: :lol: :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

kotouče,pokud jsou bez vnitřního chlazení,tak bych měnil tak při 5-7 mm, pokud mají vnitřní chlazení,tak vydrží víc,tam bych řekl když má každý kotouč tak 3-4 mm, pokud máš 22 mm, to mi připadá až neuvěřitelná šířka??? To jsou pak nový,jaks je měřil?
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

22 mm to jsou teda předpokládám s vnitřním chlazením a měřils je i s tou vzduchovou mezerou,že???
změř si sílu každého kotouče zvlášť, resp. každé poloviny, o těchto mírách (rozměrech) jsem psal viz výš :wink:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

nevím nevím, jednoduché kotouče by mám dojem neměly padnout pod 11 mm, ale jestli se nepletu je pro každej typ napsaná na krabici minimální tloušťka, tak kdo má ještě někde od nich krabici?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

vojtech.kloud píše:22 mm to jsou teda předpokládám s vnitřním chlazením a měřils je i s tou vzduchovou mezerou,že???
změř si sílu každého kotouče zvlášť, resp. každé poloviny, o těchto mírách (rozměrech) jsem psal viz výš :wink:
..jsou s chlazením a šířka je komplet celé i s tou mezerou.Někde jsem našel, že nové jsou 26mm a měnit se mají pokud jsou tenší než 24mm. Měřeno celkem. Tak nevím,ale asi to vyměním protože to málo brzdí.Hlavně jak jedu delší dobu z kopce tak se to asi víc hřeje a pak to nebrzdí.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Lukáš

Příspěvek od Lukáš »

Přední kotouče - standard 26 mm - minimum 24,5mm
Zadní kotouče - standard 18 mm - minimum 16,5mm
Bubny (průměr) - standard 210mm - maximum 211,5mm
Údaje z autodat.
honzík
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 613
Registrován: 27 čer 2006 06:52

re

Příspěvek od honzík »

me to taky blbe brzdilo a stacilo rozdelat cepy - vzit super vazelinu-mazalinu a bylo to ok
odstranil jsem tim i neprijemne piskani
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

s menší tloušťkou jde o to, že se více zahřívají,může dojít ke kroucení a tím hážou, též mohou prasknout díky vyšší teplotě a narážením do destiček při mírném vyosení jak se teplem kroutí. Sice to ještě není vysl. extrém ale jsi za hranicí bezpečné tloušťky.Není-li to auto nenáviděné bohaté tchýně-vyměň je. :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

farmář píše:s menší tloušťkou jde o to, že se více zahřívají,může dojít ke kroucení a tím hážou, též mohou prasknout díky vyšší teplotě a narážením do destiček při mírném vyosení jak se teplem kroutí. Sice to ještě není vysl. extrém ale jsi za hranicí bezpečné tloušťky.Není-li to auto nenáviděné bohaté tchýně-vyměň je. :wink:
....auto je moje, tchýni zatím nemám :lol: tak půjdu do výměny kotoučů a destiček/ty už jsou taky ojeté až na čidlo/ :cry:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Brzdy u Frontery A

Příspěvek od Slaava »

Lukáš píše:Přední kotouče - standard 26 mm - minimum 24,5mm
Zadní kotouče - standard 18 mm - minimum 16,5mm
Bubny (průměr) - standard 210mm - maximum 211,5mm
Údaje z autodat.
Doplním jenom údaje pro Fronteru A (uvedeny jsou minimální hodnoty, při nižších hodnotách je třeba kotouče vyměnit):

Přední brzdy:
- modely s vinutými pružinami na zadní nápravě: 24,6 mm
- modely s listovými pružinami na zadní nápravě: 20,6 mm

Zadní kotoučové brzdy:
- hlavní brzda: 16,6 mm
- maximální průměr pomocného bubnu ruční brzdy: 211,4 mm

Zadní bubnové brzdy:
- maximální vnitřní průměr bubnu: 255,5 mm (nový má mít 254 mm)

Minimální tloušťka bzdového obložení na destičkách/paknách je u všech typů brzd 1,0 mm.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Minimální šířka brzdových kotoučů, bubnů, destiček a paken

Příspěvek od Janeš Petr »

tak jsem si nechal na zkoušku obložit u nás zadní pakny.... jsem spokojenej,opískované,nalepené a stříklé černou matovkou - 340,- kč za komplet 4 kousky
Uživatelský avatar
pato
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 780
Registrován: 07 led 2007 11:21
Bydliště: Trnava,SR,Frontera A,2,2i16V,r.v.1997

Re: Minimální šířka brzdových kotoučů, bubnů, destiček a paken

Příspěvek od pato »

Len pre info predné kotuče+doštičky od Bosch 5500Sk.Paťo-Divoch
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Minimální šířka brzdových kotoučů, bubnů, destiček a paken

Příspěvek od stavitel1 »

vcera som to meral a predne su 22,5mm :oops: tak kde sa daju zohnat v dobrej cene kotuce a platnicky aj zadne aj predne lebo ked som to zrataval tak cca spolu 13000sk(431,52eur) a to je slusna palka :roll: a aku znacku mam kupit :?:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Minimální šířka brzdových kotoučů, bubnů, destiček a paken

Příspěvek od Franta44 »

stavitel1 píše:vcera som to meral a predne su 22,5mm :oops: tak kde sa daju zohnat v dobrej cene kotuce a platnicky aj zadne aj predne lebo ked som to zrataval tak cca spolu 13000sk(431,52eur) a to je slusna palka :roll: a aku znacku mam kupit :?:
Já jsem kupoval v Auto kelly, http://www.autokelly.cz kotouče i destičky, cena myslím okolo 5000 Kč. Na výměnu asi nejvyšší čas.Já to měnil tak měly 22mm.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“