Chladicí okruh netopí a nechladí, jeho průplach při ucpání

jiři

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od jiři »

Taky se mi auto za jizdy docela přehřiva,na volnoběh krasně ručička teploty vyleze do pulky a dost,ale když za sebou tahnu vlek,tak leze az do červeneho a vubec nevim jak funguji ty všechny vrtule,ta u motoru a ty dvě před chladičema,jestli ty by se taky měli zapinat.Budu rad za každou radu dik jirka
Uživatelský avatar
upirek
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 16 bře 2008 12:24
Bydliště: České Budějovice 2.2 16V A dlouhá
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání a průplach chladicího okruhu (nejen u motoru 2,3TD)!

Příspěvek od upirek »

To já tam mám taky přístup pěkně na hovno , to abych měl ruce jak Saxána :lol:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od Slaava »

jiři píše:Taky se mi auto za jizdy docela přehřiva,na volnoběh krasně ručička teploty vyleze do pulky a dost,ale když za sebou tahnu vlek,tak leze az do červeneho a vubec nevim jak funguji ty všechny vrtule,ta u motoru a ty dvě před chladičema,jestli ty by se taky měli zapinat.Budu rad za každou radu dik jirka
Ty přední elektrický vrtule patří ke klimošce, vodní chladič chladí vrtule s viskospojkou. Zkontroluj si její funkci, pak vyměň termostat a hlavně si propláchni chladicí okruh protože u těhle motorů se ucpává - podrobnej popis najdeš v tomhle tématu na první stránce. No a pokud jezdíš se špatných chlazením delší dobu, tak si začni shánět věci na přetěsnění hlavy. Jinak vítám na fóru.

Když nechladí a zároveň netopí zároveň, tak je to na 90% ucpaný. Pročti si ten začátek - ale termostat stojí asi 150,- Kč a výměna je snadná, tak to není nikdy od věci. Viskovrtule se testuje špatně - při teplným chladiči se za jízdy musí náležitě ztužit a dobře točit. Můžeš se jí pokusit na volnoběh opatrně něčím zastavit (bacha ať ji nerozsekáš nebo ať ti nehodí šroubovák do oka) nebo těsně po chcípnutí za ni vzít a zkusit potočit.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od Janeš Petr »

jen k té visko, musí ti při přehřátí foukat vzduch při přidaném plynu stejně, jako fouká po přidání plynu prvních pár vteřin po nastartování studeného auta. ona vydává i poměrně dobře slyšitelný zvuk proudícího vzduchu - takové hučení. poslechni na studeném autě a uslyšíš i ucítíš. s otevřenou kapotou to pěkně funí ( asi tak 10 vteřin, než se promíchá olej ) jináč tě zdravím. rodinka dvatrojkařů se nám pěkně rozrůstá :grin: . od kud jsi ?
jiři

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od jiři »

dik moc,jezdim s tim jen chvili a uplně do červeneho jsem se nedostal,prosim tě,jak zkontroluji tu viskospojku?je fakt,že když je zima,tak to huř topi,tak začnu s tim termostatem

ja dnes nalil do chladiče nějakou směs na kompletni vyžrani a pročištění vodní soustavy,po ujetí asi 50km se to neohřalo už vic jak na pulku a začalo to i topit,zitra to cely vypustím a proplachnu než tam dam fridex a ještě dam raději novy termostat.Jinak jsem z Domažlic a auto mam tak teprve tři měsice,jsem spokojeny,líbí se mi to,jen potřebuji sehnat dveře u řidiče,ty jsou špatny a kompresor na klimu
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od Slaava »

jiři píše:...potřebuji sehnat dveře u řidiče...
Není to ten důvod proč ti je uvnitř auta zima? :lol: :lol: :lol: Porádně to propláchni tlakovou vodou, pak by to už mělo fachat. Novej termostat sem kupoval asi za 130,- Kč.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od farmář »

s tím sajrajtem na čištění opatrně, ať nemáš kropičku!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
jiři

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od jiři »

dveře jsou špatny,ale zatim ne upně :grin: ,tak jsem to dnes vypustil a dal novy termostat,ale je to stejny,myslim,že to bude ta viskospojka,když je motor dost ohřaty,tak ta vrtule se toči podle plynu,když je motor vypnuty,tak s ni točim,at je motor teply nebo studeny
jiři

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od jiři »

kdyby jste nekdo mel tu visko na vrtuli,tak mi dejte prosim vědět,koupim,klidne i předni leve dveře bez rezu a ten nesehnatelnej kompresor na klimu
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od Slaava »

jiři píše:dveře jsou špatny,ale zatim ne upně :grin: ,tak jsem to dnes vypustil a dal novy termostat,ale je to stejny,myslim,že to bude ta viskospojka,když je motor dost ohřaty,tak ta vrtule se toči podle plynu,když je motor vypnuty,tak s ni točim,at je motor teply nebo studeny
Vypustil a propláchnul tlakem nebo jenom vypustil? S tím sajrajtem to byla chyba.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
jiři

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od jiři »

nekolikrat vypustil a nalil novou vodu,nevěděl jsem jak přesně to proplachnout a dnes jsem s tim jezdil,tak mi začala střikat voda z nějakeho ventilu jak je u nadobky na vodu,jestli je to předehřev nebo co,doufam,že nebude praskly,jedine ho pak asi vyndat
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od Slaava »

jiři píše:nekolikrat vypustil a nalil novou vodu,nevěděl jsem jak přesně to proplachnout a dnes jsem s tim jezdil,tak mi začala střikat voda z nějakeho ventilu jak je u nadobky na vodu,jestli je to předehřev nebo co,doufam,že nebude praskly,jedine ho pak asi vyndat
Připrav se na to, že ti začne chcát na víc místech, protože průplachový aditiva tam nemaj co dělat. Jak se dělá průplach je začátku - zmiňoval sem to kvůli tomu aby si nedělal kraviny ale koukám, že to bylo zbytečný - tak to udělej ještě jednou pořádně podle tohodle návodu.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
jiři

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od jiři »

dobře tak jo,tak to jsem tomu asi dal!da se ten ventil nebo předehřev koupit?
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od Slaava »

jiři píše:dobře tak jo,tak to jsem tomu asi dal!da se ten ventil nebo předehřev koupit?
No to co je vedle expanzky je elektrický čerpadlo nucenýho oběhu. Myslíš to?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
jiři

Re: Koupím kompresor klimatizace na Opel Frontera 2.3TD

Příspěvek od jiři »

asi jo,to bude ono,odsud to střika,ze spoda,možna jen nějaka sponka,odkud jsi,rad bych někdy se u nějakeho odbornika stavil,ale v zapadočeskym kraji asi nikdo neni co
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“