Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od Slaava »

pjetro píše:...bude tam nějaká bota ve vnitřku, tak že zatím jen dolévat olej...
Co tím přesně ten technik myslel nevíš?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
pjetro
Začínající diskutér
Příspěvky: 289
Registrován: 17 čer 2009 07:58
Bydliště: Jarcová (u Valmezu)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od pjetro »

Myslí si, že to žere olej (což se za tohoto stavu dost blbě poznává:) a když jsem mu popsal závadu, která se projevila 1. majiteli (motor šel někdy jen na 3 válce),
tak říkal, že by se mohl dostávat olej kolem válce nahoru a někdy tam toho chvístne moc...
Když nad tím přemýšlím, tak to asi tak nějak bude, protože když stojím, tak je na zemi pár kapek, ale motor spotřebovává poctivý 1l/1000km (spíš víc).
A emise taky nebyly nic moc... Takže výměna těsnění na vaně by bylo zbytečné dovednostní cvičení... :roll:

V této souvislosti mě napadá: případný nový motor musí být stejný typ (X22XE) nebo bude pasovat jakákoli oplácká 2.2?
třeba...
http://auto.bazos.cz/inzerat/13273467/M ... benzin.php :idea:
EX Frontera A, 2.2i 16V, r.v. 1996
Mitsubishi Outlander 2003
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od Slaava »

Pár kapek na zemi neznamená, že je motor utěsněnej - zbytek necháváš na cestách. Zajeď si s tím nejdřív na kompresní a tlakovou zkoušku než začneš měnit motor nebo shánět pístní kroužky.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
pjetro
Začínající diskutér
Příspěvky: 289
Registrován: 17 čer 2009 07:58
Bydliště: Jarcová (u Valmezu)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od pjetro »

[qu
Tlaky jsou měřené a prý v poho...
EX Frontera A, 2.2i 16V, r.v. 1996
Mitsubishi Outlander 2003
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od Janeš Petr »

tlaky bývaj u motorů s ometenejma stíracíma kroužkama kolikrát lepší, než u motoru nového. to bys musel nechat auto pár dní stát a měřit až pak . poškozený stírací kroužek pustí olej ke kroužkum těsnícím a perfektně je dotěsní, takže to funguje stejně, jako když měříš kompresiometrem, jestli ti tlak utíká přes ventily, nebo přes kroužky. prostě stříkneš do válce trochu oleje. pokud tlak stoupne, znamená to, že olej dotěsnil kroužky, pokud nestoupne, jsou podpálené ( ohnuté ) ventily.
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od robert.kvita »

pjetro píše: nebo bude pasovat jakákoli oplácká 2.2?
Tož to bych si tam dal šestiválec Bmw ze starého auta a jezdíl zas na friťák :lol: :lol: :lol: :lol:
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Uživatelský avatar
pjetro
Začínající diskutér
Příspěvky: 289
Registrován: 17 čer 2009 07:58
Bydliště: Jarcová (u Valmezu)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od pjetro »

... eště ho máš? :idea:
EX Frontera A, 2.2i 16V, r.v. 1996
Mitsubishi Outlander 2003
motorrař
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2010 01:57

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od motorrař »

No tak jak tu čtu tak mě asi bude brzo někdo následovat v rozebírání. Já už mám GO kompletní. Vana se fakt vyndá jen po spuštění difu a spotřebu oleje u X22XE jsem měl přesně stejnou litr na tisíc km a zhoršovalo se to a dělaj to 2 věci. Gufera na ventilech na 100% je máš popraskané a tudy ti jde tak 80% oleje a zbytek jde kroužkama. změř si tlaky pokud budou stejné +- stejné hledej problém nahoře a nebo se ti začíná odporoučet těsnění pod hlavou.
Uživatelský avatar
pjetro
Začínající diskutér
Příspěvky: 289
Registrován: 17 čer 2009 07:58
Bydliště: Jarcová (u Valmezu)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od pjetro »

Obávám se, že to tak nějak dopadne :( Zatím to ale drží, tak uvidíme... 8)
Otázka je, co by stála generálka a co nový motor... :idea:
EX Frontera A, 2.2i 16V, r.v. 1996
Mitsubishi Outlander 2003
motorrař
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2010 01:57

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od motorrař »

Po drihé bych to už určitě nedělal to si můžeš bejt jistej poprvé a na posled :twisted: !!!!!!!!! Lepší sehnat motor a výjde to i levnějc si ho nechat poslat z anglie bohužel to jsem zjistil pozdě :(
Anthraxx9
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 14 lis 2011 07:53

Tesnenie olejovej vane

Příspěvek od Anthraxx9 »

Zdravím. Mám Fronteru A r.v. 96 ( ten prechodový model) po GO mi tečie olej z olejovej vane. Doslova kvápe. Je tam nové tesnenie. Dnes som pozeral že vyrábajú dva typy "do čísla podvozku xxxxx" "od čísla podvozku xxxxxx" nieje to jedno? lebo neviem ake som tam dal. Môže to byť spôsobené tým? Šróby som podoťahoval a stále kvápe.. Dik za Rady
Opel Frontera 2.2i 16V r.v 96
Uživatelský avatar
lolin
Začínající diskutér
Příspěvky: 159
Registrován: 15 srp 2007 20:43
Bydliště: Háj ve Slezsku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesnenie olejovej vane

Příspěvek od lolin »

Ahoj, za předpokladu, že máš 2,0i, ti poradím.. Taky jsem nedávno měnil těsnění (resp. celý motor, tak pro sichr i nové těsnění) a kupoval jsem ho tady: http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... CdpDzplw== Jediný rozdíl jsem zpozoroval v "množství dírek" na šroubky. Podle toho starého jsem koupil to s méně dírkama, pasovalo bez problémů a neukápla ani kapka.. Dal jsi to těsnění stejně zpátky? Resp. strčil jsi dovnitř těsnění zpátky ten plech? Nevím, jak to správně napsat..

Honza.
Opel Frontera Sport, 2,0i, r.v. 1994, typ A
Anthraxx9
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 14 lis 2011 07:53

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od Anthraxx9 »

Tak vaňa pretesnena novym tesnenim, gufera na kluke obidve nove. Predok zadok, a olej stále tečie... odkial neviem... že by olejove čerpadlo? tesnenie?
Opel Frontera 2.2i 16V r.v 96
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od vlado007 »

Umyt poriadne motor, a musi to byt vidiet skade to tece. 2.2i ma cerpadlo v prsach z predu motora ak sa nemylim takze stade to moze tiect jedine z tesnenia medzi tymi prsami a blokom motora. je tam olejovy kanal.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
pjetro
Začínající diskutér
Příspěvky: 289
Registrován: 17 čer 2009 07:58
Bydliště: Jarcová (u Valmezu)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění vany motoru 2.2i

Příspěvek od pjetro »

motorrař píše:Po drihé bych to už určitě nedělal to si můžeš bejt jistej poprvé a na posled :twisted: !!!!!!!!! Lepší sehnat motor a výjde to i levnějc si ho nechat poslat z anglie bohužel to jsem zjistil pozdě :(
Z Anglie... to je velká země. Nějaká rada jak na to? :idea:
Ď.
EX Frontera A, 2.2i 16V, r.v. 1996
Mitsubishi Outlander 2003
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“