Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

jo kurna to neni blbej napad dat tam mechanickej manometr jen ho nekde nacpat do interieru :-)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Moneymeter

Příspěvek od Slaava »

patas píše:jo kurna to neni blbej napad dat tam mechanickej manometr jen ho nekde nacpat do interieru :-)
No nechci vidět tu hadici k němu, nehledě na to, že takováhle slepá odbočka by se dost zavzdušňovala (ale tlak by to mělo ukazovat i tak správnej) :roll:

O mechanickým manometru sem původně taky uvažoval, jenže sem se nakonec krapet lek toho, že bych ho v terénu oddělal nebo by se rozletěl po čase sám a vychcal by mi ven olej. Vono vyhození čidla a nasazení manometru je práce na pět minut, takže pokud palubní el. manometr začene hlásit píčoviny, tak to není zas tak složitá operace.
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

jo prace na par minut.To bych ti moh povidat nez kluci z te me 2,5TDS dostali ven cidlo tak se z toho malem podelali.Nemam tam absolutne misto cidlo je umistene nad nosnikem takze pozohejbat klic do S a sundat olejovej filtr aby se k tomu vubec dostali :evil: trvalo jim to skoro hodku a pul zpetna montaz uz byla hracka
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Aha

Příspěvek od Slaava »

patas píše:jo prace na par minut.To bych ti moh povidat nez kluci z te me 2,5TDS dostali ven cidlo tak se z toho malem podelali.Nemam tam absolutne misto cidlo je umistene nad nosnikem takze pozohejbat klic do S a sundat olejovej filtr aby se k tomu vubec dostali :evil: trvalo jim to skoro hodku a pul zpetna montaz uz byla hracka
Aha - u 2,3TD stačí zalehnout pod motor, vyšroubovat a zase našroubovat.
Zdeněk

manometr

Příspěvek od Zdeněk »

Původně sem chtěl dát manometr taky dovnitř,ale nakonec sem ho vytáhnul vedle nádržky od serva.Manometr je s glycerínovou náplní a hadice je do 30Mpa,její průměr je cca 16mm,což jde.Mám ji dostatečně dlouhou,takže jednoho krásnýho dne ji do interiéru vyvedu.
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Igino »

Nazdar hoši, ja mám 2.3TD a keď naštartujem v zime vyletí mi ručička tak na 3/4 pri volnobehu. Po pridaní ide do plna. Keď sa motor ohreje zníži sa na volnobehu na 1/4 a pri 2000-2500 otáčkach okolo 1/2. Keď je leto a auto preženem do poriadneho kopca a potom na kopci vyradím ručička padne uplne dole a poblikáva kontrolka mazania, ale tu už je teplota vody pri červenom poli a motor je fakt vyhriaty. Ak pri takejto teplote zaradím a pridám tak na 2000-2500 ot tak sa ručička tlaku zdvihne max na 1/4. Myslíte že je to v pohode ?
Mohol by tu niekto napísať hodnoty tlakov pri dobrom čidle na palubnom tlakomery :
1/4 : ???
1/2 : ???
3/4 : ???
Plná výchilka : viac ako ???

Dík

PS : Nemôže to byť spôsobené typom oleja ? (velké rozdiely vo viskozite vzhladom k teplote ?
Mám Valvoline MaxLife 10W-40 polosyntetika
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Drátek v prdeli

Příspěvek od Slaava »

Igino píše:Nazdar hoši, ja mám 2.3TD a keď naštartujem v zime vyletí mi ručička tak na 3/4 pri volnobehu. Po pridaní ide do plna. Keď sa motor ohreje zníži sa na volnobehu na 1/4 a pri 2000-2500 otáčkach okolo 1/2. Keď je leto a auto preženem do poriadneho kopca a potom na kopci vyradím ručička padne uplne dole a poblikáva kontrolka mazania, ale tu už je teplota vody pri červenom poli a motor je fakt vyhriaty. Ak pri takejto teplote zaradím a pridám tak na 2000-2500 ot tak sa ručička tlaku zdvihne max na 1/4. Myslíte že je to v pohode ?
Mohol by tu niekto napísať hodnoty tlakov pri dobrom čidle na palubnom tlakomery :
1/4 : ???
1/2 : ???
3/4 : ???
Plná výchilka : viac ako ???

Dík

PS : Nemôže to byť spôsobené typom oleja ? (velké rozdiely vo viskozite vzhladom k teplote ?
Mám Valvoline MaxLife 10W-40 polosyntetika
Máš v prdeli drátek a možná i snímač tlaku. Klasika. Tlak musíš měřit normálním tlakoměrem tak, že vytočíš čidlo a místo něj tam dáš měřák a měříš. V uživatelským manuálu píšou, že škála na ciferníku je od 0 do 5 bar (0 až 500 kPa). Ale na ni se spolehnout nemůžeš, životnost čidla bejvá tak max. 100.000 km, pak ukazuje hovadiny. Tlak musíš měřit přesným měřákem. U zahřátýho motoru nesmí při volnoběhu jít pod 1,8 bar (180 kPa). Vše je popsáno v předcházejících příspěvcích.
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od lolin »

Tak sleduju, že budu mít asi podobný problém s čidlem, ještě před 3 měsíci to ukazovalo docela důvšryhodné hodnoty v horní polovině stupnice a teď z ničeho nic to nechce jít ani přes polovinnu, jen tak při 3000-3500 otáčkách se to přehoupne přes půl...Měnili jste to čidlo za tak sviňsky drahé z Opelu?Nebo tam pasuje nějaké jiné?Díky, Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Nimrod »

No občas to čidlo lze zachránit. Stačí jej vymontovat vzít čistič na brzdy s úzkou hadičkou. Tuto nasadit na tu úzkou dírku na čidle a prostříknout. Vyplavá to spoustu bordelu a čidlo ve většiněpřípadu zase jede tak jak má.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

Nimrod píše:No občas to čidlo lze zachránit. Stačí jej vymontovat vzít čistič na brzdy s úzkou hadičkou. Tuto nasadit na tu úzkou dírku na čidle a prostříknout. Vyplavá to spoustu bordelu a čidlo ve většiněpřípadu zase jede tak jak má.
Já jsme to zkoušel (čidlo jsem potom přivázal za špagát a odstřeďování jsem z něj mámil ten bordel vevnitř) ale nepomohlo to. Dá se sehnat replika asi tak za 1.500,- Kč. Mě ji tady v ČB nabízeli za 1.820,- Kč.
lolin píše:Tak sleduju, že budu mít asi podobný problém s čidlem, ještě před 3 měsíci to ukazovalo docela důvšryhodné hodnoty v horní polovině stupnice a teď z ničeho nic to nechce jít ani přes polovinnu, jen tak při 3000-3500 otáčkách se to přehoupne přes půl...Měnili jste to čidlo za tak sviňsky drahé z Opelu?Nebo tam pasuje nějaké jiné?Díky, Honza.
Hlavně si změř skutečnej tlak manometrem ať víš, na čem ve skutečnosti seš a zda není problém na čerpadle nebo někde v kanálech.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od lolin »

No, mi to dělá ještě zajímavější věci, jednak, že ty nižší hodnoty mi žačaly ukazovat z ničeho nic, ale pak když auto jede chvilku na volnoběh (stačí půl minuty) a pak šlápnu po plynu, tak ručička jakoby chtěla vyletět normálně nahoru, ale nad polovinou se jakoby zasekne a když to zkouším hned znovu, tak už jen tak líně dojde k polovině a víc nic...Tak si myslím, že to v tlaku nebude, ale v čidle nebo někde jinde v elektrice, Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

lolin píše:No, mi to dělá ještě zajímavější věci, jednak, že ty nižší hodnoty mi žačaly ukazovat z ničeho nic, ale pak když auto jede chvilku na volnoběh (stačí půl minuty) a pak šlápnu po plynu, tak ručička jakoby chtěla vyletět normálně nahoru, ale nad polovinou se jakoby zasekne a když to zkouším hned znovu, tak už jen tak líně dojde k polovině a víc nic...Tak si myslím, že to v tlaku nebude, ale v čidle nebo někde jinde v elektrice, Honza.
Platí pro tebe to samý, co jsem psal Iginovi: Máš v prdeli drátek a možná i snímač tlaku. Klasika. Tlak musíš měřit normálním tlakoměrem tak, že vytočíš čidlo a místo něj tam dáš měřák a měříš. V uživatelským manuálu píšou, že škála na ciferníku je od 0 do 5 bar (0 až 500 kPa). Ale na ni se spolehnout nemůžeš, životnost čidla bejvá tak max. 100.000 km, pak ukazuje hovadiny. Tlak musíš měřit přesným měřákem. U zahřátýho motoru nesmí při volnoběhu jít pod 1,8 bar (180 kPa). Vše je popsáno v předcházejících příspěvcích.

Začal bych tim drátkem, to je akce na pět minut vč. jednoho rychlýho cigáta. A jak jsem psal, měřil sis už ten tlak manometrem?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od lolin »

S tím manometrem jsem to ještě nežkoušel, protože nejdřív budu musel nějaký sehnat...Jsou na to nějaké spec. požadavky, nebo jen stačí aby vydržel takový tlak a pasoval na ten závit??Dík, Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od Slaava »

lolin píše:S tím manometrem jsem to ještě nežkoušel, protože nejdřív budu musel nějaký sehnat...Jsou na to nějaké spec. požadavky, nebo jen stačí aby vydržel takový tlak a pasoval na ten závit??Dík, Honza.
Závit asi netrefíš a bude to chtít redukci ale jinak stačí cokoliv. Já jsem použil manomentr z nožní hustilky pneumatik za 150,- Kč.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak oleje, minimální a maximální hodnoty

Příspěvek od lolin »

Takže normální měřák na pneu bude v pohodě, že?No a nevíte náhodou jaký tam je závit, abych si tu redukci mohl nechat udělat u kámoše soustružníka bez sundávání toho čidla?Když sundám čidlo, tak mi ven pochčije olej?Nebo tam je nějaká západka?Díky, Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“