Jak vylepšit spotřebu

Honza

Jak vylepšit spotřebu

Příspěvek od Honza »

Tak jsem vám tak hledal před časem na netu cosi, to jsem sice nenašel, ale našel jsem velmi zajímavou věc. Po konzultaci jsem se jí jal vyzkoušet a po ujetí cca 3tis. km a zjištění, že na tom něco se rád podělím . O co se jedná? Jde o to že do paliva se v přesném poměru přidá obyč. technický aceton a on potvora ho tak vylepší že auto je živější a líp se spaluje = lepší spotřeba. U diselu až 25% u benzínu až 35%. Má zkušenost Původní průměr 13,2L/ na sto s acetonem 11,1L na sto. Jedná se o Jeep Cherokee 2,5 TD. Graf ukazuje jak se mění ůčinost v závislosti na množství a je zde vidět, je nutný přesně dopočítat dávku k natankovanému množství jinak to strácí efekt. Pozor jsem zjistil že velkej problém je u lidí co je ml, cl ,dcl. Tak panák je 2cl -slovy- dva centylitry.

Obrázek

Ještě přidám odkaz, aby že já nic.
http://peswiki.com/index.php/Directory: ... l_Additive

[/b]
Honza

Příspěvek od Honza »

To píšu na etapy.

Z grafu je to jasný, ale přesto .... Diesel 1,5 cl na 10L
Benzín 2,3 cl na 10L

Tak v principu Frontera Diesel 80L nádrž na poprvé u pumpy před tankováním 8 x 1,5 = 12 takže nalít 12 cl a dotankovat do plna. Při příštím tankování nalít jen na dotankované množství. Takže třeba budu dotankovávat 60L tak tam chlístnu 9 cl a dotankuju.

Já jako odměrku používám panáka s ryskami a moc by mně zajímalo co si myslí pumpař, když ty panáky místo do sebe házím do auta.
MTZracing
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 27 dub 2005 15:58
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MTZracing »

...a Slovnafťáci nebudou mít co žrát :twisted:
Honza

Příspěvek od Honza »

A víš že mi to vůbec neva, co víc snad mě to i těší. Oni taky furt zdražujou a jejim jedno co budu žrát já. A kdyby to šlo tak to klidně prestávím na vodu a budu si ji jezdit dolejvat před před čerpačku. :lol: :lol: :twisted:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Alternativa

Příspěvek od Slaava »

Řešení je zde: VEGETOL a jako aditivum kapka PETROLEJE A ACETONU. Ať si Irán tu atomovku klidně udělá :twisted:
Honza

Příspěvek od Honza »

Jsem si dovolil se konečně registrovat tak snad budu čitelnější. Jen musím ještě poslat fotky toho mýho Jeepika.. čas čas.

Ale k tematu, už nemusíš nic ani míchat koukni na odkaz http://www.autonavzduch.cz/ Jen jim chybí ten Off-Road.
Nebo už jsi slyšel co uní magnetickej motor? Váha motoru asi 100Kg a výkon 300Kw .... velkej problém je že to nic nežere a co by žralo půl planety, kdyby se to začalo vyrábět masově.

Ale takový malý rebelství, jen pod svojí kapotu to by snad a ani nemusel nikdo vědět že. :? 8)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Kompresor

Příspěvek od Slaava »

Jen jestli ten vzduch na těch několik set atmosfér nehustí na "pumpě" obří naftovej motor... o magnetickým motoru nevím - máš nějakej odkazík???
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba

Příspěvek od Nimrod »

No ateď před vás postvím oříšek. Jak to přimíchávat do LPG? :lol:
Rosta

Re: Spotřeba

Příspěvek od Rosta »

Nimrod píše:No ateď před vás postvím oříšek. Jak to přimíchávat do LPG? :lol:
no do nadrze, ne? :lol:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Pod tlakem

Příspěvek od Slaava »

Jo, pěkně tam ten panák acetonu natlač - aby se dobře odpařil, tak doporučuju následně nádrž zahřívat otevřeným plamenem.
Uživatelský avatar
Martin Dudík
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 28 dub 2005 10:55
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Dudík »

No já nevím, ale aceton a gumový hadičky? A kdo ví co je tam ještě z plastu? Možná že to je tak zředěný, že to nic nedělá, kdo ví? Mě to teda zatím moc nenadchlo.
Důďa
Frontera A 1998, 2,2i 16v.

... hledáš cíl a směr svý ztracený cesty bude to krutej boj, čekaj tě hromy a blesky
Ref: na konci motor přestane vít a duše najde svůj klid...
Honza

Příspěvek od Honza »

Jo to jo napady mě úpně stejný otázky a to já mám oproti frontérám ještě navic plastovou nádrž. Ale to množství je tak malý a nafta ho v zásadě neutralizuje, tak že poleptání čehokoliv z plastu či pryže nehrozí. Ale určitě to nikomu nutit nechci.
Našel jsem to a rozhodl se to vyzkoušet, podle mých výsledků to funguje a posílám to tedy dál a je na každym jestli si to jen přečte nebo i otestuje. Každopádně budu rád jestli to někdo vyzkouší a napíše sem své poznatky.

Jo a k tomu magnetengine tohle už snad i jelo v autě http://www.cycclone.com a tady je víc pokusů a principůhttp://freeenergynews.com/Directory/Mag ... index.html . A ještě se dá najít spoustu jiných způsobů pohonu, které nic nežerou nebo jen hodně málo, případně něco čeho je dost zadarmo. Blbý je to, že na to se to pokusit vyrobit nejsou peníze.
Uživatelský avatar
Martin Dudík
Začínající diskutér
Příspěvky: 139
Registrován: 28 dub 2005 10:55
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Dudík »

Asi máš recht. Já mezitím zjistil, že např. ve Velfobinu se aceton taky nachází. I když je tam vedle etanolu a dalších přísad, takže ve výsledku je ho v palivu rozmícháno ještě míň.
Důďa
Frontera A 1998, 2,2i 16v.

... hledáš cíl a směr svý ztracený cesty bude to krutej boj, čekaj tě hromy a blesky
Ref: na konci motor přestane vít a duše najde svůj klid...
sully

Re: Alternativa

Příspěvek od sully »

Slaava píše:VEGETOL a jako aditivum kapka PETROLEJE A ACETONU:twisted:
zdar Slaavo, mam dotaz ohladne toho vegetolu, aky je tam pomer vegetol : petrolej : aceton, treba niečo vymenit alebo si dat na niečo pozor pri prevadzke na toto palivo? sused ma pajero a leje tam olej tiež(na auto tvrdo kašle, žadne opravy, udržba :!: ) sice to smrdi ako fritak ale jazdit to jazdi, ked som s tym jazdil tak som si všimol že to ma slabšiu sila a akceleraciu oproti nafte, ake maš ty skusenosti? dik
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Alternativa

Příspěvek od Slaava »

sully píše:
Slaava píše:VEGETOL a jako aditivum kapka PETROLEJE A ACETONU :twisted:
zdar Slaavo, mam dotaz ohladne toho vegetolu, aky je tam pomer vegetol : petrolej : aceton, treba niečo vymenit alebo si dat na niečo pozor pri prevadzke na toto palivo? sused ma pajero a leje tam olej tiež(na auto tvrdo kašle, žadne opravy, udržba :!: ) sice to smrdi ako fritak ale jazdit to jazdi, ked som s tym jazdil tak som si všimol že to ma slabšiu sila a akceleraciu oproti nafte, ake maš ty skusenosti? dik
No tenhle mix sem sice nemyslel vážně ale proč ne :twisted: Osobní zkušenosti zatím žádný, od kámíka, kterej to zkouší zatím reference dobrý. Jinak víc najdeš na viewtopic.php?t=261
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“