Viskozní spojka vrtule chladiče

Uživatelský avatar
zlatino14
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2010 07:34
Skype: zlatino142
Bydliště: Plavecký Peter - Slovensko Frontera 3,2 V 6 + LPG

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od zlatino14 »

Díki Vlado.
Máš pravdu s tým WIN. Jedna 1 sa tam votrela na viac :lol: .
No ,našiel som jednu firmu v ČR (vid. dole odkaz),kde bi ju zohnali. Majú tam spojky na ISUZU ,a toto je motor ISUZU nie ? A ceny sú prijateľnejšie . Dať 50 € alebo 350 € je rozdiel. Predtým ked bola O.K. tak tak krásne hučala ked som zastavil ,a teraz ked je K.O. tak sa točí viditeľne pomalšie. Aj som ju rozobral, vyčistil ,vymenil olej, odskúšal bimetal-funguje, ale nič. Tak prišla na radu vrtačka-a durch :grin: skrutka. Hop-alebo Trop. Tá teplota 100 C bi ma až tak netrápila pri normálnej jazde ,ale v meste alebo pri pomalej jazde to išlo skoro až do červeného. A to evidentne už nestíhala vrtula ochladiť .

http://www.automedik.sk/autodily.html?p ... h[]=756929
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od Janeš Petr »

a bez bez bimetalu jsi ji zkoušel ?
Uživatelský avatar
zlatino14
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2010 07:34
Skype: zlatino142
Bydliště: Plavecký Peter - Slovensko Frontera 3,2 V 6 + LPG

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od zlatino14 »

No ,špekuloval som nad tým ,ale akosi som nemohol tem bimetal od tial vyoperovať :lol: .No hold,stejnak už je po nej (ked som to durch :grin: prevrtal) už nemá tú správnu hydro funkčnosť :lol: . Teraz som diery zablendoval,nalial do nej hustý olej ,a do vnútra medzy tie plochy vložil korkový krúžok. Vlastne teraz funguje ako mechanická spojka :idea: . Nejakú dobu to vydrží :wink: lež zoženiem novú. Do elektriky sa mi moc nechce. Podla toho čo som čítal ,tak neni nad visko :mrgreen:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od Janeš Petr »

no elektrika, když je udělaná dobře má pár výhod, proti visko, nevýhodu snad žádnou, nevím, co kde psali proti
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od Slaava »

Viskospojka by teoreticky měla fungovat taky dobře ale v praxi jsem to zatím nějak nezažil. Elektrika je taková flexibilnější (při stání s běžícím motorem, při nižších rychlostech) ale jako u všeho platí, že jsou to další věci navíc co se můžou srát a pro zuřivé brodiče by bylo asi nutný najít utěsněnej motor, kterej jsem ale já našel jenom u vrtulí od klimatizace a ty měly o dost menší výkon než větrák, kterej jsem tam dal poté.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od sherpa »

Janeš Petr píše:no elektrika, když je udělaná dobře má pár výhod, proti visko, nevýhodu snad žádnou, nevím, co kde psali proti
elektricke vrtula >
+ mensie vibracie v sustave motor/rozvody/remen prislusenstva, mensi hluk pod kapotou, lacnejsie riesenie ako nova viskospojka
- nema sa rada s vodou, kable su chutovka pre kuny......
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od palo frontera »

Ja som zatial s tou mojou vizkospojkou nelaboroval, a pri najjj teplote sa zopnu este sahary pre klimu. Zatial mi to urobila len raz vlani na kratko, tak sa este nato spolahnem :mrgreen:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
zlatino14
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2010 07:34
Skype: zlatino142
Bydliště: Plavecký Peter - Slovensko Frontera 3,2 V 6 + LPG

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od zlatino14 »

No neviem presne kde som to tu čítal (je tu toho hooodne ),ale mal obdobný problém ako ja. Dal si tam elektriku ,a potom sa stejnak vrátil na visko. Jednalo sa o automat. Prehrievalo sa mu to ,a následne automat robil píč.. :oops: . Mne tak isto. Ked je teplota v norme ( do 100 C) tak v pohode. Ako náhle to vileze nad 100 a potom aj klesne ,tak automat podraďuje z 4-ky na 3-ku. Olej menený (v CZ –KAPS Automatic ,Kojetín )a tak isto nevedia prečo to robí :?: . Ale evidentne to má niečo spoločné z tou teplotou. Keď nezoženiem tú Visko za rozumný peniaz ,tak skúsim implementovať tú elektriku. Len sa chcem opýtať :?: : z 2,2 D alebo benzín -tie el.vrtule sú dvoj rýchlostné ? alebo sa len pripája pri viššej teplote tá druhá ?
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od Žanek »

Jsou dvojrychlostní.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od vlado007 »

Ja by som tam skusil nejako naimlantovat tu visko spojku z Passata B5.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
zlatino14
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2010 07:34
Skype: zlatino142
Bydliště: Plavecký Peter - Slovensko Frontera 3,2 V 6 + LPG

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od zlatino14 »

No Vlado. Dobrý nápad :idea: .Len či bude pasovať uchytenie tej spojky na tú kladku ? keď máš možnosť zmeraj . Dobrá rada sa cení zlatom :grin: . Vrtuľu nie je problém prispôsobiť , len tá príruba na tej spojke :?: . Prikladám foto origo visko + rozteč dier .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

viskospojka oprava, frontera 3.2

Příspěvek od pospaa12 »

Zdravim Vas,
Mam problem s chlazenim, v terenu pri vetsim kopci a pomale jizde se mi teplota najednou dostava na hranici cerveneho , pres 100stupnu, vetrak se toci, ale nehuci , pokut auto je pak chvilku v klidu, teplota klesa a jakmile klesne k cca 90 stupnu, tak je najednou slyset jak vrtule zacne hucet, jakoby se najednou sepla a teplota klesa. to same pri velmy pomale jizde v terenu. Obcas vyleze teplota na max :-( Pry nejspis visko spojka, podle ceho se pozna zda to ma opravdu na svedomi ta visko? pokud ano, jak opravit nebo nutna koupe nové, pokud ano, kde novou lacine koupit?? dekuji.
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od Janeš Petr »

kdy jsi měl naposled vyndané chladiče ? jestli máš neprůchozí voštiny, plné prachu a pampelišek, na visko se teplo vůbec nedostane, takže ani nemá důvod sepnout. druhá věc je, že ten palubní teploměr je něco tak nepřesného, že podle něj odhadovat stupně ohřátí motoru je uplný nesmysl. Popsáno zde již mnohokrát. no a za třetí, provozní teplota u přetlakové chladící soustavy je 80 až 105 stupňů, takže až naměříš nějakým slušným teploměrem víc, nebo až ti začne jít pára přes tlakovou zátku, zační to řeštit.
příště použij okénko s lupou, visko i problémy s dochlazováním se tu řeší již v několika vláknech, netřeba zákládat další
pospaa12
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 04 srp 2014 18:35
Bydliště: Kadaň

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od pospaa12 »

omlouvam se za to nove vlakno, chladic jsem mel v lete vyndany a cistil jsem ho,delal jsem i vymenu kapaliny, chladic je opravdu cisty. da se nejak overit zda je opravdu funkcni ci nefunkcni ta visko?diky
Opel Frontera 3,2 LPG V6 r.00
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Viskozní spojka vrtule chladiče

Příspěvek od Janeš Petr »

no omlouvat se nemusíš. stačí, když si přečteš první stránku tohodle vlákna a myslím, že lepší odpověď nedostaneš
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“