Kde koupit topení do 2,3TD

Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Kde koupit topení do 2,3TD

Příspěvek od Slaava »

Slaava píše:No Frontera A i B by měli mít stejný topení, takže pak by to mělo bejt stejný i v tom Montérovi... teda kdyby bylo.
Tak tohle jsem napsal kravinu, ani nevím, jak jsem na to přišel. Nicméně topení jsem sehnal nový za cca litr z Polska. Počtem žeber mi připadá bejt hodně podobný originálu, tak uvidíme jestli to bude topit líp. To moje starý má teplý hadice i příruby ale když do něj fouká studenej vzduch, tak z něj studenej vzduch taky leze.
DSCN0500.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Kde koupit topení do 2,3TD

Příspěvek od vlado007 »

A tu klapku v kureni nemas nahodou zlomenu ked ti to fuka studeny vzduch :?: Ja som daval nove pred 2 tyzdnami na moju a okrem toho ze trochu tieklo tak zanesene vobec nebolo.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Kde koupit topení do 2,3TD

Příspěvek od Slaava »

Klapky jsem zkoušel už před lety a byly dobrý a i doklapávaly. Když se motor ohřeje (což sice v zimě normálně nedělá ale když třeba někde stojím v koloně tak se na těch 95°C na chvíli dostane), tak jsou vařící obě hadice k topení ale vzduch z topení je jenom tak trochu "odraženej".
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Kde koupit topení do 2,3TD

Příspěvek od Janeš Petr »

uvidíš, až to vykucháš, jestli není rozpadlej ten molitan, co dotěsňuje radiátor ke stěnám, nebo ten, co do něj dosedaj klapky. ta klapka má stále stejnej krok ale tím, že se molitan vymačká, chybí ti skoro půl centimetru táhla na to, abys ji dovřel. já to musel přesadit dole o zub, aby to topililo, bohužel, v létě to pak maličko přitápí. ten vlastní radiátor si myslím ucpánej nebude, tomu taky moc nevěřím ale jestli už to někdo měnil a napletl tam hliníkovej s plastem ( netuším, jestli ale vůbec pro fronteru něco takového existuje ), může protejkat přes komoru. až ho vyndáš, zalej ho do 3/4 vodou , dej ho trubkama nahoru a do jedné foukni. jestli ti pujde z druhé vzduch, aniž by to tlačilo ven tu vodu, je propojená komora . už jsem to jednou viděl
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“