Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

lolin píše:Takže normální měřák na pneu bude v pohodě, že?No a nevíte náhodou jaký tam je závit, abych si tu redukci mohl nechat udělat u kámoše soustružníka bez sundávání toho čidla?Když sundám čidlo, tak mi ven pochčije olej?Nebo tam je nějaká západka?Díky, Honza.
Ven vyteče jenom trochu oleje. Do deklu rozvodovýho řetězu je natočenej takovej adaptér a do něj čidlo tlaku. To moje má zavit M14x1,5. Mám 2,3TD, nevím, co máš ty - můžeš to mít jinak. Já jsem si tu redukci udělal ze šroubu, do kterýho jsem vyřezal ten menší závit pro manmetr (ten má M8x1). Na měřáky kdyžtak koukni třeba na http://www.mbcalibr.cz/prodej/meridla-tlaku-48fb/ - mám s nima dobrý zkušenosti.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
JosefP
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2007 21:56
Bydliště: Velké Pavlovice, Frontera 2,0i Sport 94

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od JosefP »

Kolegové Frontéráci, před 14dny jsem koupil Fronteru 2,0i Sport r.v.1994, když zapnu klíček tak se rozsvítí kontrolka mazání a měřák tlaku vyskočí na max. Po nastartování kontrolka mazání zhasne, ale měřák se ani nehne a je pořád na maximum. Jsem začátečník tak se mému dotazu nedivte pokud je to nějaká banalita. Dík
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

JosefP píše:Kolegové Frontéráci, před 14dny jsem koupil Fronteru 2,0i Sport r.v.1994, když zapnu klíček tak se rozsvítí kontrolka mazání a měřák tlaku vyskočí na max. Po nastartování kontrolka mazání zhasne, ale měřák se ani nehne a je pořád na maximum. Jsem začátečník tak se mému dotazu nedivte pokud je to nějaká banalita. Dík
Čuss Pepo, přečti si tohle téma celý - jsou tu odpovědi na tvoje otázky, popsaná chyba, která to způsobuje, návod na odstranění, popis jako to změřit, prostě všechno. Budeš si to muset ale přečíst, jinak to asi nepude. Večer ještě zkusím mimosmyslové vnuknutí nebo ti zkusím rovnou na dálku auto opravit. Pokud to ale neklapne, tak se předem omlouvám. Budeš muset číst. :wink: Nejspíš máš v piči drátek.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
JosefP
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2007 21:56
Bydliště: Velké Pavlovice, Frontera 2,0i Sport 94

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od JosefP »

Zdar Slaavo, můžeš naznačit, kde to čidlo je? Motor C20NE
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

JosefP píše:Zdar Slaavo, můžeš naznačit, kde to čidlo je? Motor C20NE
Já mám 2,3TD, kde je to na deklu rozvodovýho řetězu, kudy tede taky část olejovýho okruhu. Jenže ty máš tan dekl rozvodovýho řemenu jednodušší - podle mě je u dvoulitru to čidlo na bloku, na levý části. Viděl jsem ten motor jenom z rychlíku, takže bude spíš lepší, když ti poradí nějakej kolega dvoulitrář. Měl by to bejt takovej hříbek s pozinkovým vrškem, ke kterýmu vedou dva drátky. Ty se většinou uklepou přímo u toho čidla a jekmile není kontakt, tak rafika tlaku vystřelí nahoru a ani se nehne dokavaď neodpojíš elektirku. Prostě to, co popisuješ.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od lolin »

Čidlo na 2,0i je přímo pod altíkem a za olejovým filtrem, když se na motor dívám od masky..Je to takový malý váleček o průměru cca 3 cm a o délce cca 4 cm a jsou do něj zastrčené dva drátky směrem ke kabině. Nejde to nenajít :wink: Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
JosefP
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2007 21:56
Bydliště: Velké Pavlovice, Frontera 2,0i Sport 94

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od JosefP »

Pánové dííík opraveno, jen nevím jak to má ukazovat?. Při studeném motoru ukazuje tak něco přes půlku
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od lolin »

JosefP píše:Pánové dííík opraveno, jen nevím jak to má ukazovat?. Při studeném motoru ukazuje tak něco přes půlku
Tak to bude v cajku, taky mi to tak ukazovalo, než si čidlo začalo vymýšlet...
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

Moje čidlo z 2,3TD po repasi kabeláže:
cidlo.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od kout.jk »

Slaava píše:Čuss Pepo, přečti si tohle téma celý - jsou tu odpovědi na tvoje otázky, popsaná chyba, která to způsobuje, návod na odstranění, popis jako to změřit, prostě všechno. Budeš si to muset ale přečíst, jinak to asi nepude. Večer ještě zkusím mimosmyslové vnuknutí nebo ti zkusím rovnou na dálku auto opravit. Pokud to ale neklapne, tak se předem omlouvám. Budeš muset číst. :wink: Nejspíš máš v piči drátek.
Tak tady jsem se od srdce zasmál :grin: :grin: :grin:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Janeš Petr »

ta moje potvora musí ozkoušet všechny závady v tomhle fóru popsané. byli jsme vypláchnout odpoledne sůl zpod auta po zimě v pískárně a výsledek- rafika jde až za roh :cry:
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od kout.jk »

Janeš Petr píše:ta moje potvora musí ozkoušet všechny závady v tomhle fóru popsané. byli jsme vypláchnout odpoledne sůl zpod auta po zimě v pískárně a výsledek- rafika jde až za roh :cry:
No dokud popsané v tomto foru, tak můžeš být aspoň v klidu, že to nepotkalo jenom tebe :grin: :grin: :grin:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:ta moje potvora musí ozkoušet všechny závady v tomhle fóru popsané. byli jsme vypláchnout odpoledne sůl zpod auta po zimě v pískárně a výsledek- rafika jde až za roh :cry:
Tahle závada je klasika. U 2,3TD k ní dojde u všech aut, vyskytovala se prej i v záruce. Jedná se o konstrukční chybu, Opelservis na ni dostal z Anglie postup na její odstranění. Je to ale banalitka.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Janeš Petr »

ta banalitka jsou 2 deci vody v tom snímači. napsal jsem to tu někam zvlášť,kdyby se v tom chtěl ještě někdo hrabat jako já. chce to tak dvě hodinky hodinařiny kus hadičky ale za těch 1800,- to snad i stojí.
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od tank »

Ahoj,
pokud hledáte redukci pro montáž manometru na kontrolu tlaku oleje, můžete zkusit i tohle http://www.vareni-topeni.cz/eshop/109/2 ... 14x1-5-mm-
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“