někde jemně teče olej

Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: někde jemně teče olej

Příspěvek od Slaava »

No na klice máš těsnění dvě. Vepředu pod řemenicí a vzadu před spojkou. Jestli ti to chčije vepředu (což odpovídá tomu, co píšeš), tak to uvidíš snadno. Jestli vzadu, tak to uvidíš hůř ale měl by bejt vidět průsak oleje mezi motorem a převodovkou. K tomu přednímu se přes vrtuli podle mě nedostaneš a nejspíš ti tam budou vadit i chladiče ale netuším jak to vypadá v Omeze. Budeš muset povolit kurevsky utaženej šroub na řemenici a tuto sundat - pak už uvidíš gufero. No a pokud chčije zadní gufero, tak budeš muset sundavat... hádej co. :|

Zkontroluj si taky jestli nemáš nějak ucpaný odvětrání skříně motoru a jestli se ti olej ven nevalí pod tlakem.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
mirec28tdi
Příspěvky: 1
Registrován: 30 bře 2010 16:45
Bydliště: Sobotište sk

Re: někde jemně teče olej

Příspěvek od mirec28tdi »

nazdar mam 2.8tdi a nekde mi chcije ojel nekde nad olejovim filtrom nevedeli by ste mi poradit asi odkial to moze byt??
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: někde jemně teče olej

Příspěvek od Janeš Petr »

:shock: no přece z motoru
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“