Unikání chladicí směsi a provizorní oprava chladiče

Tomass371
Příspěvky: 10
Registrován: 31 říj 2008 19:12

Unikání chladicí směsi a provizorní oprava chladiče

Příspěvek od Tomass371 »

Unika mi nemrznuca kvapalina z nadrzki co moze byt chybne?
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od stavitel1 »

skús pozrež radiator kurenia prejavuje sa to rosením skla alebo hadice pozri
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od Janeš Petr »

Tomass371 píše:Unika mi nemrznuca kvapalina z nadrzki co moze byt chybne?
nevím, natlakuj to to expanzky vzduhem a pozoruj, kde to poteče. nezapomeň se taky mrknout na měrku oleje
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od Slaava »

Taky si zkontroluj, jestli není uzávěr ucpanej a není to přetlakovaný - pak by to mohlo unikat tím nejméně utaženým spojem.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Tomass371
Příspěvky: 10
Registrován: 31 říj 2008 19:12

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od Tomass371 »

ten radiator pozriem a aj hadice ale najzvlastnejsie je na tom ze to unika nepravidelne niekedy ani tyzden nechyba nic a potom chyba aspon 3 deci
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od stavitel1 »

no mne to robil ten radiator a potom ket som bol pod autom tak som si vsimol že pod olejovim filtrom je taky obdllznik do ktoreho idu dve hadice a mislel som ze je to jedna z hadic tak som ju dal von (super na picu pristup ) a oblepil seku kvalitnou paskou no a dnes som prisien na to ze to tece z toho obdllznika (vid foto) takze zajtra idem skusat co chyti na hlinik musim to niecim zalepit lebo dole sa mi to anechce davat vzhladom na ten pristup :roll: no tie fotky dam dodatocne lebo mi nejde ta stranka detali.ru :(
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od stavitel1 »

chcem sa spytat ake mate skusenosti s timi praskami co sa davaju do chladiaceho sistemu na utesnenie malych priesakov ja so kupil a vyzera to zelezni prasok aky je vas nazor na to je to dobre nepokazim tym nieco ? :roll:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od vlado007 »

Neviem aky prasok presne mas, ale ja som to raz dal do jedneho stareho fiatu a pomohlo to. Ale len asi pol roka. Potom odisiel aj simering na vodnej pumne. Bol to niaky vraj hlinikovy prasok rozomlety na prach. Tak neviem ale ja by som si to osobne nedal
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od lasky »

všechny takové píč ny jsou jenom na dojezd usadí se ti to v bloku motoru,chladiči i v topení a pak se toho nezbavíš :idea:
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od Janeš Petr »

lasky píše:všechny takové píč ny jsou jenom na dojezd usadí se ti to v bloku motoru,chladiči i v topení a pak se toho nezbavíš :idea:
mám stejnej názor, zacpe to všechno, kde se ten logr, nebo piliny, usadí . ale jsou na trhu i tekuté, bez těch hrubejch částic a ty tu díru zalakujou. použil jsem to dvakrát. jednou to pomohlo během deseti minut a drží to už třetí rok ( radiátor avie ). po druhé jsem to zkoušel na radiátor frontery a teklo to furt, až do chvíle, než jsem to vymontoval a odvez do opravy. tam to natlakoval a přesto, že byla díra, kde to teklo, vidět , byla zalepená. asi to v ní zaschlo až po vypuštění vody
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od Slaava »

Ten tekutej si kámoš nalil kvůli prochcávajícímu chladiči do Audiny a pomohlo to - jenže jak mu to předtím chcalo (fakt proudem - rupla mu plastová příruba chladiče) a von dolejval jenom destilku, tak mu to potom na Kvildě na podzim zmrzlo a jakmile roztál rampouch v chladiči, tak tento se definitivně rozpad. Když jsme tam potom spolu dávali chladič novej, tak ta chladicí kapalina byla fakt hodně humusózní. Na to, že v tom byla prakticky jenom ta nově doplněná voda a ten těsnicí cajk to bylo neprůhledný, lehce hnědavý. Humáč!
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od farmář »

tohle jsou fakt opravy naprd, možná tak na dojezd,ale zasírat si chladicí okruh je dost nesmyslný. Vem to tak, co se se zbytkem stane? a jaké máš nároky na chladící okruh? já kurevsky značné. Lepší je se s tím chvíli srát než spoléhat na zázrak a kouzlo.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
stavitel1
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 654
Registrován: 23 čer 2008 19:51
Bydliště: okres Nitra, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikanie nemrznucej kvapaliny z nadrzki 2.2DTI

Příspěvek od stavitel1 »

no diki :? to ste ma potesili inak vcera som to skusil z vonka zapatlat nejakým lepidlom zevraj aj na hlinik tak uvidim zajtra to nakopnem inak ta voda tadial iba tak slabo presakovala tak by to mohlo zabrat :roll:
skype ,, stavitel2 ,, email ,, stavitel1@azet.sk ,, 2,2dti ,, 5dv.
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Mizí chladící kapalina v okruhu

Příspěvek od Vokoun »

Vážení přátelé ano, je to tu :!:
První problém, po ujetí 40 km mi v nádržce chlad. kapaliny zmizel asi 1 cm kapaliny. Podotýkám, že celou dobu byla její teplota 85-90 stupňů. Po otevření hauptny jsem vizuálně nenašel žádný průnik z hadic.
Co vy na to :?: Babo raď :idea: :cry:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Mizí chladící kapalina v okruhu

Příspěvek od Janeš Petr »

jezdit a pozorovat. v tomhle horku žádnej unik stejně nenajdeš. odpaří se to rychlejc než to zpozoruješ. řešení by bylo natlakovat za studena na 1,5 atm a nechat hodinku. pak prolézt s lampou všechny spoje, chladič i topení - někde se to objeví
Naposledy upravil(a) Janeš Petr dne 17 črc 2009 19:46, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“