Průplachový olej, jeho výrobci a účinnost jeho použití

Odpovědět
Marcelo
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2009 14:45

Průplachový olej, jeho výrobci a účinnost jeho použití

Příspěvek od Marcelo »

Zdravim.Chcel by som si preplachnut motor,ale ani netusim aky olej sa na to pouziva a kolko ho tam vlastne treba uliat.Mozte mi niekto poradit?Mam 2.5tds.Dik
Cierna,sport 2.5Tds 97
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od farmář »

jmenuje se to výplachový olej, stáčený nebo v kanystru, dává se ho úplně stejné množství jako normálního oleje, mění se to n teplém motoru, nechá se to na volnoběh!!!!!! běžet těch 5 nebo 10 minut co se tam píše, pak se to dokonale vypustí,vymění filtr dá novej olej a je to. Je to velmi účinné a nejlepší způsob, sám to budu muset na zeleném udělat, umí ti to rozchodit pěkně zasraný motory. Jo s hydroštelma se jen obávám, že majitele čeká jejich čištění , ale on hooodně pojme. Pokud koupíš desítku kanďák a dáš ho 2x po sobě, úplně nejlepší , takhle jsem rozběhal polomrtvou Regtu diesel a tos ji měl pk vidět! A Ducato, Campo......jo má to smysl.
Každopádně čtina něm návod a udělej to tak ne jinak, jo a ve srovnání s tou srajdou do starého oleje na bázi petroleje...to se nedá srovnávat, u té je to spíš jen o pocitu, tohle fakt čistí.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od Janeš Petr »

proplachovací oleje se používaly na vyplachování motorů, které běhaly s neaditivovanejma olejema. proplachovat po AD je holej nesmysl, vyhazování peněz a kurvení motoru :wink:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od farmář »

prohlásil člověk s čistým motorem. Je mi líto, ne každej používal správnej olej, motor netavil a měnil včas, když už se zdálo že maže málo,ne když najel předepsané km. Zažil jsem hooodně zkarbonované motory. Mělo to smysl, velkej. Oleje dekarbonizační přísady obsahují,ale není to samospásné vždy. Z čeho by žil například v Roto Plzeň ten spešl stroj na dekarbonizace motorů?což? :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Marcelo
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2009 14:45

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od Marcelo »

Mohli by ste mi poradit nejaky konkretny?
Cierna,sport 2.5Tds 97
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od farmář »

konkrétní? já měl paramáckej :wink: http://www.autoelza.cz/eshop/oleje_para ... =1&shlsc=4
třeba.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Marcelo
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2009 14:45

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od Marcelo »

Dik za rady tak ja to teda risknem
Cierna,sport 2.5Tds 97
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od Janeš Petr »

jé jasné, že se nemusíme pokaždé ve všem schodnout :lol: je to vyhazování peněz . zkoušel jsem s tím kdysi proplachovat motor v pětadvacítce při přechadu z A na AD a nemělo to žádnej valnej učinek. tvrdej karbon to nevezme vůbec a z takového toho šlemu, co se usazuje např. na ventildeklu a v prostoru kolem vetilů to nevzalo taky nic. to bys tam ten olej musel prát wapkou, a né ho tam nechat jen volně stejkat. nakonec jsem to stejně celé musel vzít perchlorem a benzínem. ani když projdeš návody výrobců, už se s proplachováním motoru nesetkáš. spíš bych viděl tu negativní stránku věci. i když zaleješ filtr olejem,prvních pár vteřin po natočení běží motor na suché , nebo polosuché tření. při normální výměně je to prostě nevyhnutelné ale proč mu běh bez oleje dopřávat ještě kvuli nějakému proplachování ? je to ale o názoru :wink:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od farmář »

¨chceš perchlor? mám ho na skříni několik pixel a je mi k ničemu. :mrgreen:
tohle nesrovnávej s pětadvácou! :lol: :lol: :lol: to prostě nejde. Tohle doopravdy pěkně čistí vnitřní prostory motoru, malé mezery.... maže omezeně proto jen na volnoběh a jen u teplého motoru.....většinou se to dělá tak, že necháš starej filtr od oleje jen vypustíš ten olej, naleješ výplach, necháš klapat, pak to dokonale vypustíš, vyměníš filtr za novej a dáš novej olej. Nevidím tedy o jeden jedinej suchej filtr víc než je normální výměna,parde :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od Janeš Petr »

a stejně je to vyhazování peněz :wink: :lol: vyčistí to všechny málé mezery a z motoru to pak bude všude chcát ven, jak z kropáče :lol:
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od farmář »

nebude víc než předtím :D já myslel na šály kliky a podobně,je to znát. jestli chceš ten perchlor, dej vědět kdy pojedeš kolem.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Marcelo
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2009 14:45

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od Marcelo »

A neviete ci taky olej vyraba aj nejaka znamejsia firma,lebo tento paramo asy nezozeniem
Cierna,sport 2.5Tds 97
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od Janeš Petr »

paramo je českej olej, rafinerie Pardubice a Kolín. myslím, že je nejsnáz sehnatelnej i u vas, v prodejní síti benzina
Marcelo
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2009 14:45

Re: Co je to za olej?

Příspěvek od Marcelo »

Ale vies ja sa nachadzam v UK,a nevyraba nieco take castrol alebo shell ?
Cierna,sport 2.5Tds 97
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Průplachový olej, jeho výrobci a účinnost jeho použití

Příspěvek od Slaava »

No hlavně tam nelej takový ty průplachový aditiva (obligátní petrolej a benzín?), který se pro údajné vyčištění přidávaj do starýho oleje před jeho vylitím. Na rozpuštění karbonu to nestačí a účinek to má jenom takovej, že to ten olej naředí a ta jeho část, která v motoru zůstane pak naředí i ten olej novej. Průplach má podle mě smysl jenom u vylítanejch převodovek a rozvodovek mazanejch smáčením ve vaně, kde se olejová náplň nefiltruje a i po vylití náplně zůstane něco oleje s kovovými sedimenty vevnitř. U mazání tlakovým okruhem s filtrem je to podle mě zbytečnost - to je lepší měnit olej častěji a používat kvalitnější filtry. No a když chceš vyčistit případné šlemy, tak při výměně sundej olejovou jímku (kde možná budeš po zásluze odměněn nálezem různých zajímavých úlomků) a víko hlavy. Znal sem týpka, kterej si chválil jak mu motor vůbec nežere olej, pří výměně místo čtyř litrů navíc potřebuje jenom tři... když pak došlo na demontáž, tak se i vyndala ta mořská houba z olejový vany, která šahala až po kliku.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“