Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Vše o motoru C24NE
Odpovědět
ladaBMW525
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 18:36

Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od ladaBMW525 »

Mám problém s Fronterou 2.4i na LPG rok 93. Když přepnu na LPG tak motor šlape jak hodinky ale když nastartuji na benzín tak při sešlápnutí plynu mi začne střílet. Ráno musím nastartovat na benzín a nechat ho klapot asi 15minut aby se zahřála voda a abych mohl přepnout na LPG a jet pohodlně do práce. Na benzín to rozjeduse střílením na max 40km/h. Svíčky nové NGK, palec i rozdělovač také nové. Nevíte co by tomu mohlo být? Děkuji.
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od kout.jk »

to ti tady neporadí nikdo - mě to taky dělala a vyměnil jsem úplně všechno a nakonec jsem zjistil, že plynař prohodil dva benzinový vstřiky - máš sekvenci, nebo do sání?
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od Slaava »

Začalo to dělat z ničeho nic nebo tomu předcházela nějaká výměna dílů nebo úpravy?

Nedávno se tady řešilo podle čeho tenhle motor háže jiskru - jestli si dobře vzpomínám, tak přesnej moment určuje něco na setrváku a palec funguje jenom jako přepínač proudu mezi válcema, takže i ta výměna palce by na to vliv mít neměla.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od myslivec »

Slaava píše:Začalo to dělat z ničeho nic nebo tomu předcházela nějaká výměna dílů nebo úpravy?

Nedávno se tady řešilo podle čeho tenhle motor háže jiskru - jestli si dobře vzpomínám, tak přesnej moment určuje něco na setrváku a palec funguje jenom jako přepínač proudu mezi válcema, takže i ta výměna palce by na to vliv mít neměla.
Amen :mrgreen:
ladaBMW525
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 18:36

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od ladaBMW525 »

kout.jk píše:to ti tady neporadí nikdo - mě to taky dělala a vyměnil jsem úplně všechno a nakonec jsem zjistil, že plynař prohodil dva benzinový vstřiky - máš sekvenci, nebo do sání?

Mám sání.
ladaBMW525
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 18:36

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od ladaBMW525 »

Slaava píše:Začalo to dělat z ničeho nic nebo tomu předcházela nějaká výměna dílů nebo úpravy?

Nedávno se tady řešilo podle čeho tenhle motor háže jiskru - jestli si dobře vzpomínám, tak přesnej moment určuje něco na setrváku a palec funguje jenom jako přepínač proudu mezi válcema, takže i ta výměna palce by na to vliv mít neměla.
Nic se neměnilo. Auto sálo asi týden a po nastartování to začalo dělat.
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od Michal Havelka »

ahoj,nemyslim,ze by to bylo Halovym snimacem(snimac otacek - na setrvaku),protoze pak by Ti to nejelo ani na plyn.Znamy mel podobny problem,sice na jinem aute,ale byl to nejaky snimac nebo ventil ve smesovaci benzin x plyn .Pokud mas pobliz bydliste nekoho,kdo dela LPG,tak bych zajel tam.Mozna by to bylo nejrychlejsi reseni.
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od farmář »

chybu hledej v benzínu. Přepnutím na plyn jen změníš řídící jednotku - nebo jen úprvau dat pro ní, aby se motor nešteloval sám podle naměřených neadekvátních hodnot. Plus vypne benál zapne plyn. Jestli ti to střílí, máš nejspíš bohatou nebo chudou směs. Spíš bohatou. Bohatost směsi je věcí lambdy a teplotního čidla, jestli se nepletu. Pokud ti neporadí diagnostika, šel bych po čištění váhy, řízení zapalování ( nedostatečné zapalování díky třeba i cívce pokud máš jich více a ne jen jednu může vést ke špatnému pálení a tím k benálu ve výfuku) lambdě , teplotních čidlech a eventuelně po vstřikách. Vy máte doufám vstřiky do sání a ne do hlav že.
Je mi líto že je nabídka tak pestrá. :mrgreen:
mmchdm, něco podobného jsem loni řešil s Audinou. Sraly se cívky a to díky prodřenému kabelu k nim.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od kout.jk »

když máš do sání, tak to asi prohozený vstřiky nebudou. Tady bych nevylučoval možnost, že ti přestalo tlačit čerpadlo potřebný tlak a dává málo benzinu.
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
ladaBMW525
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 18:36

Re: Poraďte prosím střílí do sání i do výfuku

Příspěvek od ladaBMW525 »

Tak závada z 80% odstraněna. Bylo to prasklé gumové kolínko které spojuje vzduch. filtr se sacím potrubím. Sem tam ještě střelí na benzín když je studený motor ale už je to v poho.
Odpovědět

Zpět na „2.4i 8v“