Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od Janeš Petr »

jestli ti po přidání fouká, je dobrá. ta co nesepne se jen opticky zdá, že se docela točí ale foukání neucítíš. u té nefunkční to foukne jen chvilku po natočení studeného auta, než se namixuje olej v ní a tím to končí. za tepla už nefouká
jiři

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od jiři »

tak dik moc,takze necham pridelat ty dve vrtule na klimu,aby mi taky chladili a snad bude klid,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od Janeš Petr »

musíš s tou károu včas řadit. ta vrtule má otáčky v závislosti na otáčkách motoru, takže se to chová jinak, než vrtule na elektriku ( na které si už lidi navykli ) a celkově, motor se bude míň hřát, než když ho dotahuješ podtočenej
jiři

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od jiři »

to je pravda,ja mel plno znacek aut,ale vse bylo na elektiku,takze ted to resim poprve
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od Slaava »

jiři píše:tak dik moc,takze necham pridelat ty dve vrtule na klimu,aby mi taky chladili a snad bude klid,
Pokud ti vrtule reaguje na plyn (otáčky motoru) tak je dobrá. Hodně lidí dojede na to, že vrtule se při běžícím motoru sice točí ale silně prokluzuje a lidem stačí to točení a neřeší to. Ty přídavný vrtule na elektriku sou tutovka - jejich zapojení je jednoduchý. Většinou maj konektory u relátek klimatizace, který bejvaj u hlavní relátkový krabice v motoru u nádobky chladicí kapaliny.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
jiři

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od jiři »

ahoj,tak dnes mi zkouseli zapojit ty dve vrtule na klimu,ale nedopadlo to dobre,pri zapnuti mi zpetne zapinali kompresor,coz nemuze byt,protoze hrozne piska a smrdi,ale teprve dnes jsem cetl tu radu,ze u tech relatek by se to melo udelat,jeste jim to zitra zkusim rict,protoze vubec nevim kde to zapojovali.taky jsem dostal dnes nabidku tady na foru,ze nekdo ma z omegy kompresor,tak jestli to bude stejny,tak ho vymenim
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od Slaava »

jiři píše:ahoj,tak dnes mi zkouseli zapojit ty dve vrtule na klimu,ale nedopadlo to dobre,pri zapnuti mi zpetne zapinali kompresor,coz nemuze byt,protoze hrozne piska a smrdi,ale teprve dnes jsem cetl tu radu,ze u tech relatek by se to melo udelat,jeste jim to zitra zkusim rict,protoze vubec nevim kde to zapojovali.taky jsem dostal dnes nabidku tady na foru,ze nekdo ma z omegy kompresor,tak jestli to bude stejny,tak ho vymenim
No vono tam můžeš mít jinou klimatizaci než já a může bejt zapojená jinak. Aby ti ty dráty nespínali kompresor, tak by to tam chělo nějak upravit - asi diodou.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od farmář »

přééésně, polovodiče a relátka. Nebo tři dráty do kabiny a přepínač, jak ze staré cirkulárky :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
miroslav
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 20 pro 2010 14:09
Bydliště: okr.NITRA fRONTERA 2,2DTI 2000 Limited

Re: Chladící soustava

Příspěvek od miroslav »

Potreboval by som radu. Na svokrovom aute sa prehrieval motor, vypustil som kvapalinu a namiesto vody to bolo blato. 10 preplachou a stále ide špinavá voda.Chcel by som vedieť či existuje niečo na vyčistenie celého chladiaceho systému.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Chladící soustava

Příspěvek od Slaava »

Specifikuj, co je to "bláto". Je v tom olej? Těch deset průplachů znamená, že si desetkrát nalil vodu, nechal to protočit a pak to vylil? To moc platný nebude, musíš tude nechat protýkat tlakovou vodu.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
miroslav
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 20 pro 2010 14:09
Bydliště: okr.NITRA fRONTERA 2,2DTI 2000 Limited

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od miroslav »

Olej tam nieje, ale ostatné ako si napísal. Myslel som že to tak stačí, takže tlakom, dobre bude tlak.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od Slaava »

Jinak jestli existuje nějaká chemie nevím - teda vím, že se prodává ale na tohle stačit nebude a maximálně ti tak začne chcát chladič. Třeba poradí někdo něco ale já sem zastánce tlakový vody z kohoutku.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od vlado007 »

Nazdar. Poradim ti od firmy wurth. Tento fakt dobre funguje. Alebo mozno sa budete smiat, ale nanosi bordelu a vodneho kamena dobre rozpusta aj ocot. Aj to som uz skusal a fakt to funguje. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od majo »

Ocot na vodný kameň funguje. Bežne sa takto čistia rýchlovarné konvice. No neviem, ako sa správa ocot k tesneniam v chladiacej sústave. Možno neutrálne...fakt neviem.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

Příspěvek od Slaava »

Já si sice z chemie na strojárně nepamatuju ani jestli sme ji fakt měli ale podle mě ocet rozpouští vápník vysráženej z povrchový vody vysokou teplotou (typicky voda z Římova v rychlovarný konvici). Vápník by snad při používání destilovaný vody v chlazení bejt neměl. Taky bych se bál octu ve styku s inhibitory chladicích kapalin a ocelovými součástmi motoru... přece jenom je to kyselina, i když sou kyseliny, co fungujou jako odrezovač (CocaCola).

http://www.google.cz/#hl=cs&xhr=t&q=%C4 ... 9ce5be025c
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“