Tlak plynu z nádrže

Vše o LPG neboli plynu ve Fronterách (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirkat111
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 17 led 2011 16:08
Bydliště: Karlovy Vary

Tlak plynu z nádrže

Příspěvek od jirkat111 »

Zdravim všechny odborníky.
Zjistil sem unik LPG přes sání protože mi nezavírá sívka přívodu ale ta je v pořátku, zdá se mi že je příliš velký tlak z nádže. Nevíte prosím jestli je v nádrži nějaký regulační ventyl? Díky za všechny rady a názory
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1992 už jen zdroj ND :-(
Opel Frontera A 2.3TD r.v.1993, CB - tátovo auto moje starost:-)
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1994, CB, světelná rampa, navyják 5.4t
Opel Tigra 1.4 16V r.v.1997
Automechanik(Škoda,WV,Seat,Audi)
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Tlak plynu z nádrže

Příspěvek od farmář »

na nádrži není regulační ventil, jak by sis představoval. Tlak z nádrže nemůže být velký, protože! : nádrž má pojistný ventil. Kdybys v mrazu natlačil nádrž na maximium, přitom bys měl bezpečnostní rezervu nastavenou jako houby skoro nic a zajel s tím do teplý garáže (kde s plynem nemáš co dělat), tak plyn v nádrži ohřátím změní objem, jelikož rezervu budeš mít minimalizovanou (jako já u toroidky, abych tam nacpal před cestou o něco víc), tak ten přetlakovej ventil ti ten nadtlak odpustí pod auto. Proto nemáš v garážích co pohledávat (i když časy se mění, některé zlepšily vzduchotechniku a už to povolují, do některých jezdím stejně...ale ne s plnou nádrží.) Čili do motoru ti jde co tam má jít.
Byly velké mrazy. Když máš mizernější LPG (ne každej plyn je stejně kvalitní jako je to s benzínem, jde o mix dvou plynů, každý má trošku jiné vlastnosti) tak se stane, že ti teče do motoru nezplyněný,ale tekutý, chytá to samozápal, po chcípnutí to nejde natočit atd. A tehdy se stává, že zamrzá i ventil, co ho vypíná. Ten nedovírá a i když máš přepnuto na benál, jde ti plyn do motoru, čímž bohatá směs a tády dády podobný problémy už to nebudu vypisovat.
Takže pokud mrzne jak hovado, měl bys mít vyzkoušený, do kolika mínus celsia s tím můžeš jezdit. Ohřátej motor tady nic nedělá, teče to studený zezadu. Po odstavení teplého motoru na dobu třeba nákupu to obvykle teplo pod haupnou ohřeje tak, že ventil uzavře zcela a je to zase v pohodě.
Pokud máš podezření na leak, tedy únik, nech si to za kilopáďo (to mám já) zkontrolovat (jako když plynař kontroluje vedení ke sporáku). Ten sprej jde koupit, ale v podstatě jde o mýdlovou vodu.
Může ti ucházet cokoliv. Od ventilu na flašce až po hadice kdekoliv. Nebo membrána v ohřevu. Ono to chce taky po letech vyměnit, je to dost jednoduchá technologie, ale materiál taky nevydrží věčnost.
Zlom vaz. Nekuř :mrgreen:

to jsem chytil slinu - u tebe prostě nezavírá ventil, bo to bylo namrzlý asi. Tlak jsme asi probrali dostatečně :) vyber so z toho, co užiješ, editovat to nebudu.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
jirkat111
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 17 led 2011 16:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tlak plynu z nádrže

Příspěvek od jirkat111 »

Je fakt že mrzlo dost tak sem zavíral nádrž, když sem zjištoval kde to utíká tak sem sundal trupku za zavírací cívkou a lehce utíkal(venku v mrazu), tak sem jí vyndal vzal domu rozebral a složil vrátil jí tam a zvírala v pohodě. Ale pro jistotu přes noc zavírám nádrž.Teď auto stojí kvůli př. ložisku :( tak uvidim až se oteplí a díky moc
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1992 už jen zdroj ND :-(
Opel Frontera A 2.3TD r.v.1993, CB - tátovo auto moje starost:-)
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1994, CB, světelná rampa, navyják 5.4t
Opel Tigra 1.4 16V r.v.1997
Automechanik(Škoda,WV,Seat,Audi)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Tlak plynu z nádrže

Příspěvek od Janeš Petr »

jirkatop89 píše:..... trupku ...
:shock:
Uživatelský avatar
jirkat111
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 17 led 2011 16:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tlak plynu z nádrže

Příspěvek od jirkat111 »

Teda trubku :oops:
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1992 už jen zdroj ND :-(
Opel Frontera A 2.3TD r.v.1993, CB - tátovo auto moje starost:-)
Opel Frontera A 2.4i LPG, r.v.1994, CB, světelná rampa, navyják 5.4t
Opel Tigra 1.4 16V r.v.1997
Automechanik(Škoda,WV,Seat,Audi)
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Tlak plynu z nádrže

Příspěvek od farmář »

trupka je trubka, co vede podél trupu vozidla.

Janeši Janeši, takový mezery co máš :)

V pohodě. Zamrzání elmg. ventilu je bežná věc, prostě....taky to má mouchy :)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „LPG motory“